Viļakas novada domes mājas lapa

1. septembris Viļakas novada skolās

„Uz bumbas zemes apaļās
Bērniņš mazs runāt mācījās...”

Pirmā skolas diena ir vienīgā gadā, kad pa skolas celiņu kā balti taureņi lidinās meiteņu baltās matu lentes un uz skolu plūst rudens puķu upes. 1. septembra rīts Upītes pamatskolā iesākās ar skolas kolektīva, vecāku un ciemiņu pulcēšanos uz Zinību dienas pasākumu skolas zālē. Arī Pepija Garzeķe mūsu skolu bija nolēmusi saukt par savējo un ieradusies, lai sveiktu pirmklasnieku Madaru un pati pieteiktos mācībām skolā. Grūtības tikai sagādāja izvēle: “Kurā klasē lai mācās? Devītajā? Bet varbūt piektajā? Bet varbūt pavisam labāk būtu sākt ar pirmo klasi?” tā skaļi prātoja Pepija.

Veiksmīgu Jums visiem jauno mācību gadu!

Skolotāja Sandra Bukša, Irēnas Romkas foto

 

2016. gada 1. septembris Viduču pamatskolā

2016. gada 1. septembris.
Gada 244. diena. Līdz gada beigām – 121 diena.
Diena, kad Latvijā 832 skolas ver durvis veseliem 200 000 skolēnu.
Kopā ar viņiem arī mēs – Viduču pamatskola, kura 1. oktobrī atvērs savā vēstures grāmatā jau 108. gada lappusi.
Skolotāji, tehniskie darbinieki, vecāki un 93 skolēni.
Kā daļa no visas Latvijas, kā daļa no visas pasaules.
Taču Pasaule ap mums šobrīd ir liela, plaša un visai nemierīga.
Bēgļu straumes. Terorisma draudi. Valstu apvērsumi. Eiropas Savienības sašūpošanās.
Viss, kas šobrīd notiek pasaulē, ietekmē katru no mums, visu mūsu dzīvi.
Un katrs mēs ar savu rīcību varam ietekmēt procesus, kas notiek pasaulē.

Novēlēsim saviem skolasbērniem:
1. Esiet saticīgi, draudzīgi, saprotoši! Un pasaulē būs vairāk miera.
2. Neesiet vienaldzīgi! Un ar jums nevarēs manipulēt!

3.Vairāk sarunājieties un uzklausiet viens otru! Un, lai ierobežojas saskarsme virtuālajā pasaulē!

Es pavisam droši varu apgalvot, ka šie likumi darbojas! Jo Vidučos ir:
*  visprofesionālākie skolotāji;
*  visčaklākie tehniskie darbinieki;
*  visatsaucīgākie vecāki;
*  vislielākais atbalsts no Medņevas pagasta pārvaldes un Viļakas novada domes;
*  un vislabākie skolasbērni no 1. līdz 9. klasei!

Un tāpēc šogad mēs esam vislielākā pamatskola Viļakas novadā.
56 zēni, 37 meitenes. Pirmajā klasē – 8 skolēni un viņi jau prot mums visiem atgādināt senu latviešu dzīves gudrību:

Visi man labi bija,
Kad es pati laba biju.
Visi man naidinieki,
Kad es naida cēlājiņa.

Ir skaista un mazliet neparasta diena.
Svētku pasākumā visi kopā skatāmies Valsts prezidenta uzrunu, dziedam par Brīnumzemi, palielāmies, ka esam lidojuši ar Gaisa balonu, vēlreiz papriecājamies par bērnu veidotajiem darbiem pavasara konkursam, jo gan rotaļu vilciens, gan robots un vairākas citas rotaļlietas ir atnākušas pavadīt bērnus uz skolu. Tad vēl izpētām Saulītes, Ūdeņu un Debesu burtus, noskatāmies un izdziedam filmu par alfabētu, kopā ar vecākiem, skolas un pagasta darbiniekiem izlasām Zinību dienas stāstu, turklāt izrādās, ka daži bērni ir ēduši īstu „Burtiņu zupu”! Uzzinām, ka mūziķis Renārs Kaupers, kurš ir uzrakstījis dziesmu animācijas filmai „Joka pēc alfabēts”, ir pat pratis piedzimt 1. septembrī!

Apsveikumi, ziedi skolotājiem, pirmais zvans pirmajai klasei. Pa kuru laiku 9. ir izauguši tik lieli? Skolā ir sācies Jaunais gads…

Veiksmīgu jauno mācību gadu!

Gan mūsu skolai, gan visām novada izglītības iestādēm!

Viduču pamatskolas direktore Ināra Sokirka

 

Tradicionāli Viļakas pamatskola Zinību dienu uzsāka plkst. 9:00 ar svinīgo pasākumu skolas zālē. Īpaši šie svētki bija 9 pirmklasniekiem. Viņiem tika pasniegtas skolēnu apliecības - pirmie dokumenti, kas apliecina piederību skolai, vecāki vēlējumu nodziedāja kopīgā dziesmā, lielākie skolasbiedri dāvināja mazus zvaniņus. Zinītis un Nezinītis vēlēja visiem 75 skolasbērniem, vecākiem, darbiniekiem izdošanos un pacietību. Pēc pasākuma skolēni un skolotāji devās uz pirmo stundu jaunajā mācību gadā, bet vecāki - uz kopsapulci. Vēlāk notika arī pirmā Skolas padomes sēde un tika ievēlēta tās priekšsēdētāja - Olga Abramova.

Lai mums visiem veicas!

Direktore A. Ločmele

 

1. septembris Žīguru pamatskolā

Jau atkal pīlādži sārto
un dzērves aizbēg no salnām.
Bet mums vēl daudz jāsakārto,
lai kāpt varam zinību kalnā.

Un ejam mēs septembrim pretī
pārpilni vasaras spara.
Un skola mums panāks pretim,
lai ātrāk satikties varam.

Un atkal 1. septembris… Žīguru pamatskolā rīts sācies netipiski rosīgs – skolotāji rudens ziedu aromātu apreibinātās un uzpostās telpās gaidīja skolēnus un skolēni, it īpaši pirmklasnieki, satraukti gaidīja savu tikšanos ar skolu un skolotājiem.

Kā jau ierasts, galvenie dienas varoņi bija 1. un 9. klase, savukārt 8. klases skolēni, pārtopot dažādos pasaku varoņos, rūpējās par ikviena skolas apmeklētāja labo noskaņojumu. Apsveikuma vārdi izskanēja un dāvaniņas tika saņemtas gan no skolas direktores Sanitas Orlovskas, gan pirmklasnieku audzinātājas Aijas Orlovskas, gan 9. klases skolēniem, gan Žīguru pagasta pārvaldnieka Oļega Keska, gan Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības metodiķes Gintas Locānes. Jau pirmajā skolas dienā 1. klases skolēniem tika dots uzdevums salikt attēlu un izlasīt tur uzrakstīto. Pēc uzdevuma izpildes visiem klātesošajiem nācās secināt, ka šie bērni skolā būs draudzīgi, zinoši un atraktīvi. Neiztrūkstoša tradīcija, ko ik gadu sarūpē pagasta pārvaldnieks Oļegs Kesks, bija torte pašiem jaunākajiem skolas gaitu uzsācējiem. Šogad tā bija īpaši krāšņa – ar skolas foto. Muzikālu sveicienu svētku dienā sagatavoja Annija Plačinda, Emma Buhtina ar savu atbalsta grupu un vienotais 8. klases “koris”. Noslēgumā 9. klases skolēni kopā ar 1. klasi iezvanīja pirmo stundu šajā mācību gadā.

Lai mums visiem veiksmīgs, radošs un piedzīvojumiem bagāts 2016./2017. mācību gads!

Žīguru pamatskolas 8. klases skolēni

 

Rekavas vidusskolā svinīgajā līnijā, kuru tradicionāli uzsākām ar Latvijas valsts himnu un pabeidzām, aizvadot 1. klasi uz pirmajām stundām, valdīja pozitīva gaisotne, jo priecājāmies par daudzajiem jaunajiem skolēniem. Tad klases kopā ar audzinātājiem devās uz netradicionālajām 1. septembra stundām – “Labo atzīmju makšķerēšanu” , “Zini vai mini!”, “Veltījums skolai uz asfalta” un citām. Bija iespēja atcerēties nesen notikušās olimpiskās spēles, apskatīt skolas piederumu izstādi muzejā, ievingrināt balsi karaoke un noskatīties valsts prezidenta 1. septembra uzrunu.

Aina Keiša

 

Zinību dienu sagaidām ar prieku, ar satraukumu, ar lepnumu

Atkal skolas pagalms pildās ar zeltītām lapām, dārzos zied asteres, un košās saulespuķes māj ardievas vasarai. Mēs steidzam pildīt plaukstas ar rudens sauli.

Mirklis nomaina mirkli, gads gadu, vienus svētkus nomaina citi, bet nezūdošs paliek dotais siltums, prieks un labestība. Ar jaunām iecerēm, idejām un darbiem klāt skolas laiks!

Ikviena skolas bērna un darbinieka sirdī ielīst prieks par atkalredzēšanās iespēju, reizē iezogas satraukums un skumjas, ka beidzas bezrūpīgā vasara un sāksies atbildīgs, nopietns darba cēliens.

Šogad Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvs Zinību dienu pavada īpašā gaisotnē. Viļakas skolām jubilejas gads – 150 svin pirmā skola pilsētā, VVģ aprit 85 gadi un atjaunotai ģimnāzijai jau 20 darba gadi. Augustā skola svētkus svinēja kopā ar viesiem – skolu kolēģiem, draugiem, labvēļiem un bijušajiem absolventiem, bet 1. septembrī no jauna izbaudījām svētku sajūtu kopā ar skolēniem, skolas saimi un vecākiem.

Svētku dienu iesākām ar piemiņas brīdi pie Piemiņas akmens skolas pagalmā, lai uzrunātu visus skolas aizgājušos piederīgos, kuri mums sveicienus sūta no mākoņmaliņas.

Pasākuma turpinājumā, kas notika ģimnāzijas zālē, izstaigājām skolas vēstures līkločus, vienojāmies dziesmās un prezentējām projektu nedēļā paveikto, izzinot izglītības sistēmas īpatnības dažādos laika periodos.

Protams, mīļi un ar prieku tika uzrunāti ģimnāzijas jaunie klašu kolektīvi – 7. un 10. klase. Lai iedrošinātu „jauniņos”, kopā vēlējām – būt atvērtiem, radošiem, zinātkāriem un pārliecinātiem.

Pasākumā piedalījās un visus klātesošos sveica Viļakas Romas katoļu draudzes priesteris G. Skutels.

Noslēgumā gan skolēni un skolotāji, gan tehniskie darbinieki un vecāki, gan viesi un bijušie absolventi baudīja svētku kūku, vēlot sev un skolai gaismas, saules un spēka apmirdzētu ceļu pretī rītdienai.

Skolotāja I. Lindenberga

22.09.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...