Viļakas novada domes mājas lapa

Aprīļa mēneša aktivitātes Medņevas PII "Pasaciņa"

Katru pavasari pēc lielās ziemas guļas mostas visa dzīvā radībiņa - atlido gājputni, pamostas kukainīši un strautos sāk čalot ūdentiņš. Vēl mazliet un viss ziedēs, plauks un smaržos pēc siltās vasaras.

Medņevas Pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” (turpmāk tekstā – iestāde) aprīlis bija darbīgs un dažādiem piedzīvojumiem bagāts mēnesis.

Pirmajās mēneša dienās devāmies pieredzes apmaiņā uz Rīgas Montesori un kristīgo skolu “Knābis”, kur smēlāmies daudz jaunu ideju ikdienas darbam.

Dažas dienas vēlāk piedalījāmies Viļakas PII “Namiņš” rīkotajās teātra dienās. Iestādes pirmsskolas skolotājas un mūzikas skolotāja kopīgi domāja scenāriju, aktīvi un ļoti atbildīgi gatavoja izglītojamos Teātru dienas pasākumam.

“Lāčuku” grupas izglītojamajiem aprīļa mēnesis kļuva par izzinošu mēnesi – pastaigu laikā tika vēroti putni, kukaiņi, pirmie ziediņi, debesis, klausītas putnu balsis. Pēc vērojumiem izglītojamie zīmēja. Daudz jauna uzzināja par profesijām - pētnieks, zinātnieks.

Trešajā aprīļa nedēļā izglītojamie apguva tēmu: “Gribu būt vesels”. Bērni uzdeva jautājumu: “Vai mēs esam veseli, kaut arī ēdam saldumus?” Jautājums patiešām bija ļoti interesants, tāpēc kopīgiem spēkiem visi meklēja atbildes - izglītojamie apguva veselības piramīdu, gatavoja veselīgos salātus, kā rezultātā nonāca pie secinājuma – ja saldumus neēd daudz, tad tie veselībai nav kaitīgi. Turklāt, arī augļos ir cukurs.

Aprīlī bieži lija lietus, tāpēc “Rūķīšu” grupas izglītojamie kopā ar Vinniju Pūku noskaidroja “Kāpēc līst lietus?” Bērni apguva zināšanas par lietus un ūdens nozīmi dabā un cilvēka dzīvē. Veica dažādus eksperimentus ar ūdeni – krāsoja, sālīja, saldināja. Vēroja, kas grimst un kas peld ūdenī, kāpēc tā notiek. Apskatīja ūdenstilpnes – dīķi, upi, peļķes. Noskaidroja, kas tām ir kopīgs, kas atšķirīgs, kam patīk ūdens, kas dzīvo ūdenī. Nostiprināja zināšanas par drošību ūdens tuvumā.

Uzzinot, kam patīk ūdens, iepazina spāri. Nākamajā nedēļā paplašināja priekšstatus par kukaiņiem, to izskatu un dzīvesveidu. Cik tie ir dažādi – gan lec, gan lido, gan rāpo un lien. Uzzināja, ka košo un spilgto krāsu kukaiņi brīdina: uzmanies, neaiztiec! Iepazina bīstamos kukaiņus un kukaiņus parazītus. Mācījās saskaitīt – cik zirneklim kāju, cik taurenim spārnu, cik gliemezim ragu utt. Noslēgumā, runājot par kukaiņiem, noskaidroja, kādu postu rada sausās zāles dedzināšana.

Trešā nedēļa, kā jau visā Latvijā – darba nedēļa. Te radās priekšstati par darbiem mājā, dārzā, tīrumā. Nedēļas gaitā izglītojamie kārtoja grupu, slaucīja putekļus, apkopa puķes. Sakopa grupas nojumi un rotaļu laukumu. Dalījās pieredzē, kādus darbus veic mājās – siltumnīcās, dārzos. Radās priekšstats par lielo talku, par iespēju kopīgi sakopt savu māju, pagalmu, tuvāko apkārtni un Latviju. Kopīgi darbojoties, bērniem radās pozitīvas emocijas par paveiktajiem darbiņiem.

Straujiem soļiem tuvojoties pavasarim, dabā varēja redzēt krāsu daudzveidību. “Krāsainās nedēļas” ietvaros bērni nostiprināja krāsu nosaukumus, mācījās saskatīt krāsas dabā, nosaukt tās. Apguva prasmi raksturot apģērbu, priekšmetus, rotaļlietas, uzsverot krāsu nosaukumus. Grupēja pa krāsām, krāsoja atbilstošās krāsās, mācījās iegūt krāsu, sajaucot divas krāsas, izspēlēja dažādas krāsu spēles.

“Ežuku” grupas izglītojamie aprīlī guva sākotnējos priekšstatus par ūdeni, paši eksperimentēja, iegūstot dažādas ūdens nokrāsas.

Daudz uzzināja par putnu un kukaiņu dzīvi pavasarī, kā arī paši veidoja, krāsoja un zīmēja.

Visinteresantākā un darbīgākā bija krāsu nedēļa, kur katrai dienai bija sava nokrāsa.

Pavisam nemanot, ir aizsteidzies laiks un pienācis maija mēnesis. Maijs būs īpašs svētku mēnesis, jo mēneša nogalē svinēsim izlaidumu.

 

Informāciju apkopoja un sagatavoja Medņevas PII “Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne

03.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...