Viļakas novada domes mājas lapa

2016. gada izlaidums Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē "Lācītis"

Kā jau katru pavasari, maija pēdējās dienās, kad smaržo ceriņi, bērzu meijas, zied ābeles balti rozā ziediem un mežmalā no zaļo lapu cera pretī sniedzas baltās kreimenes, visas pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas svin savus izlaidumus - savu atvadīšanos no bērnudārza. Arī mūsu, Žīguru pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis”. 27. maijā pulcējāmies, lai godinātu un uz skolu pavadītu mūsu lielos bērnus - Enija, Rinalds, Sintija, Aleksandrs un Elīza. Izlaidums ir kaut kas īpašs gan skolotājiem, gan bērniem un viņu vecākiem. Mazais bērns pēkšņi ir izaudzis liels un ir gatavs doties skolas gaitās. Mums, skolotājiem, izlaiduma svētki ir reizē priecīga un mazliet skumja diena. Prieks par bērnu sasniegumiem, par viņu mīlestību pret mums. Skumja, jo atkal kāds posms dzīvē ir aizritējis un jāšķiras no “saviem” izlolotiem audzēkņiem.

Skanot svinīgas mūzikas skaņām, uz pēdējiem svētkiem “dārziņā” tika aicināti gaviļnieki. Viņi kopā ar skolotājām Elitu un Daigu pastāstīja pasaku, bet tā nebija parasta, tā bija pasaka par viņiem pašiem - par to, kā gāja ar burtu mācīšanos. Bērni dziedāja dziesmas par burtiņiem, dejoja ar lietussargiem, spēlēja mūzikas instrumentus. Gaviļniekus sveica draugi no “Rūķīšu” un “Lācēnu” grupiņas. Apliecības par bērnudārza absolvēšanu izsniedza un laba vēlējumus teica iestādes vadītāja Anita Agejeva. Katru no mazajiem gaviļniekiem ar ziediem un dāvanām sveica radi, draugi un paziņas. Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs katram dāvināja grāmatu, kuru ieteicams vasaras garajās brīvdienās izlasīt. Bērnus sveica ar skolai noderīgām lietām un vecākiem vēlēja izturību, pacietību un mīlestību Žīguru pagasta pārvaldnieks Oļegs Kesks, Žīguru bibliotēkas vadītāja Anastasija Plačinda, Žīguru pamatskolas skolotāja Aija Orlovska, pirmā audzinātāja bērnudārzā Ginta Locāne vecākiem dāvināja grāmatas. Sirsnīgu paldies iestādes kolektīvam teica vecāki. Mūsu iestādes tradīcija - izlaiduma izskaņā dziedāt “dārziņa” himnu “Lācītis”, un zilajās debesīs aizlidoja balti, zaļi baloni kopā ar bērnu un vecāku iecerēm un sapņiem, lai viss izdodas un piepildās!

Novēlu visiem vecākiem, bērniem un kolēģiem izbaudīt vasaru, atpūsties - sauļoties un peldēties, ēst saldējumu, zemenes, gulēt zālē un lūkoties mākoņos, ķert tauriņus un izlasīt kādu labu grāmatu. Ļauties sapņiem - gan lieliem, gan maziem. Esiet kopā ar ģimeni un lai Jūs katru diena vada mīlestība.

Skolotāja Elita Locāne

31.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...