Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Nāc un piedalies 2016!

Jau sesto gadu jauniešus pulcē ikgadējā jauniešu neformālās izglītības konference “Nāc un piedalies!”, kurā 90 konferences dalībnieki aktīvi piedalījās jauniešu interešu grupu darbos un erudīcijas spēlē. Konference norisinājās šī gada 29. aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā.

Konferences mērķis ir jauniešu neformālās izglītības veicināšana, kad jaunieši mācās darot, mācās viens no otra, kas jauniešiem ir patīkams un pieņemams veids jaunu prasmju gūšanā un sevis pilnveidošanā, tāpat starppaaudžu sadarbība un organizatorisko prasmju apguve un papildināšana.

Konference sastāvēja no trīs daļām: jauniešu interešu darba grupām, erudīcijas spēles un darba grupu prezentācijām. Konferencē piedalījās Viļakas novada jaunieši un viesojās arī Rugāju novada jaunieši, kuri ieradās kopā ar atraktīvo skolotāju Jāni Ikstenu, kurš ne tikai vadīja robotikas meistardarbnīcu, bet arī piedalījās erudīcijas spēlē.

Katru gadu konferenci cenšamies padarīt īpašu un atšķirīgu no citām. Šogad īpašu uzmanību pievērsām erudīcijas spēles noformēšanai, tika izveidots pat laimes rats. Šajā konferencē parūpējāmies gan par meiteņu, gan par puišu interesēm, tāpat par pašu mazāko pamatskolas vecuma jauniešu interesēm.

Daiļā dzimuma pārstāves varēja darboties skaistumkopšanas nodarbībā, kuru vadīja meistares Inta Ozola un Aļona Žukovska, puiši un meitenes robotikas nodarbībā izmantoja iespēju pašrocīgi izgatavot lukturīšus, sportiskākie jaunieši piedalījās Pilsētas spēlē, paši jaunākie - nodarbībā “Izglāb olu”, kurā tika informēti par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu un noslēgumā no makulatūras un citiem atkritumiem iepakoja jēlas olas, kuras tika mestas pa 3. stāva logu ar cerību, ka ola nesasitīsies. Muzikālie jaunieši un, protams, arī skatītāji ar interesi klausījās ZZ talantu laureāta Riharda Krilova flamenko ģitāras spēlē. Puisis iedvesmoja ģitāristus pilnveidot savas prasmes ģitārspēlē un izmēģināt kaut ko jaunu. Ģitārspēles pulciņu un meistardarbnīcu vadītājs Vilis Cibulis atzinīgi novērtēja jaunā ģitārista Riharda Krilova sniegumu, norādot, ka var redzēt, ka puisim pašam ļoti interesē ģitārspēle un ir apsveicams sniegums, Rihards ar saviem priekšnesumiem pierādīja, ka var iemācīties spēlēt ģitāru, ja vien ir kaut nedaudz talanta un liels gribasspēks spēlēt ģitāru vairākas stundas dienā.

Jaunieši priecājas par ikgadēju sadarbošanos ar Viļakas novada domes deputātiem, Valsts Robežsardzes pārstāvjiem un skolotājiem, kuri katru gadu atbalsta šo jauniešu pasākumu un piedalās erudīcijas spēlē.

Šogad jaunieši bija sagatavojuši dažādus jautājumus par dabas tēmām - zemi, gaisu, ūdeni un uguni, tāpat bija arī slepenie jautājumi – “zināmais nezināmajā”, aiz kuriem slēpās pavisam negaidīti jautājumi. Ārkārtas situācijā bija ļauts izmantot divas papildiespējas - palīdzība no zāles un “Tēta googles”, kura lomā iejutās jaunietis Arvis Kokorevičs, palīdzība. Spēles dalībnieki grieza arī laimes ratu, kurā divas komandas ieguva papildpunktus, bet divas komandas uzgrieza iespēju iepriecināt skatītājus ar savu radošo sniegumu.

Erudīcijas spēlē pirmo vietu ieguva komanda “Lieliskais 5inieks”, kuras sastāvā bija skolotāja Ineta Lindenberga un četri braši vīri - Valsts Robežsardzes pārstāvji - Laimonis Pumpa, Alvils Baltiņš, Aldis Orlovskis un jaunietis Ritvars Rēvalds. Otro vietu ieguva komanda “Saulainie” - deputāte Ilze Šaicāne, Valsts Robežsardzes pārstāve Laima Timmermane un jaunieši - Elvita Krakope, Elija Kļava un Emīls Koniševs. Trešo vietu ieguva komanda “Trimetrija” — deputāte Jeļena Suhiha, Valsts Robežsardzes pārstāvis Oskars Rēvalds un skolotāji - Lilita Bizune, Santa Bondare un Jānis Ikstens. Pateicību saņēma komanda “Ralij” – deputāts Alberts Draviņš, skolotāji - Ija Krilova, Jānis Laicāns un jaunieši – Līna Barovska un Rihards Krilovs.

Jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne atzīst, ka šāda veida jauniešu aktivitātes ļauj jauniešiem izpausties viņiem tīkamā veidā, jaunieši iemācās kaut ko jaunu, organizatoru komanda viennozīmīgi pilnveido savas prasmes pasākumu organizēšanā, mācās no savām kļūdām, kad kaut kas “nenostrādā” līdz galam, attīsta radošo domāšanu, prasmes pasniegt informāciju un sniedz pieredzi pasākumu vadīšanā. Katru gadu ir jāizdomā kaut kas nebijis, kas ne vienmēr ir vienkārši. Jaunietis atklāj sevī jaunas spējas un dažreiz pārvar arī iekšējas barjeras, kad ir paveikts šķietami neiespējamais. Konference ir noritējusi kā plānots un ir patiess prieks par paveikto.

Jauniešu domes prezidentei Elīnai Sprukulei ''Nāc un piedalies'' vienmēr ir bijis gaidīts notikums. Šogad jauniete vadīja vienu no darba grupām, bet bija vēlme pabūt arī citās grupās, jo uzskata, ka katrā no grupām varēja iemācīties ko jaunu, noderīgu. Konferences iecienītākā daļa viņai ir erudīcijas spēle, kad ciemiņi atbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem un veic uzdevumus. Šogad pasākuma plānošana bija ļoti jautra un patīkama, jo bija lieliska organizatoru komanda. Pēc pasākuma jaunietei bija liels gandarījums, jo viss izdevās kā plānots.

Jauniešu domes viceprezidente Laila Milakne saka: “Šogad arī man bija iespēja būt šī pasākuma organizatoram. Ja nemaldos, tad šis ir trešais “Nāc un piedalies”, kuru es apmeklēju. Manuprāt, šogad bija unikālākais un interesantākais pasākums, jo mūsu organizatoru komanda bija maza, bet toties idejas ģenerējoša. Tapšanas procesā viss veikli ritēja uz priekšu, jo darbi tika sadalīti un izpildīti savlaicīgi. Es ieguvu ļoti noderīgu pieredzi, kā saplānot un realizēt pasākumu, pie kā obligāti ir jāpiedomā, kas ir jāņem vērā, kā vislabāk pasākumu izveidot tā, lai skatītāju acis nenovērstos. Pasākuma noslēgumā es jutu ļoti lielu gandarījuma sajūtu, ka viss ir izdevies un arī skatītāji ir sajūsmā, kas arī bija mūsu mērķis. Es domāju, ka mēs visi neaizmirsīsim Rihardu, kas ļāva mūsu acīm un ausīm iemīlēties flamenko melodijās ģitāras izpildījumā. Tas bija lieliski! Noteikti gribu teikt, ka mūsu panākumu atslēga bija Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne, kas atbalstīja un koriģēja mūsu idejas, kā arī ļāva tās realizēt. Paldies mūsu lieliskajai komandai!”

Jauniete Laura Logina uzskata, ka šī konference veicinājusi radošo spēju attīstību, komunikāciju un pasākumu organizēšanas prasmju pilnveidi, jo organizēšanā piedalās jau trešo gadu. Pasākums jaunietei šķitis lielisks un viņa priecājas par jauniešu atsaucību, kura katru gadu pieaug.

Jeļizaveta Sovetova pasākuma organizēšanā piedalās tikai pirmo gadu, taču tas sagādājis daudz pozitīvu emociju, paticis komandas darbs, kurš licies vienots un mērķtiecīgs. Protams, neizpalicis arī uztraukums par gala rezultātu, vai patiks dalībniekiem, skatītājiem, bet ir patiesa gandarījuma sajūta par paveikto un pasākuma emociju vilnis jaunieti pavada līdz šim brīdim.

Konference notika projektu konkursa “Atbalsts jauniešu centru darbības nodrošināšanai pašvaldībās ar mērķi veidot un stiprināt jauniešu piederības apziņu” projekta nr.4-27/2 “Nāc un piedalies!” ietvaros. Pateicoties projektam, jaunieši izgatavoja burvīgas nozīmītes ar jaunieša Norberta Barkāna dizainēto pasākuma logo un pildspalvas ar pasākuma un projekta saukli – “Nāc un piedalies!”.

Īpašs paldies viesiem – Intai Ozolai, Aļonai Žukovskai, Jānim Ikstenam un Rihardam Krilovam, skolotāju, Valsts Robežsardzes un deputātu pārstāvjiem!

Paldies pasākuma organizatoru komandai - Lailai Milaknei, Jeļizavetai Sovetovai, Elīnai Sprukulei, Laurai Loginai un Dinijai Romanovai un visiem pārējiem jauniešiem, kuri deva savu ieguldījumu tā realizēšanā!

 

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne

Foto : Arvils Zelčs

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros


 

 

02.05.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...