Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svētceļojums Šķilbani & Baltinava - Aglona 2016

Šī gada svētceļojuma tēma bija „Atver savu sirdi Dieva žēlsirdībai!”. 7. augustā ar Sv. Misi Šķilbēnu baznīcā ceļu uz Aglonu iesāka Šķilbēnu un Baltinavas apvienotā svētceļnieku grupa. Ceļā pavadot 6 dienas, 41 cilvēka lielā grupa bija plānojuši noiet 148 km, bet, pēc mobilā telefona aplikācijas datiem, nogāja vairāk nekā 200 km. Svētceļnieki viesojās gan Baltinavā, gan Kārsavā, Sarkaņos, Čornajā, Pušā, kā arī, protams, Aglonā, kur viņi iegāja 12. augustā ar pozitīvām emocijām un platu smaidu sejā. Jaunākajam dalībniekam bija 4 gadi, bet vecākajiem - nedaudz pāri sešdesmit.

Neskatoties uz to, ka visi svētceļnieki savā starpā nebija pazīstami, tie ātri sadraudzējās un kļuva kā liela, draudzīga ģimene, kas atbalstīja un motivēja viens otru grūtos ceļa posmos. Katrs svētceļojuma rīts sākās ar Sv. Misi, tad ejot lūdzāmies rožukroni un dziedājām dažādas dziesmas Dievmātes un Jēzus godam.

Visas dienas nebija vienādas, ar īpašu saviļņojumu sirdīs visi pamodās Sarkaņos, kur jau no paša rīta Sarkaņu baznīcā svētceļniekus gaidīja Radio Marija komanda, kas ar svētceļniekiem pavadīja visu dienu, kopā lūdzoties un slavējot ne tikai svētceļnieku bariņā, bet arī ļaujot to dzirdēt Radio Marija klausītājiem. Neizpalika ne intervijas, ne žēlsirdības kronīša lūgšanās tiešajā ēterā. Svētās Mises ierakstu ir iespējams noklausīties Radio Marija arhīvā http://arhivs.rml.lv/?dir=2016-08_AUG/2016-08-10_Tr.

Visa ceļa garumā svētceļniekus pavadīja atraktīvais priesteris Fēlikss Šneveļs, bet dažos ceļa posmos kopā ar visiem bija arī Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis.

Daudzi svētceļnieki aktīvi iesaistījās kalpošanā arī Aglonā, īpaši Eiropas gaidas un skauti, kas arī kopā ar šo grupu gāja svētceļojumā. Daudzi mūsu grupas svētceļnieki ir devušies uz Aglonu kājām jau vairākas reizes, bet daži to veica pirmo reizi. Pirmo reizi mūsu grupai pievienojās arī Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Linda Beridze no Gruzijas. Linda ir pareizticīgā, bija pārsteigta par šādu Latvijas tradīciju un, vērtējot svētceļojumu, atbildēja latviski, ka ļoti paticis, jo iegūti jauni draugi un sadraudzējušies savā starpā. Šķilbēnu un Baltinavas draudzes ticīgā Gunita Maksimova arī svētceļojumā devās pirmo reizi. Viņa bija domājusi piedalīties tikai pirmajā dienā, veicot ceļa posmu no Rekavas līdz Baltinavai, taču pēc pirmās dienas saprata, ka grib turpināt iet svētceļojumā kājām un bija ļoti priecīga par svētceļojumā pavadīto laiku un iegūto piepildījumu. Pateicoties šai zīmei, mūsu grupa piedzīvoja brīnumu, ka cilvēks, kurš nebija plānojis piedalīties, atsaucās Dieva aicinājumam, atnāca un ļāva, lai Dievs viņu vada.

Teksts: svētceļojuma dalībniece Sabīne Koniševa
Foto: pr. Fēlikss Šneveļs un personīgais arhīvs


22.09.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ildze, Ilze, Izolde
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...