Viļakas novada domes mājas lapa

Izlaidums Viļakas Pirmsskolas izglītības iestādē "Namiņš"

31. maijā 6-gadīgo sagatavošanas grupas “Bitītes” bērniem noritēja svinīgs pasākums – pirmais izlaidums viņu dzīvē. Par to tika runāts jau mācību gada sākumā, gaidīts kopš Ziemassvētkiem, izsapņots un izlolots. Svarīgākais šī svinīgā pasākuma ieguvums bērniem ir – vairs nebūs jāiet uz bērnudārzu un jāguļ pusdienlaiku dusa. Un vēl sajūta, ka jau esi nākamais 1. klases skolēns, jo 1. septembris nav aiz kalniem, bet tepat, nieka trīs skaistu vasaras mēnešu attālumā.

Nākamos skolēnus pavadīt un teikt: “Ardievas!” bērnudārzam bija ieradušies Runcis (skolotāja Līga), Lapsa (skolotāja Guna), Buratīni (vecākās grupas audzēkņi Luiss Kristiāns un Ivars) un skaistākā, gudrākā meitene pasaulē ar zilajiem matiem - Malvīne (vecākās grupas audzēkne Diāna).

Malvīne ar prieku mācīja nākamajiem skolēniem alfabētu, atgādināja par zināšanu nozīmi katra cilvēka dzīvē, jo bez izglītības un labas sava amata prasmes, iztiekot vien ar ikdienā iegūtām iemaņām, lielus panākumus gūt nav iespējams. Tam pierādījums ir Runcis un Lapsa, kuri ar viltību un liekulību prata izmānīt naudiņu no Buratīno, tomēr bagāti ar to nekļuva. Tāpēc, izlaidumniekiem vēlot sasniegt dzīvē visu, kas iecerēts, caur labām mācībām un zināšanu ieguvi skolā, Lapsa ar Runci dodas atpakaļ savā bērnudārza grāmatu plauktā, lai gaidītu nākamos pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņus, kuriem atkal varēs izstāstīt visus savus piedzīvojumus. Izlaiduma bērnus gaida jauni stāstu varoņi, kuri dzīvo skolas grāmatu plauktos un kuri palīdzēs izsapņot skaistus skolas gadu sapņus un piepildīt visdrošākās cerības, jo “Sapni nepeļat. Sapnis ir visu labdaris: sapnī i aklais redz, i kurlais dzird, i sērdzīgais kļūst vesels. Tikai viena vaina – sapnis nav dzīve. Bet ļaujat sapnim vaļu – viņš pašu dzīvi pārvērtīs un padarīs to labu” (Rainis)

Nākamo skolēnu vecākiem vēlam, lai jums nepietrūkst pacietības izdzīvot līdzi savu bērnu sapņiem, ļaujieties to lidojumam un neaizmirstiet teikt labus vārdus saviem lolojumiem, uzslavēt par niecīgāko sasniegumu, par viņu centieniem, par visiem viņu kļūdu labojumiem, jo

“Labs vārds pie laba darba vada.
Labs darbs ir labam vārdam rada;
Un cilvēks labs, kas labu dara,
Ir saules stars no Dieva gara.” (Dz. Rinkule-Zemzare)

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova

07.06.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...