Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolas mācību gada noslēguma ekskursija

Mācību gada noslēgumā 25 Rekavas vidusskolas 1. - 4. klašu skolēni un 3 sākumskolas skolotājas devās ikgadējā mācību ekskursijā pa Gulbenes un Madonas novadu.

Mēs apskatījām vairākus Latvijā pazīstamus dabas un kultūrvēstures objektus. Netālu no Madonas, bijušajā Sarkaņu pamatskolā, uzņēmīgas un radošas skolotājas izveidojušas meistardarbnīcu, kurā bērni un citi interesenti var apgūt dažādas prasmes seno sieviešu amatniecības tradīciju saglabāšanā un atjaunošanā. Šeit varēja mācīties aust dažādās tehnikās, šūt, izšūt, adīt, tamborēt, pērļot.

Tālāk devāmies uz Madonu, kur mūs laipni sagaidīja un parādīja savu podnieka meistarību Jānis Seiksts. Uzzinājām, kā vienkārša māla piciņa pārtop greznos traukos un dārza skulptūrās.

Pa paugurainajiem un līkumotajiem Vidzemes ceļiem devāmies uz Latvijas milzi Gaiziņu. Tur mūs sagaidīja bioloģiskās saimniecības “Aizupes” īpašniece Silvija ar pašcepto maizīti, mājražoto jogurtu un ābolu miltu konfektēm, ar maizes zupu un saldo putukrējumu, kā arī cienāja ar vietējā, dziednieciskā “Acu” avota ūdeni. Pēc maltītes devāmies iekarot Gaiziņkalna virsotni.

Atpakaļceļā iegriezāmies “Madonas karamelēs”, lai iegādātos pašražotās konfektes.

Par lielu sajūsmas un bērnu prieku pārvērtās Galgauskas mini zoodārza apskate zemnieku saimniecībā “Brūklenāji”. Šeit varēja redzēt nūtrijas un murkšķus, dažādus putnus un pat strausus, aitas, trušus, piemīlīgos savvaļas zirgus un dambrieža ģimeni.

Ekskursija bija izdevusies, jo visur sagaidīja laipni un sirsnīgi cilvēki. Arī mēs bijām gandarīti par izdevušos dienu un laimīgi atgriezāmies mājās.

 

Rekavas vidusskolas sākumskolas metodiskās apvienības vadītāja Maruta Bukša

02.06.2016
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...