Viļakas novada domes mājas lapa

Žīgurieši "Cilvēks vidē 2016" noslēguma pasākumā

Šī gada 8. aprīlī Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” datora pastkastē ienāca ielūgums no SIA ZAAO 2 personām uz Vides izglītības projekta “Cilvēks vidē 2016” noslēguma pasākumu.

Mūsu iestādes vecākās sagatavošanas skolai “Rūķīšu” grupas bērni skolotājas Elitas Locānes vadībā šajā mācību gadā piedalījās divos SIA ZAAO rīkotajos konkursos: “ZAAO pastkarte” un “ZAAO svētku rotājumi”.

Konkursam “ZAAO pastkarte” bērni zīmēja zīmējumus par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu, dabas aizsardzības vai dabas motīvus dažādos gadalaikos, bet konkursam “ZAAO svētku rotājums” aizsūtījām iestādē rīkotās Netradicionālās modes skates aprakstu un fotogrāfijas.

Uz projekta “Cilvēks vidē 2016” noslēguma pasākumu Valmieras sākumskolā 5. maijā no Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes brauca iestādes vadītāja Anita Agejeva un skolotāja Elita Locāne. Ierašanās un reģistrācijas laikā katram pedagogam tika pasniegts hiacintes zieds un pateicība iestādei par dalību rīkotajā konkursā. Gaiteņos bija izlikta izstāde no bērnu iesūtītajiem darbiem, bija ļoti patīkami redzēt arī mūsu iestādes bērnu zīmējumus. Ļoti patika seno lietu stends, dažādu ar dabu saistīto spēļu izstāde, ko gatavojuši konkursa dalībnieki. Katrs interesents varēja šīs spēles izspēlēt, tā interesanti un izglītojoši pavadot laiku.

Vēlāk bērni varēja doties uz radošajām darbnīcām, kas tika organizētas, ievērojot bērnu vecumposmu, bet pedagogi pie kafijas tases savā starpā dalījās pieredzē un idejās, kā arī projekta vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča pateicās par atbalstu un sadarbību, informēja par turpmākiem plāniem un darbiem nākamajā mācību gadā.

Tad visi pasākuma dalībnieki tika aicināti uz radošajās darbnīcās veidoto objektu demonstrēšanu skolas pagalmā. Gaisā tika laistas raķetes (plastmasas pudeles) ar ūdens un gaisa palīdzību, no augstuma mestas olas dažādos gaisa balonos tā, lai tās nesaplīst.

Kad bērni un viņu skolotāji bija apēduši pasākuma organizētāju sarūpētās uzkodas, tikām aicināti uz Apbalvošanas pasākumu kopā ar Z(in)oo centru.

Pirmās apbalvoja pirmsskolas iestādes. Starp konkursu dalībniecēm -53 pirmsskolas iestādēm - mums tika piešķita pateicība un īpašā balva - vērtīgā J. Pedersena un L. Svensona grāmata “Putnu dziesmas” 150 pazīstami putni un to dziesmas, par radošo izdomu un aktivitāti izglītības iestādē.

Liels paldies Viļakas novada IKS pārvaldei, Žīguru pagasta pārvaldniekam Oļegam Keskam par iespēju pabūt Valmierā, redzēt skaisti un gaumīgi iekārtoto Valmieras sākumskolu, dalīties pieredzē un gūt jaunas radošas idejas ar kolēģiem no visas Latvijas, būt kopā ar pozitīvi domājošiem un radošajiem SIA ZAAO un Z(in)oo centra darbiniekiem, redzēt Z(in)oo centra jauniešu it kā vienkāršus, bet interesantus eksperimentus un radošās darbnīcas.

 

Iestādes vadītāja A. Agejeva

10.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...