Viļakas novada domes mājas lapa

Maija aktivitātes "Rūķīšos"

Maijs ir īpašs ar to, ka varam baudīt dabu, tās krāšņumu. Maijā pavasaris tā pa īstam parāda sevi un norāda uz to, ka vasara nav aiz kalniem.

“Rūķīšos” maijs iesākās ļoti rosīgi, jo gatavojāmies vismīļākajiem un jaukākajiem svētkiem – Māmiņu dienai. Gatavojoties svētkiem, tika noskaidrots, kas ir ģimene, kādi ir ģimenes locekļi, kādas ir attiecības ģimenē. Bērni labprāt stāstīja par saviem vecākiem, brāļiem, māsām. Neaizmirsa pieminēt arī vecvecākus un krustvecākus. Bērniem ģimenē vistuvākais cilvēks ir māmiņa, tāpēc ar lielu centību tika gatavoti gan ielūgumi uz koncertu, gan apsveikuma dāvaniņas - puķu pušķīši.

Nosvinējuši Māmiņu dienas svētkus, ieklausījāmies skaņu pasaulē. Ko tikai tur nevar saklausīt! Mūzikas un dabas skaņas un dažādus trokšņus. Iepazinām arī mūzikas instrumentus. Nedēļas noslēgumā gatavojām savus mūzikas instrumentus un, protams, izmēģinājām tos darbībā.

Jau gatavojoties Māmiņu dienai, bērni iepazina dažādus pavasara ziedus. Maija trešajā nedēļā paplašinājām priekšstatus un pilnveidojām zināšanas par pavasara ziediem. Noskaidrojām, ka zied ne tikai puķes, bet arī koki un krūmi. Apciemojām ābeles bērnudārza tuvumā un izrādījās, ka par tām priecājas arī bites, taureņi, maijvaboles un citi kukainīši. Protams, mums ir liels prieks par ābelēm un rudenī gaidīsim bagātīgu ābolu ražu. Runājot par pļavu ziediem, tika akcentēti arī ārstniecības augi. Ar kādu prieku bērni vāca gaiļbiksītes, lai ziemā mums būtu garšīga un veselīga tēja!

Gaidot vasaru, noskaidrojām, kas notiek šajā gadalaikā, kas notiek pļavās, mežos, laukos un kādas izpriecas var baudīt. Neaizmirsām pievērsties arī drošībai. Tā nemanot ir pagājis rudens, aizsteigusies ziema, pavasaris arī būs prom un drīz, pavisam drīz, vasara būs klāt. Mēs, “Rūķīšu” grupas skolotājas, gribam novēlēt saulainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru!

 

Pirmsskolas skolotājas Gunta Briediņa un Ilona Grahoļska

 

02.06.2016
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...