Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Baznīcu nakts – Šķilbēnu Romas katoļu draudzē

“Mēs mīlam Tevi, Tēvs, mēs pielūdzam Tevi un Tevi slavējam. Mēs plaši atveram savu sirdi, lai saņemtu Tavu svētību un tiktu piepildīti ar Tavu žēlastību, mieru un mīlestību. Mēs pateicamies Tev, Tēvs, tāpēc ka šodien saskaņā ar Tavu Vārdu mēs iemācījāmies, ka varam būt par Tavas svētības nesējiem arī saviem brāļiem un māsām”, izmantojot autoru Režisa un Maizas Kastro tekstu lūgšanu grāmatiņā “Svētīt, lai dziedinātu, Svētīt, lai saņemtu svētību”, lūdzāmies Baznīcu nakts noslēgumā Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā.

Otro reizi Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedalījās kultūras pasākumā Baznīcu nakts. Piektdienas, 10. jūnija, vakarā 190 Latvijas dievnamos cilvēki lūdzās, piedalījās Sv. Misēs, klausījās koncertus, ieguva jaunu informācija, radoši darbojās dažādās aktivitātēs. Šķilbēnu draudze bija vienota ar pārējiem Baznīcu nakts dalībniekiem. Sirsnīgajā un vienkāršajā Baznīcu nakts programmā Šķilbēnu draudzē bija iespēja iesaistīties visām paaudzēm.

Šķilbēnu Romas katoļu draudzes bērni bija čakli pastrādājuši jau pirms Baznīcu nakts pasākuma, piedaloties izsludinātajā zīmējumu konkursā. Visus Baznīcu nakts apmeklētājus sagaidīja bērnu veidotā izstāde. Divdesmit septiņi dalībnieki bija izvēlējušies uzzīmēt eņģeļus, draudzes baznīcu, Vissvētāko Jaunavu Mariju, Svēto ģimeni un citus kristīgos motīvus. Izstāde baznīcā būs apskatāma arī pēc Baznīcu nakts pasākuma.

Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis sveica radošo meistardarbnīcu dalībniekus un par dalību zīmējumu konkursā visiem māksliniekiem uzdāvināja grāmatiņu “Svētīt, lai dziedinātu, Svētīt, lai saņemtu svētību”. Radošajās meistardarbnīcās Upītes pamatskolas skolotājas Sandras Bukšas vadībā bērni un jaunieši iemācījās izgatavot lilijas ziedu un aitiņas. Šie ir kristietības simboli, tāpēc skolotāja izvēlējās bērniem iemācīt izgatavot tos. Mazākajiem ķipariem palīgā nāca mammas, lai kopā izveidotu lilijas un aitiņas.

Svēto Misi celebrēja priesteris Fēlikss Šnēveļs, kurš aicināja ikvienu kļūt par lūgšanu cilvēku un sekot Kristum, lai ar kādiem pārbaudījumiem dzīvē ir jāsastopas. Gaidīta bija iepazīšanās ar jauno dziedātāju, dziesmu autori un ģitāristi Lauru Bicāni. Priesteris Fēlikss Šnēveļs atzina, ka katra Lauras dziesma viņam liekas kā lūgšana un pateicība Dievam. Koncertā bija iespējams dzirdēt dziesmas no abiem studijas albumiem “Es tikai ļaujūs” un “Trīspuksti”. Koncerta noslēgumā Laura izpildīja savu vienu no populārākajām dziesmām “Mīlesteiba”, atgādinot, ja es runātu ar cilvēku un eņģeļu mēlēm, bet man nebūtu mīlestības, tad es būtu kā dārdošs varš vai skanošs zvārgulis. Un ja man būtu pravieša dāvanas, un es zinātu visus noslēpumus un visas zinātnes, un ja man būtu pilnīga ticība tā, ka es kalnus pārceltu, bet man nebūtu mīlestības, tad es neesmu nekas (1 Korintiešiem 13, 1 – 2)”.

Dziedātāja un mūziķe Laura Bicāne atzina, ka Baznīcu nakts ir ļoti skaists pasākums. “Tas ir garīgs pasākums. Cilvēkiem ir vajadzīga kultūras daļa un garīgā daļa. Baznīcu nakts aicina mūs novērtēt savas baznīcas, novērtēt cilvēkus, kuri cēla baznīcas, un cilvēkus, kuri nāk un lūdzas baznīcā, kā arī cienīt savus prāvestus, kuri kalpo draudzē un sniedz mums garīgo atbalstu. Man ļoti patika pie Jums. Jau ierodoties sapratu, jā, te būs labi, te labi skanēs. Pie Jums jutos kā mājās, jo cilvēki ir vienkārši un sirsnīgi uzņēma,” savu prieku atklāja Laura Bicāne.

Pārsteigums bija Lūgšanu ceļš Rekovas ciemā, kur, vienojoties kopīgās lūgšanās, izgājām cauri Rekovas ciemam, apstājoties pie ZS “Rili” (Ineses Supes) kafejnīcas, ģimenes ārsta Andra Spridzāna prakses, Šķilbēnu Iniciatīvu centra “Zvaniņi”, kultūras centra “Rekova”, Rekavas vidusskolas, Šķilbēnu pagasta pārvaldes, Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas, pasta nodaļas un veikala “Aura”. Pagājušogad Šķilbēnu pagasta iestādes un kolektīvi bija aicināti teikt Labos vārdus draudzei. Šogad Lūgšanu ceļa dalībnieku uzdevums bija grūtāks, katrai apstāšanās vietai pašiem savā kolektīvā bija jāizvēlas kāds lasījums no Svētajiem Rakstiem, kas viņus pašus uzrunā. Lūgšanu ceļā bija izvēlēti fragmenti no Jaunās un Vecās derības. Galvenā doma, kura izskanēja izvēlētajos lasījumos, bija, lai mēs viens otru netiesātu, bet viens otru pieņemtu tādu, kādi esam, mīlot brāļus un māsas, kā Jēzus mūs ir mācījis, kā arī, lai neaizmirstu, ka dzīvē svarīgākais ir sekot Dievam, jo pārējais tiks dots.

Par vēl vienu pārsteigumu Lūgšanu ceļa laikā bija parūpējies Vilis Cibulis kopā ar ģitāristiem un folkloras kopu “Rekavas dzintars”, sniedzot īsu koncertu senajā baznīciņā. Sveču gaisma, mūzika un dziesmas piepildīja seno baznīciņu, kur tik daudzus gadus bija celebrētas Sv. Mises, adorēts, kristīti bērni, laulāti pāri un pēdējā gaitā izvadīti mirušie piederīgie. Lūgšanu ceļš noslēdzās ar svecīšu gaismas aiznešanu uz jauno baznīcu, tā simboliski parādot, ka vieta, kur ticības gaisma tika iedegta, tiek saglabāta un ticības gaisma tiek nodota tālāk jaunajām paaudzēm.

Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis teica: “Baznīca ir mūsu mājas. Tā ir vieta, kur varam īpašā veidā tikties ar mūsu Debesu Tēvu ticības un mīlestības pilnā lūgšanā. Baznīcu nakts ir iespēja mums katram piedzīvot šo māju sajūtu, ģimeniskumu, sirds siltumu, jo tas taču dzīvē ir svarīgākais. Mēs zinām, kā sauc cilvēkus, kuriem nav pajumtes, kuriem nav māju. Paldies Dievam, mums tādas ir! Nekad neaizmirsīsim par to. Un mūsu dievnamu durvis ir atvērtas ne tikai baznīcu naktī, bet arī katru svētdienu, katru reizi, kad notiek dievkalpojums.”

Lai pateiktos Dievam, vienas meditācijas stundas ir par maz, pateikties Dievam nepieciešams ik dienu. Šķilbēnu baznīcas bērnu un jauniešu koris vadītājas Karīnas Romanovas vadībā dziedāja Sv. Misē un pateicības stundā, jaunieši lasīja meditācijas. Paldies Dievam par prieku, kas piepildīja mūsu sirdis, paldies Dievam par iespēju būt kopā, paldies Dievam par saņemtajām svētībām! Paldies visiem atsaucīgajiem Šķilbēnu draudzes locekļiem, kuri iesaistījās Baznīcu nakts pasākuma organizēšanā, uzņēmās un izpildīja sev uzticētos pienākumus! Aicinu arī turpmāk sadarboties, lai kopā izveidotu svētīgus svētkus draudzei.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne


13.06.2016
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...