Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Garīgo impulsu guvām Aglonā

Laikā no 16. līdz 18. septembrim Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts organizēja tālākizglītības semināru “Garīgais Impulss 5” katehētiem un kristīgās mācības skolotājiem, kura tēma šogad bija “Zīmju un simbolu valoda reliģiskajā izglītībā”. Semināra norises vieta - Aglonas klostera viesnīca, Aglonas bazilika, Aglonas Maizes muzejs.

Cilvēka dzīvē liela nozīme ir zīmēm un simboliem. “Gaisma un nakts, vējš un uguns, ūdens un zeme, koki un augļi runā par Dievu, simbolizē vienlaikus gan Viņa diženumu, gan Viņa tuvumu” (sal. KBK 1146 – 1147). Mūsdienu satrauktajā un steidzīgajā laikmetā īpaši nepieciešams brīdis klusumam, mieram un pārdomām. Semināra nodarbības bija paredzētas garīgās dzīves padziļināšanai un stiprināšanai, izglītojošām lekcijām un praktiskām nodarbībām, lai klausītāji pilnveidotos paši un gūtu ierosmi darbam ar bērniem un jauniešiem katehēzes un kristīgās mācības stundās.

No Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes uz Aglonu devās 3 katehētes: Inita Raginska, Regīna Sergejeva un es – Rutta Jeromāne. Jau plānojot šo braucienu, ne mirkli nešaubījos, ka nedēļas nogale būs radoša un garīgi piepildīta, bet Aglonā piedzīvotais un gūtais pārspēja manas ieceres. Dzīvojām renovētās, mājīgās Aglonas klostera telpās, dažas lekcijas notika bazilikas kriptā (pagrabstāvā), sestdien un svētdien piedalījāmies Svētajā Misē Aglonas bazilikā, varējām brīvi piekļūt Dievmātes Brīnumdarītājas svētbildei, kas jau vairākus gadsimtus ir Marijas klātbūtnes zīme mūsu zemē. Semināru apmeklēja kupls pulks katehētu no daudziem Latvijas novadiem.

Galvenās programmas tēmas:

-      Ikona – Durvis uz Mūžību (Žanete Narkēviča, RARZI direktore).
-      Simbolu didaktika (Mathias Hein).
-      Radošā darbnīca „Simbolu didaktika” (māksliniece un katehēte Ilze Možeika).
-      Garīgais impulss un stiprinājums (priesteris Aleksandrs Stepanovs).
-      Daudzveidīgu metožu pielietojums katehēzē un kristīgā mācībā. (Lolita Ērgle, RARZI Katehēzes centra vadītāja).

Radošajā darbnīcā Ilze mums mācīja, kā atveidot simbolus savdabīgās “glezniņās”, kas ļoti varētu patikt bērniem. Aizraujošs grupu darba uzdevums bija Bībeles citāta atveidošana skulptūrā. Interesanti bija salīdzināt dažādas satura interpretācijas un nosaukumus, ko “skulptūrām” deva pārējās grupas. Tika analizēti arī šīs darba metodes pielietojuma pozitīvie un negatīvie aspekti.

Aglonas Maizes muzejā saimniece Vija un viņas jaukā palīdze Zane ar savu vitalitāti un latgaliešu šarmu kolorītos stāstos atklāja maizes ceļu no grauda līdz klaipiņam, parādot arī maizes simbola daudzveidīgo būtību.

Semināra laikā gūtās atziņas:

- Ikonas pedagoģiskā nozīme – tā spēj mācīt klusējot. Tā ir slieksnis starp laicīgo un klusuma (lūgšanas) dimensiju. Ikonas funkcija – vadīt cilvēku no redzamā uz neredzamo. Uzlūkojot ikonu, sirds un miesa gavilē pretī dzīvajam Dievam.
- Visi simboli ir zīmes, bet ne visas zīmes ir simboli. Zīmēm ir konkrēta nozīme (piem., ceļazīmes), simboli dod iespēju interpretācijai. Krusts simboliski savieno zemi ar debesīm. Tā ir atpestīšanas zīme.
- Mīlēt nozīmē pieņemt cilvēku tādu, kāds viņš ir. Visu piedot. Neskaust citiem.
Semināra laikā izjutām patiesu vienotību un sadraudzību. Neizpalika arī veselīga humora deva un sirsnīgi smiekli. Atliek cerēt, ka jaunajā mācību gadā mums būs zinātkāri klausītāji.

Sirsnīgs paldies Initai par transporta nodrošinājumu un prāvestam Guntaram Skutelam par atbalstu!

Savos iespaidos dalījās katehēte Rutta Jeromāne

 

21.09.2016
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...