Viļakas novada domes mājas lapa

Miķeļdienas ceļojums pa Šķilbēnu pagastu

30. septembrī Rekavas pirmsskolas bērni un darbinieki devās rudens noskaņu ekskursijā pa Šķilbēnu pagastu, lai tuvāk iepazītu savu dzimto pusi.

Šķilbēnu pagastā ir 3 lieli ciemi - Upīte, Rekova un Šķilbani, kuros mēs pabijām.

Ar lielu interesi bērni devās uz Upītes ciemu, jo tur ir daudz interesantu cilvēku.

Mūsu bērni bija priecīgi iepazīties ar citas skolas pirmsskolas bērniem un skolotājiem. Ierodoties Upītes pamatskolā, vienojāmies kopīgā rotaļā „Upeite”.

Skolas direktore mūs iepazīstināja ar skolu un tās dzīvi. Vēl lielāks prieks bija par dāvanām - krāsojamām grāmatām, ko katrs saņēma no Upītes pamatskolas kolektīva.

Pie Upītes Tautas nama mūs sagaidīja Ontona Slišāna Upītes Kultūrvēstures muzeja vadītāja Ligita Spridzāne un Upītes bibliotēkas vadītāja Lolita Spridzāne. Kopīgā rotaļā „Vilks un kaza” iesākās mūsu ekskursija Tautas namā.

Muzejā bērni uzmanīgi klausījās Ligitas interesanto stāstījumu un apskatīja muzeja eksponātu kolekciju, īpaši piesaistīja pašdarinātas lelles un interesantās zeķes, un priecēja saņemtās dāvanas - audio ieraksti, O. Slišāna grāmatas un nozīmītes. Apbrīnojama ir šī ciema ļaužu uzņēmība saglabāt latgaliešu tradīcijas.

ZS „Kotiņi” bija iespēja ieraudzīt daudz un dažādus kaķēnus, kuriem atvēlēta īpaša māja. Todien gan neizdevās sastapt visus 23 kaķus, bet bija patiess prieks papaijāt mazos pūkainīšus. Visiem ļoti garšoja cienasts - āboli.

Tālāk ekskursija turpinājās kopā ar Rekavas vidusskolas 6. klasi uz Šķilbēnu robežapsardzības nodaļu, kur ekskursiju vadīja Zintis Kuģenieks.

Ekskursijas laikā robežsargi klātesošos iepazīstināja ar robežsargu darba ikdienu. Varēja klātienē apskatīt robežsardzes transportlīdzekļus (kvadriciklus, apvidus automašīnas), darba un atpūtas iespējas. Tomēr vislielāko interesi izraisīja kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, kā arī iespēja nofotografēties ar suņiem.

Lielu paldies sakām par izdevušos ekskursiju Upītes pamatskolas kolektīvam, Ligitai Spridzānei un Lolitai Spridzānei, Inārai Matisānei un Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas kolektīvam, kā arī autobusa šoferim Francim Bukšam.

 

Rekavas pirmsskolas skolotājas Elita Siliņa un Vera Kuzmina


03.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...