Viļakas novada domes mājas lapa

Ģimenes sporta diena Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē

Hei, hei! Parunāsim par neseno pasākumu, kas notika mūsu iestādē?

Pie mums tiek rīkoti dažnedažādi pasākumi gan bērniem, gan kopā ar vecākiem, lai izbaudītu kopības sajūtu, visiem kopā darot lietas, kas atšķiras no ikdienas rutīnas.

Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis” ir tradīcija – ik gadu maijā svinēt Ģimenes sporta dienu pirms Ģimenes svētkiem.

Ģimeņu sporta dienu mērķis ir dot iespēju ģimenēm kopīgi piedalīties fiziskajās aktivitātēs un veicināt ģimeņu iesaistīšanos veselību veicinošos pasākumos.

Pirms abas grupiņas devās uz saviem laukumiem, kur viņus sagaidīja aktivitātes, mūzikas skolotāja Daiga dārziņa pagalmā vadīja kopējo iesildīšanos. Bija iespēja izkustināt ne tikai kājas, muguras un rokas, bet arī visus pirkstus – no mazā līdz pat īkšķim.

Pēc iesildīšanās “Lācēnu” un “Rūķīšu” grupas bērni un viņu ģimenes kopā ar skolotāju Nataļju un skolotāju Elitu devās katra uz saviem grupas laukumiem, kur visus gaidīja jau iepriekš sagatavotās aktivitātes.

Sporta dienā bērni, vecāki, vecvecāki, bērnu brāļi un māsas piedalījās dažādās stafetēs, konkursos, kustību rotaļās, kas saistītas ar skriešanu, lēkšanu un arī citiem uzdevumiem.

Vecākās - “Rūķīšu” - grupas sporta dienas dalībnieki skrēja stafetēs ar maisiem, līda cauri tunelim, stādīja “kartupeļus”, nesa ūdeni, mācījās staigāt kā prinči un princeses, bet noslēguma stafetē vadīja bumbu ar hokeja nūju un pārvarēja šķēršļus. Pēc visām jautrības un sacensības gara pilnām stafetēm ģimenes ar savām plaukstām apgleznoja nojumītes sienu, veidojot gleznu. Skolotāja Elita katram svētku dalībniekam pateicās ar medaļām, bet ģimenēm uzdāvināja bērnu veidotos plaukstiņu nospiedumus un uzzīmēto dzimtas koku, lai mājās to varētu papildināt kopā ar savu ģimeni.

Jaunākās - “Lācēnu” - grupas dalībniekiem tika organizētas vairākas aktivitātes - abstraktās mākslas konkurss (zīmēt uz izstiepta auduma ar plastmasas pudelēs ielieto krāsaino ūdeni), no rabarberu lapām veidoto cepuru skrējiens, soļošana ar kastēm kājās, ripināja bumbu līdz mērķim ar galvā uzģērbtās zeķubiksēs ievietoto bumbu, skrēja pa pāriem starp ķegļiem ar rokās satvertu nūju, iejutās kā zirņi pākstī un piedalījās kartupeļu talkā.

Abu grupu dalībniekiem vajadzēja būt ne tikai ātriem, precīziem un uzmanīgiem, bet arī lokaniem un veikliem.

Abas grupas pēc jautrām un aktīvām nodarbēm kopā ar visiem sporta svētku dalībniekiem cienājās ar garšīgiem pīrāgiem un veselīgu piparmētru tēju.

Paldies visiem vecākiem, vecvecākiem, māsām un brāļiem, kuri varēja un gribēja būt kopā ar mums un saviem bērniem. Paldies bērnudārza pavārei Tamārai un viņas palīgam Ludmillai par garšīgiem pīrāgiem un tēju.

 

“Lācēnu” grupas skolotāja Nataļja

19.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...