Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas PII "Namiņš" audzēkņu ekskursija uz Vientuļu robežkontroles punktu

27. maijā, turpinot izzināt dažādu profesiju pārstāvju ikdienas darbu, ar vecākās un sagatavošanas grupu audzēkņiem devāmies uz robežkontroles punktu Vientuļos. Daudzu mūsu audzēkņu vecāki – māmiņas un tēti - strādā Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldē. Katram no viņiem ir sava darba specifika un pienākumi, par kuriem mājās bērniem parasti nestāsta. Bērni zina, ka viņu vecāki ir robežsargi, arī paši, izaugot lieli, vēlas kļūt par šī aroda pārstāvjiem.

Mēs jau esam ciemojušies pie VRS pārvaldes kinologiem. Par robežkontroles punktu ir daudz dzirdēts, bet daudziem vēl neredzēts, tādēļ ar mūsu vecākas grupas audzēkņa tēta, robežkontroles punkta priekšnieka Valērija Vorobjova, palīdzību tika noorganizēta šī ekskursija.

Bērni bija sajūsmā par iespēju aizbraukt līdz pašai mūsu valsts robežai, redzēt jauno uzcelto kompleksu, pavērot, kā strādā robežkontroles darbinieki, pārbaudot iebraukušās mašīnas, aplūkot telpas, kurās strādā darbinieki, pavērot datora monitorā sevi un pārliecināties, ka visur ir stingra kontrole un kārtība. Ar lielu interesi visi vērojām, kā tiek pārbaudīta dokumentu (pases un vadītāja apliecību) identitāte, vai nav viltojums. Protams, savus zinātkāros degunteļus daudzviet nevarējām iebāzt, bet Valērija Vorobjova stāstījums un demonstrējumi apmierināja ikviena bērna zinātkāri.

Paldies mūsu ekskursijas vadītājam par šo ekskursiju un par izsmeļošām atbildēm uz bērnu jautājumiem.

Paldies tiem mūsu bērnu vecākiem, kuri ir izvēlējušies šo profesiju un ar lielu atbildību veic savu darbu. Mēs lepojamies ar jums un ticam, ka mūsu dzīvē viss ir un būs labi, ka bērni augs un skolosies mierā un saticībā savā valstī, kā arī pratīs mierīgi līdzās pastāvēt ar kaimiņiem - kaimiņvalstu iedzīvotājiem.

 

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova

02.06.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...