Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana reliģiskajām organizācijām

Atgādinām, ka pamatojoties uz likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli” pārejas noteikumu 46. punktu, reliģiskās organizācijas līdz 2012. gada 1. februārim par šā likuma 1.panta otrās daļas 4. punktā minētajiem objektiem sniedz pašvaldībai šādu informāciju atbilstoši situācijai 2012. gada 1. janvārī:

1/ nekustamā īpašuma kadastra numurs;

2/nekustamā īpašuma objekta kadastra apzīmējums;

3/nekustamā īpašuma objekta adrese;

4/nekustamā īpašuma objekts (zeme, ēka, inženierbūve, dzīvokļa īpašums, telpu grupa vai to daļas);

5/neaplikšanas pamatojums

Likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli”1.panta otrās daļas 4. punkts nosaka, ka ar nekustamā īpašuma nodokli apliek īpašumus izņemot šā likuma pirmā panta otrajā daļā minēto nekustamo īpašumu: reliģisko organizāciju nekustamo īpašumu (izņemot šā likuma 3.panta pirmās daļas 2.punktā minētos objektus un zemi to uzturēšanai), kuru neizmanto saimnieciskajā darbībā.

Šā likuma 3.panta pirmās daļas 2.punktā minētie reliģiskajām organizācijām piederošie objekti un zeme to uzturēšanai nav apliekami ar nekustamā īpašuma nodokli, ja tie netiek izīrēti vai iznomāti. Attiecībā uz reliģisko organizāciju nekustamo īpašumu par saimniecisku darbību nav uzskatāma arī tā izmantošana labdarībai un sociālajai aprūpei, kā arī reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā reģistrēto garīgā personāla mācību iestāžu darbība"

Likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli 1. panta 4. daļa nosaka, ka Šā likuma izpratnē saimnieciskā darbība ir preču ražošana, darbu izpilde, tirdzniecība, pakalpojumu sniegšana un cita veida darbība par atlīdzību, izņemot maksas pakalpojumu sniegšanu atbilstoši valsts vai pašvaldību budžeta iestāžu funkcijām, zemes izmantošanu lauksaimniecības produktu ražošanai pašpatēriņam, kā arī dzīvokļa vai individuālās dzīvojamās mājas (mājas daļas) izīrēšanu dzīvošanai vai fiziskās personas, vai reliģiskās organizācijas īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošas telpu grupas, kuras funkcionālā izmantošana ir saistīta ar dzīvošanu (garāža, autostāvvieta, pagrabs, noliktava un saimniecības telpa), iznomāšanu fiziskajai personai, kura to neizmanto saimnieciskajā darbībā.

Lai varētu piemērot neaplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli reliģiskajām organizācijām Viļakas novadā piederošos nekustamos īpašumus , lūdzam tās nekavējoties sniegt pašvaldībai pamatotu informāciju par ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekamajiem īpašumiem .

23.01.2012
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...