Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Agronomu saiets Balvos

Savulaik Latgales agronomiem bija tradīcija vienreiz gadā tikties, dalīties pieredzē, draudzīgi aprunāties par darba lietām, panākumiem, atcerēties studiju gadus mācību iestādēs. Tikšanās mērķis bija rūpes un ikdienas raizes nolikt malā, saņemt pozitīvu lādiņu turpmākajam darbam.

19. jūnijs bija saulaina, silta diena, tikšanās vietā – Baltinavā - Ludzas, Rēzeknes, Krāslavas un Balvu nodaļu agronomi smaidīgi satikās, teica “labdienu” viens otram un devāmies uz pirmo apskates objektu Augstasila ciemā - vīnogu dārzu “Kalnajāņi” Austrumlatvijas augstienē, kur mūs laipni sagaidīja dārza saimniece Ingrīda Jeromanova. Protams, visi ar interesi klausījās saimnieces stāstīto par dārza ierīkošanu, kopšanu, šķirņu piemērotību vietējiem apstākļiem un devās to apskatīt.

Nākamais apskates objekts – krūmmelleņu, lielogu dzērveņu ražojošu stādījumu apskate Nauduševas purvā, par to audzēšanas īpatnībām, šķirnēm informēja zemnieku saimniecības “Dālders” īpašniece agronome Sandra Paidere. Turpat blakām bija kūdras ieguves objekts “Balvi-Flora”, kur šī uzņēmuma vadītājs agronoms Ivars Zaharāns stāstīja par produkcijas ražošanu, cilvēku nodrošināšanu ar darbu. Pēc tam agronomus Sandra aicināja apskatīt siltumnīcu kompleksu 1 ha platībā, kur tika audzēti gurķi, visi ar interesi apskatīja krūmmellenes plēvju mājā minerālaugsnē kūdras tuneļos. Te bija atrisināti mēslošanas un laistīšanas, produkcijas realizācijas jautājumi. Pēdējais apskates objekts bija produkcijas pirmapstrādes cehs, kas nesen nodots ekspluatācijā.

Dienas programma noslēdzās Balvu muižā, kur tika pasniegti Zemkopības ministrijas Atzinības raksti Svetlanai Suveizdai /Krāslavas nodaļa/, Antoņinai Babānei /Ludzas nodaļa/, Birutai Circenei, Līvijai Gabrānei /Balvu nodaļa/ un pārrunāti turpmākie uzdevumi.

Noslēgumā tika izteikti priekšlikumi arī turpmāk rīkot pieredzes apmaiņu, pārrunāt biznesa attīstības iespējas Latgalē. Latvijas Agronomu biedrība atbalsta šādu pasākumu rīkošanu, par to mēs sakām LAB valdei, Viļakas novada domes priekšsēdētājam, domes deputātiem - “paldies”.

Imants Kārkliņš, LAB valdes loceklis no Latgales


01.07.2016
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raita, Jogita, Evija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...