Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jauniešu dienas Polijā

1985. gadā pāvests Jānis Pāvils II noorganizēja pirmās Pasaules Jauniešu dienas, lai veidotu dialogu starp Baznīcu un jauniešiem, lai parādītu jauniešiem, kā ir iespējams kopā lūgties, pateikties un slavēt Dievu. Sākotnēji ik gadu, vēlāk ik pēc diviem gadiem un pēdējos gados ik pēc trīs gadiem Pasaules Jauniešu dienas notiek citā vietā pasaulē, kuru pāvests atklāj notiekošajās Pasaules Jauniešu dienās.

Divdesmit devīto Pasaules Jauniešu dienu norises vieta bija Krakova, Polija. “No 20. jūnija līdz 1. augustam jaunieši no Rēzeknes-Aglonas diecēzes kopīgi devās uz Jauniešu dienu sagatavošanās posmu, kas notika Polijas pilsētā Elkā. Jaunieši atzīst, ka pavadītā nedēļa Elkā bija piedzīvojumiem bagāta, jo varēja iepazīties ar jauniem draugiem, apmeklēt dažādus pasākumus un, protams, kopīgi lūgties. Visi dalībnieki tika sadalīti ģimenēs, visiem ļoti patika ģimenes, pie kurām vajadzēja dzīvot Elkā, jo cilvēki bija tik atvērti un labsirdīgi, ka bija gatavi atvērt savas mājas durvis pavisam nepazīstamiem cilvēkiem. Nedēļa Elkā pagāja ļoti ātri un bija jādodas tālāk uz Krakovu, kur pulcējās vairāki miljoni Jauniešu dienu dalībnieku, neskatoties uz to, ka katram sirdī bija nelielas bailes par nemieriem, bet lūdzoties tās tika aizmirstas. Nedēļa Krakovā bija pavisam citāda nekā Elkā lielā cilvēku daudzuma un dažādu citu iemeslu dēļ, bet pat gaidīšana garajās rindās likās interesanta, jo apkārt bija karstasinīgi cilvēki, kuri vienmēr varēja uzmundrināt un likt pasmaidīt citiem. Arī ģimenes Krakovā bija izpalīdzīgas un rūpējās par Jauniešu dienu dalībniekiem kā par saviem bērniem, bet laikam visvairāk visiem atmiņā paliks pavadītā nakts zem klajas debess kopā ar miljoniem citu jauniešu un, protams, Pāvesta Franciska satikšana, jo sajūtas, kādas valdīja tajā brīdī, nav aprakstāmas,” savus iespaidus atklāja notikuma dalībniece Sabīne Koniševa.

Viens no pieredzējušākajiem Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem Rēzeknes-Aglonas diecēzes 65 cilvēku lielajā delegācijā bija Baltinavas un Šķilbēnu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis, kurš ir apmeklējis pēdējās Pasaules Jauniešu dienas, kuras ir notikušas Eiropā: Parīzē (1997), Romā (2000), Ķelnē (Vācija, 2005), Madridē (2011). Polijā prāvests Staņislavs Prikulis bija pārsteigts par poļu tautas lielo ticību, piemēram, ka pirmā darbdienas sv. Mise notiek jau plkst. 6:00 no rīta un ir ļoti apmeklēta, jo ticīgie vēlas dienu iesākt ar lūgšanu baznīcā un tālāk steigties darba gaitās. “Mums būtu jāmācas no poļu tautas piemēra. Prieks par to, ka septiņi Šķilbēnu draudzes jaunieši piedalījās notikumā Krakovā, piedzīvojot neaizmirstamu laiku. Atcerēsimies Sv. Rakstos teikto mācību “No katra, kam daudz ir dots, daudz tiks arī atprasīts, un, kam daudz ir uzticēts, no tā arī vairāk prasīs (Lk, 12:48)”. Aicinu jauniešus saņemto vēstījumu nodot tālāk draudzes jauniešiem un pašiem aktīvi iesaistīties draudzes dzīvē, liecinot ar savu piemēru. Pasaules Jauniešu dienu uzdevums ir neatstāt jauniešus vienaldzīgus. Jauniešu dienu organizatori bija centušies tradicionālos Dievkalpojumus padarīt atraktīvākus, iesaistīt aktierus, akrobātus, izspēlējot dažādas etīdes, lai jauniešiem spilgtāk parādītu Sv. Rakstos rakstīto dzīvā liecībā. Paldies Dievam, ka sargāja mūsu grupu un mēs sveiki un veseli atgriezāmies mājās,” teica prāvests S. Prikulis.

Pasaules Jauniešu dienām varēja sekot līdzi arī internetā, skatoties tiešraides vai arī apmeklējot pārraižu arhīvus. Radio Marija Latvija arhīvā (http://arhivs.rml.lv/?dir=2016-07_JUL/5_nedela_25-31) ir iespējams noklausīties Latvijas arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča katehēzes, vadīto adorāciju un Liepājas bīskapa Viktora Stulpina celebrēto sv. Misi. Sociālajā tīklā Youtube.com var noskatīties galvenos Pasaules Jauniešu dienu (World Youth days) notikumus: atklāšanas sv. Misi 26. jūlijā, pāvesta Franciska sagaidīšanu 28. jūlijā, teatralizēto Krusta ceļa iestudējumu 29. jūlijā, vakara lūgšanu, kur jaunieši izspēlēja, kā svēto māsu Faustīni uzrunāja Dievs, dodoties mājās no kādas diskotēkas, un viņa saprata, ka nevar turpināt tā dzīvot un atvēra savu sirdi Dievam, pastāstot pasaulei Dieva gribu, tā radās Žēlsirdīgā Jēzus Svētglezna (tāda atrodas arī Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā), vakara vigīlija noslēdzās ar adorāciju kopā ar pāvestu 30. jūlijā un noslēguma sv. Misi, kuru celebrēja pāvests Francisks 31. jūlijā, uz kuru bija pulcējušies ap 3 miljoniem ticīgo - gan Pasaules Jauniešu dienu dalībnieki, gan poļu tauta.

Pāvests Francisks aicināja jauniešiem būt brīviem no narkotikām, alkohola, aicināja pašiem brīvi izdarīt izvēli sekot Jēzum. “Sadosimies rokās, lai veidotu kopīgu cilvēcības tiltu, lai parādītu pasaulei ticības zīmes. Jēzus aicina ikvienu atstāt ticības liecības. Aicinu Jūs būt drosmīgiem un veidot mīlestības pasauli. Atcerieties, Jēzus ir ceļš, patiesība un dzīvība!” sacīja pāvests Francisks.

Noslēguma sv. Mises sprediķī pāvests Francisks uzsvēra, ka tikšanās ar Jēzu izmaina mūsu dzīvi. “Mēs esam Dieva bērni. Svētais gars vēlas ienāk mūsos, nepatika un neapmierinātība neatklāj mūsu dziļākās dvēseles dzīles. Dievs mīl mūs tādus, kādi mēs esam. Dieva acīs tu esi vērtība. Viņu neinteresē, kādu i-phone modeli lieto vai cik labi izskaties. Dievs mīl mūs vairāk, nekā mēs paši mīlam sevi. Dievs tic mums vairāk, nekā mēs ticam paši sev. Dievam ir skumji redzēt jaunus cilvēkus, kuriem nav dzīvesprieka. Nekaunieties atklāt Jēzum Jūsu grēkus, Jūsu vājības. Atklājuši Jūs būsiet pārsteigti par Dieva dāvāto žēlsirdību. Dievs dod mums drosmi mīlēt pat savus ienaidniekus. Atveriet savas sirdis, savas mājas durvis Dievam. Viņš vēlas ar Tevi runāt dienu no dienas. Dievs ikvienu sauc vārdā, apstājies, ieklausies, lai sadzirdētu, kā Dievs tevi sauc,” teica pāvests Francisks.

Nākamās Pasaules Jauniešu dienas notiks 2019. gadā Panamā (Centrālamerikā). Palīdzi, Dievs, jauniešiem saņemto gaismu Polijā aiznest uz savām draudzēm visā pasaulē!

Informāciju sagatavoja Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs un interneta resursi


23.08.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...