Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novads "Cielavas gudrību" finālspēlē

Arī šogad norisinājās Latvijas Dabas muzeja konkurss – spēle “Cielavas gudrības” zinātkārajiem 5. un 6. klašu skolēniem. Konkurss notika jau devīto sezonu, un visi, kas vēlējās, varēja pārbaudīt zināšanas un uzzināt daudz jauna un pārsteidzoša. Šajā sezonā meklējām atbildes uz jautājumiem par rāpotājiem, dūcējiem un sīcējiem KUKAIŅIEM, vilnainajiem, zvīņainajiem ČETRKĀJAIŅIEM, spalvainajiem lidotājiem un dziedātājiem PUTNIEM un, visbeidzot, finālā - par visiem šiem un arī par zaļajiem nestaigātājiem AUGIEM un raibajām SĒNĒM. Konkursā, kā parasti, bija trīs atlases spēles, kas norisinājās Dabas muzejā un vairākās Latvijas skolās. Žīguru pamatskolā pulcējās cītīgākie un veiksmīgākie atlases anketu atbilžu meklētāji no visām Viļakas novada skolām.

7. jūnijā kopā ar pulciņu līdzjutēju uz lielo finālspēli devās Rafaels Dmitrijevs no Rekavas vidusskolas 5. klases, Keita Emīlija Orlovska no Viļakas pamatskolas 6. klases un Rinalds Logins no Rekavas vidusskolas 5. klases.

Finālspēle šoreiz notika Ziemassvētku kauju muzejā (http://www.karamuzejs.lv/lv/zm.aspx). Mājas darbā bija jāparāda kāda dzīvnieka aizsardzības spējas. Teorētiskajā daļā dalībnieki parādīja, cik labi pārzina dzīvo organismu pazīmes, pēc attēlu fragmentiem centās pazīt dzīvniekus, rādīja savas zināšanas par ārstniecības augiem, aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem un daudz ko citu. Praktiskajā daļā – noteica putnus pēc balsīm, kokus, kukaiņus utt.

Kamēr 23 dalībnieki pūlējās pierādīt, ka ir paši erudītākie, līdzjutējiem bija iespēja iejusties 1916. gada kauju atmosfērā. Gids ļoti saistoši un emocionāli stāstīja par kareivju cīņām, par kaujas apstākļiem, par to, kā latviešu strēlniekiem izdevās pārraut vācu nocietinājumu līniju. Devāmies “izlūkgājienā” pa aizsargvalni, kas saglabājies no kauju laikiem; izrādījās, ka esam slikti izlūki, jo spējām saskatīt tikai 5 cilvēka atstātas lietas, vajadzēja – 15. Muzejā varēja aptaustīt, pat “izšaut” ar kara laika šauteni, pacilāt lielgabala lādiņus, izpētīt kauju lauka maketu. Ikvienam vajadzētu apmeklēt Tīreļpurva takas un Ziemassvētku kauju muzeju, tas rosina mazliet citādu skatu uz šodienu.

Tikmēr arī konkursa dalībnieki jau bija beiguši uzdevumu izpildi un gaidīja rezultātus. Skolotājiem Muzejs dāvināja vērtīgu dendroloģijas grāmatu. Visi finālisti saņēma atzinības rakstus un noderīgas balvas par labām zināšanām un prasmēm dabas pazīšanā. Viena no balvām visiem dalībniekiem – komplekts pēdu nospiedumu atliešanai ģipsī. Intriga parādījās apbalvošanas beigās, kad nenosaukti palika 3 dalībnieki un starp viņiem - mūsu Keita Emīlija Orlovska. Viņai 2. vieta. Sveicam! Uzvarēja Zane Apele no Zilupes.

Paldies skolotājām Ņinai Romanovai un Ainai Golubevai par audzēkņu gatavošanu konkursam.

Paldies šoferim Aivaram Bērziņam par precīzu aizvizināšanu uz pasākumu.

Izziņas bagātu vasaru un tiekamies nākamajās “Cielavas gudrībās” jau rudenī!

 

Andra Korņejeva, Dabas muzeja konkursa „Cielavas gudrības” koordinatore Viļakas novadā
Foto: A.Korņejeva

08.06.2016
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...