Viļakas novada domes mājas lapa

Aizvadītas “Lāses kausa – 2016” jubilejas sacensības

9. aprīlī jau 15. reizi Skonto sporta halle Rīgā uzņēma “Lāses kausa” finālsacensību dalībniekus volejbolā skolu komandām. Četrās vecuma grupās iepriekšējā gada rudenī cīņas atlases sacensībās 74 pilsētās un novados uzsāka 251 skolas 613 komandas ar kopējo dalībnieku skaitu 5820. Nedēļas nogalē 123 komandas no 89 skolām ieradās Rīgā uz lielo finālu. Vienlaicīgi 16 laukumos 1353 spēlētāji cīnījās par uzvaru līdz vēlam vakaram, risināja savus lokālos nospraustos mērķus, jo katrā vecuma grupā finālistu skaits bija 31 komanda, bet kausi un medaļas pienācās tikai trijām labākajām un veiksmīgākajām komandām.

Visiem dalībniekiem bija iespēja atklāšanas ceremonijā pabūt kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas Olimpiskās Komitejas prezidentu Aldoni Vrubļevski, arī Atis Sausnītis pārstāvēja prezidentu grupu - Latvijas Volejbola Federāciju. Speciāli kausa jubilejai U. Marhilēvičs kopā ar G. Raču sacerēja “Volejbola himnu”, kas skanēja autoru un Emīla Balcera izpildījumā. Grupa “Musiqq” rūpējās par programmas vadīšanu un dalībnieku muzikālo izklaidēšanu spēļu starplaikos.

Kā vienmēr, visi dalībnieki saņēma sponsoru gādātus speciālus spēļu kreklus, kārumus un iespējas piedalīties dažādos konkursos, atrakcijās, fotosesijās, dažādos izzinošos pasākumos. Izstāvot garu rindu, varēja tikt pie pamatīga tetovējuma uz rokas, tiesa, no hennas, bet prieks bija jo lielāks.

Viļakas novadu šogad sacensībās pārstāvēja tikai Žīguru pamatskolas meiteņu komanda jaunākajā vecuma grupā. Apakšgrupas spēlēs nācās cīnīties ar Ķengaraga vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Nautrēnu vidusskolas komandām. Sagurums pēc tālā ceļa un veiksmes trūkums neļāva pacelties grupā augstāk par trešo vietu, kas nozīmēja, ka tālāk jācīnās par 13. vietu. Laikam pārtraukums un mūzika meitenes noskaņoja cīņai, jo atlikušajās spēlēs tika gūtas pārliecinošas uzvaras - ar Ezernieku vidusskolu 17-4; ar Gulbenes 2. vidusskolu 13-6 un “saldajā ēdienā” nāca uzvara pār Rīgas 1. Valsts ģimnāziju 14-9 spēlē par 13. vietu. Var teikt, ka komanda savu maksimālo programmu izpildīja. Meitenes kausa finālā piedalījās trīs gadus pēc kārtas un tikai retai skolai valstī tas bija pa spēkam.

Komandā spēlēja Elza Elksnīte /kapteinis/, Linda Makarova, Līga Sergejeva, Airita Agejeva, Ieva Klimoviča, Ērika Zaharova, Ērika Ivanova un iepriekšējos divus gadus arī Ieva Jurjāne un Elvīra Nāgele.

Laikam pat Rīgas augstie kungi bija iespaidoti no meiteņu snieguma , tādēļ noslēguma ceremonijā, kad skolas saņēma balvā volejbola bumbas, bet sporta skolotāji - ceļojuma čemodānus ar kausa logo, Žīguru skola visas Latvijas priekšā tika nodēvēta par Žīguru vidusskolu, par ko kolēģi steidzās mūs apsveikt.

Paldies komandas vārdā visiem, kas mūs atbalstīja šajos nebūt vieglajos gados. Īpaši paldies meiteņu vecākiem un lai  veicas eksāmenos, kas strauji tuvojas!

Žīguru pamatskolas sporta skolotājs Igors Šnepers

12.04.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...