Viļakas novada domes mājas lapa

Šodienas izglītība – rītdienas ilgtspējīga attīstība jeb "iebrauc vasarā ar velosipēdu"!

Viss sākās 2016. gada 14. martā Viļakas novada izglītības iestāžu Metodiskajā dienā “ŠODIENAS IZGLĪTĪBA – RĪTDIENAS ILGTSPĒJĪGA ATTĪSTĪBA”, kuru šogad organizēja Viduču pamatskola.

Šobrīd visos svarīgākajos valsts, nozaru un vietējo līmeņu plānošanas dokumentos galvenais akcents tiek likts uz ilgtspējīgu attīstību, kas nodrošina pašreizējo paaudžu vajadzības, neradot draudus nākamajām paaudzēm apmierināt to vajadzības.

Novada domes priekšsēdētāja S. Maksimova un Medņevas pagasta pārvaldnieka J. Prancāna uzrunas, Metodiskās apvienības, apmaiņa ar jaunāko informāciju izglītības jomā un tikšanās ar neparastiem, interesantiem cilvēkiem.

Ģimenes ārsts, pediatrs, veselības mācības skolotājs Gundars Kuklis ar smaidu un dzirkstošu humoru pārliecina klātesošos, ka tikai veiksmīgā skolā mācās veiksmīgi skolēni. Vesels, veiksmīgs, zinošs, sadarboties gatavs un atbildīgs jauns cilvēks – viens no ilgtspējīgas attīstības svarīgākajiem nosacījumiem.

Tad – tikšanās ar Mārupes novada uzņēmēju Lilitu Dravnieci un viņas komandu. L. Dravnieces dzimtā puse ir Medņevas pagasts un jau daudzus gadus Medņeva jūt uzņēmējas atbalstu, īpaši kultūras dzīves jomā. Šobrīd ir sākusi veidoties sadarbība ar Viduču pamatskolu.

Latviešu valodas skolotāja, 20 gadus – Barkavas profesionālās vidusskolas direktore, šobrīd - veiksmīga uzņēmēja, kura pārstāv gan SIA “Meliorators-J”, gan itāļu apģērbu veikalu “Persona”.

Mārupes uzņēmums “Meliorators-J” dibināts pirms vairāk nekā divdesmit gadiem. Nodarbojas ar būvgružu un atkritumu pārstrādi. Šajā laika posmā ir mainījies darbības veids, bet nemainīgas palikušas tā dibinātāja Andreja Jansona ieliktās vērtības, ka “katrs darbs ir jāizdara tā, lai tās nebūtu pēdas sniegā, kas nokūst un pazūd, bet gan vērtība, kas iet cauri laikiem un paliek nākamajām paaudzēm”.

No L. Dravnieces nāk interesants priekšlikums: izsludināt Viļakas novada skolām konkursu par videi draudzīgu dzīvesveidu. Uzņēmuma “Meliorators-J” izpilddirektors Uģis Jegorovs prezentē uzņēmuma darbu, iepazīstina klātesošos ar konkursa noteikumiem, plānotajām aktivitātēm un iespējamo balvu fondu.

Konkursa nosaukums: “IZMANTO VĒLREIZ UN IEBRAUC VASARĀ AR VELOSIPĒDU!”

Konkursa mērķis: Veicināt videi draudzīga un ilgtspējīga dzīvesveida orientāciju jauniešu vidū. Veicināt izpratni par otrreizēju materiālu izmantošanu un rosināt interesi apgūt ar vides zinībām saistītas studijas. Kā arī veicināt Viļakas novada jauniešu ideju attīstību par videi draudzīga dzīvesveida pielāgošanu ikdienas dzīvē.

Nu ko, skolām ir vērts padomāt!

Metodiskās dienas noslēgumā muzicē Mārupes Kultūras nama direktore, dziedošās Dūdumu ģimenes mamma Ira Krauja-Dūduma. Iras krāšņā balss un aizrautīgais sniegums kļūst par dienas spilgtāko brīdi.

Pēc pavasara brīvdienām sākas lielais darbs! Gandrīz visas novada skolas uz veselu mēnesi pārvēršas par savdabīgiem “otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem”. Viduču pamatskola – noteikti. Visās klasēs krājas plastmasas pudeļu un pudelīšu (turklāt daudzkrāsainu) kalni, piena paku piramīdas un vispār nezināmas izcelsmes izejvielas. Tiek zīmētas “mākslas darbu” skices, komandas nevar vienoties par nosaukumiem un “sadarbības partneriem”, smaržo pēc līmes, krāsām un … pamatīga darba!

Ir iesaistīti skolotāji, bērni, vecāki, radi, draugi, kaimiņi. Noslēguma diena tuvojas ar ģeometriski progresējošu stresu. Līmes pistole izsit drošinātājus. Vai paspēs pielīmēties stilīgi zaļā krokodila Genas ķepas? Kā iedabūt sporta zālē omulīgo Pekausi, kurš atripojis uz visām traktora riepām. Vai krāsaino sapņu vilcieniņu ar vairākiem vagoniem, kurā var pat iesēsties un kurš patiešām ripo, atstāt skolas dārzā, vai viņš būs apvainojies, jo visi pārējie “kolēģi” iekārtojušies zālē?

19. maija vakars… Ienāku skolas sporta zālē un saprotu, ka esmu spērusi soli pasaku rotaļlietu valstībā. Viņi visi ir dzīvi! Zaļais autobuss, Kaķis ar visām dzirnavām, Vikingu kuģis, krāsainais Plosts, Dabassargs Zaļmatis, Vistiņa un, protams, sapņu Vilciens ar daudzkrāsainiem vagoniņiem! Pēc labākajiem pasaku žanra likumiem, naktī visas rotaļlietas atdzīvojas. Šīs – noteikti! Jo viņām jau ir dota otra dzīve. Ar bērnu rokām.

20. maijā Viduču pamatskolā notiek konkursa noslēguma pasākums. Žūrija, ciemiņi, uztraukums, punktu skaitīšana, balvu kārtošana, galvenās balvas, velosipēda, novietošana.

Stūrī aiz lielajiem sporta matračiem klusi iegūlusi laimīgā plastmasas pudele, kura jau zina, ka tieši viņa laimēs velosipēdu… Zālē ienāk meitene ar ceriņu klēpi: “Mums vajag ielikt tai laivā, lai skaisti!” Varam sākt!

Ja pasākumu vada Ira Krauja-Dūduma, tas nevar neizdoties! Viss rit raiti, precīzi, skanīgi, aizraujoši! 1.-4. klašu grupā 1. un 2. vietu iegūst Viduču pamatskola, 3. – Rekavas vidusskola. 5.-9. klašu grupā Viduči veiksmīgi iegūst visas trīs vietas!

Milzīgas saldumu tūtas, galda spēļu komplekti un abām klašu grupām pa ekskursijai 200 EUR vērtībā! Skaisti!

Nāk Uģis Jegorovs un plastmasas pudeļu stūra miers tiek izjaukts. Dažas pārsteiguma balvas un – galvenās balvas, velosipēda, laimētāja pudele ir Uģa rokā! Vasarā ar velosipēdu šogad iebrauks Rekavas vidusskolas 4. klases skolniece Alīna Kalacka! Sajūsmas pilnas acis un pāri plūstošas emocijas! Paldies!

Perfektajai Mārupes komandai šoreiz ir pievienojusies biedrības “EkoLine” pārstāve Klinta Priedenfelde un Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe.

Paldies Mārupes komandai! Radoši, talantīgi, atsaucīgi, sirdsgudri un gaiši cilvēki, kuri nebaidās dalīties savā veiksmē, dzīvot un strādātprasmē ar citiem.

Paldies visām skolām un komandām, kuras piedalījās konkursā!

Paldies skolotājiem un skolēnu vecākiem par atbalstu!

Uzskatu, ka īpaši svarīga šajā konkursā bija tieši šī visu pušu sadarbība.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs S. Maksimovs uzsvēra, cik svarīgi, organizējot šādus konkursus, ir piedāvāt bērniem pastrādāt, ieguldīt savu darbu, radīt kaut ko novērtējamu. Tikai tad saņemtajām balvām būs patiesa vērtība.

Un vislielākais paldies uzņēmuma  “Meliorators-J” direktorei Lilitai Dravniecei! Viņas vadītā uzņēmuma darbība nešaubīgi ir formulējama kā ilgtspējīga. Ar atbildību, ar mērķi palīdzēt padarīt apkārtējo vidi par sakoptu un pievilcīgu visiem Latvijas iedzīvotājiem, ar prasmi dalīties, līdzjust, palīdzēt, atbalstīt, ar savu “zaļo” pasaules redzējumu.

Lai saulaina, veiksmīga, droša un ļoti zaļa mums visiem ir šī vasara. Tāda, kurā var iebraukt gan ar velosipēdu, gan vienkārši iebrist basām kājām…

 

Viduču pamatskolas direktore Ināra Sokirka

 

Konkurss tapa sadarbībā ar un .

31.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...