Viļakas novada domes mājas lapa

Žīguru pamatskolas aktivitātes aprīlī

Žīguru pamatskolā aprīlis sācies kā pasākumiem un iespaidiem bagāts mēnesis. Tautā mēdz teikt – kas gan sev svētkus rīkos, ja ne pats!

1. aprīlis – Joku diena, bet mūsu skolā šajā dienā bez jokiem, jo 7. klase pavisam nopietni gatavojas savam pirmajam patstāvīgi rīkotajam pasākumam “Filmu vakars pidžamās”. Mērķis – pierādīt savu darīt un varēt prasmi un saņemt savu godpilno vietu Skolēnu padomē. Pasākumā piedalīties aicināti 5.-9. klašu skolēni un skolotāji. Jau nedēļu pirms pasākuma skolā tika veikta aptauja par vēlamo skatāmo filmu, kā arī katrs skolēns saņēma iekšējās kārtības noteikumus, kas jāievēro filmu vakara laikā, kuri bija jāizlasa pašiem un arī vecākiem, jo, tikai vecāku parakstīti, tie bija 100% garants ieejai filmu vakarā. Aptaujas rezultātā tapa skaidrs, ka vēlamā skatāmā filma būs “Grega dienasgrāmata”. Pirms ierašanās pasākumā katrai klasei un skolotājiem bija jāpiedomā pie vienota pidžamu stila un sevis prezentēšanas. 7. klases skolēni ļoti rūpīgi bija pārdomājuši gan zāles noformējumu, gan visa pasākuma gaitu, lai ikviens te justos gaidīts. Skolotājiem bija sagatavota VIP skatītāju loža. Mazā skolas zāle pārtapa par īstu kinoteātri. Vakara gaitā notika gan filmas skatīšanās, gan nomināciju piešķiršana, diplomu un pašsagādātu balvu pasniegšana, gan kopīga izkustēšanās dejas ritmos, gan visai oriģināls foto stūrītis.

Skolēni un skolotāji atzina, ka šis vakars bija ne tikai izdevies – tas bija lielisks un parādīja to, cik saliedēti mēs esam un cik maz vajag īstai laimes un prieka sajūtai. Paldies 7. klasei par sarīkotajiem svētkiem!

Savukārt, jau pēc nedēļas, 8.aprīlī, Žīguru pamatskola uzņēma ciemiņus no Nīderlandes datorzinību koledžas Roc van Twente – 12 studentus, 3 skolotājus un viņu pavadoni, šoferi, un brauciena sponsoru, kā arī mūsu ilggadējo sadarbības partneri, bijušo žīgurieti, Aigaru Andersonu. Tieši pateicoties Aigaram, mūsu skola no ciemiņiem dāvanā saņēma 20 datorus, projektoru un printeri. Dienas gaitā mūsu viesiem nācās gan pastrādāt, pieslēdzot datorus (tas bija arī viņu galvenais uzdevums, vienlaikus arī prakse), gan baudīt vietējo kultūru – Meža muzeju - un mākslu - izklaides programmu, par ko bija parūpējušies bijušie un esošie Žīguru pamatskolas skolēni. Arī mūsu skolēniem tā bija vienreizēja iespēja komunicēt angļu valodā, prezentējot savu skolu, savas prasmes un iemaņas un dienas laikā iejūtoties gidu lomās. Vakarpusē 7.-9. klašu skolēni kopā ar skolotāju Iju Krilovu bija sagatavojuši pārsteigumu – tautu dejas, jo, kā atzina ciemiņi, viņu valstī tādu nav, līdz ar to tautas tērpos ģērbtie mūsu jaunieši viņiem šķita kas neparasts un vienreizīgi skaists. Žaklīna Orlovska un Ērika Zaharova visus priecēja ar savu moderno deju prasmi. Lai parādītu mūsu mākslas daudzveidību, talkā nāca Rēzeknes J. Ivanova Mūzikas vidusskolas tradicionālās muzicēšanas 3. kursa audzēkņi - Ilze (Žīguru pamatskolas absolvente), Dace (Viļakas Valsts ģimnāzijas absolvente), Aleksandrs un Mārtiņš. Protams, te neizpalika arī bez kopīgas sadancošanās, dāvanu pasniegšanas un labajiem ceļavārdiem. Nīderlandes studentus un viņu skolotājus pārsteidza mūsu viesmīlība, atraktivitāte un sirsnība.

Milzīgu paldies sakām visiem, kas šajā dienā nāca mums palīgā gan ar padomu, gan reālu darbu!

Īpašs paldies skolotāju kolektīvam, tehniskajiem darbiniekiem par izturību visas dienas garumā, skolniecēm Emmai Buhtinai, Elzai Elksnītei, Airitai Agejevai par prasmi vajadzīgajā brīdī atrast īstos vārdus un visiem skolas dejotājiem par pacietību!

Liels paldies Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Inesei Circenei, izglītības metodiķei Gintai Locānei par sirsnību, pretimnākšanu un sarūpētajām dāvanām, datortehniķim Rolandam Kuzminam par profesionālu atbalstu, Annai Āzei par aizraujošu ekskursiju Meža muzejā, pagasta pārvaldniekam Oļegam Keskam par sadzīvisku jautājumu veiksmīgu atrisināšanu, Valentīnai Kaļānei par sapratni un izpalīdzēšanu!

Sevišķs paldies lai aizskan mūsu skolotāja Igora Šnepera mammai Skaidrītei Šneperei par rakstainajām, latviskajām zeķēm mūsu ārvalstu draugiem!

Lai arī turpmāk labais vairo labo!

 

14. aprīlis – diena, kad skolā atkal tiek uzņemti ciemiņi, tikai šoreiz no Viļakas novada skolām, jo skolotājas Andras Korņejevas vadībā notika Latvijas Dabas muzeja konkursa “Cielavas gudrības IX” trešā atlases spēle 5. – 6. klašu skolēniem. Šī kārta bija veltīta Latvijas un pasaules putniem. Tika saņemtas 24 atlases anketas no Žīguru pamatskolas, Viļakas pamatskolas, Viduču pamatskolas un Rekavas vidusskolas, 11 veiksmīgākie putnu dzīves pazinēji tikās klātienē. Atpazinām putnu ligzdas, olas, mazuļus, barību, klausījāmies putnu balsis. Noskaidrojām, ka ķerra, trulītis, svirlītis un plukšķis ir putni. Saskaitot punktus, izrādījās, ka labāk putnus ir iepazinis Rinalds Logins no Rekavas vidusskolas 5. klases. Viņš piebiedrojas iepriekšējo spēļu finālistiem (Rafaels Dmitrijevs no Kukaiņu spēles un Keita Emīlija Orlovska no Četrkājaiņu spēles) un jūnija sākumā dosies uz “Cielavas gudrību” finālspēli kādā skaistā Latvijas vietā, kur sacentīsies zināšanās ar vēl aptuveni 20 vienaudžiem no visas Latvijas.

 

15. un 16. aprīlī Latvijas Universitātē (LU) Latvijas zinātkārākie 7.-9. klases skolēni piedalījās radoši eksaktā pasākumā “Ekspedīcija zinātņu pasaulē”. Skolēni dalību pasākumā ieguva kā balvu, deviņu nedēļu garumā piedaloties LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (DZM IC) organizētajā virtuālajā konkursā “Domā! Zini! Mācies!”.

No Žīguru pamatskolas konkursā piedalījās trīs 7. klases skolēni – Aleksa Jakučeva, Žaklīna Orlovska un Gustavs Vanags. Līdz finālam nokļuva Žaklīna Orlovska, līdz ar to viņai tika dota vienreizēja iespēja izbaudīt visu klātienē.

Skolēni piedalījās netradicionālās un interesantās eksaktās nodarbībās. Piektdien viņi iepazina Latvijas kokus, augus un eksotiskus tauriņus LU Botāniskajā dārzā, kā arī iejutās uzņēmēju lomās, ražojot kosmētikas līdzekļus, riģipsi un metāla pārklājumus biznesa simulācijas spēlē “Fabrikants” LU Fizikas un matemātikas fakultātē. Savukārt, sestdien skolēni, iejūtoties LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra vidē, attīstīja pētnieciskās prasmes, nosakot ūdens ķīmisko sastāvu, augsnes granulometrisko sastāvu, atpazīstot dzīvnieku pēdu nospiedumus un galvaskausus, mācījās mērogot un grieza dolomītu ar ģeoloģisko zāģi.

Virtuālais konkurss šogad noritēja jau septīto reizi. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm. Dalība konkursā ir lieliska iespēja ikvienam 7.-9. klases skolēnam iegūt jaunas zināšanas dabaszinātnēs un matemātikā un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas, pildot nestandarta uzdevumus. Katru gadu tajā iesaistās vairāk nekā 200 skolēnu. Astotās un devītās klases skolēniem sekmīga piedalīšanās konkursā ir ikgadēja iespēja sacensties par ceļazīmi uz Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad).

Konkursu atbalstīja izglītības uzņēmums “Lielvārds”, SIA “LatRosTrans” un SIA “Mikrotīkls”. Ziedojumus administrēja Latvijas Universitātes Fonds.

Paldies skolotājām Andrai Korņejevai un Svetlanai Jurjānei par ieguldīto papildu darbu! Lai arī maijs ir tikpat ražīgs!

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska

 

28.04.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...