Viļakas novada domes mājas lapa

Latvijas Universitātes lekcijas Viļakas Valsts ģimnāzijā projekta “Studenta kurpēs savā skolā” ietvaros

5.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā viesojās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docētāji projekta “Studenta kurpēs savā skolā” ietvaros.

Projekts “Studenta kurpēs” katru gadu norisinās Latvijas Universitātes fakultātēs, lai ļautu skolēniem iejusties studentu lomā un veselu dienu “ēnot” studentu, un kopā apmeklēt lekcijas. Projekts “Studenta kurpēs savā skolā” ir novitāte, jo ne visiem skolēniem ir iespēja doties uz Rīgu un dienu pavadīt studenta “kurpēs”, tādēļ pasniedzēji dodas uz skolām un lekcijas vada tur.

Viļakas Valsts ģimnāzijas un Rekavas vidusskolas skolēniem bija iespēja pirmās divas mācību stundas iejusties studentu lomā un strādāt šādās lekcijā  kopā ar sava amata pratējiem:

Lektore mag.ped.,mag.phil. Lilita Linde vadīja “Atzīmējot Šekspīra gadu” angļu valodā, iepazīstinot skolēnus ar Šekspīra personību, darbiem un svarīgākajiem notikumiem viņa dzīvē caur prezentāciju un viktorīnu.

Gleznotājs un asocētais profesors Juris Utāns vadīja lekciju “Skicēšana”, parādot un pierādot, ka ar zīmuli un papīru var darīt brīnumus, šis process var būt jautrs, aizraujošs un sevi atklājošs, strādājot brīvā atmosfērā.

Docente Anda Upmane vadīja lekciju “Psiholoģija: Par sevi un par citiem” un diskutēja ar skolēniem par problēmām skolā, pusaudžu starpā un ģimenē. Aktivitātē pāros skolēni centās noskaidrot, kā jūtas cilvēki ar redzes traucējumiem.

Lektore Mārīte Kokina-Lilo vadīja lekciju “Grāmatzīmes: Es. Mans paraksts. Mana grāmatzīme”. Lektore kopā ar skolēniem veidoja, grieza un laminēja grāmatzīmes kā savas personības atspulgu.

Dizainers, lektors Agris Dzilna vadīja lekciju “Tīmekļa grafiskais dizains” un skolēniem rādīja nelielu ieskatu datordizainā un tīmekļa iespējās.

Skolotāju izglītības nodaļas vadītāja, asociētā profesore Dr. paed. un novadniece Indra Odiņa tikās ar skolotājiem un pārrunāja aktualitātes izglītībā, skolotāju profesionālajā pilnveidē, pārkvalifikācijā un iepazīstināja ar aktualitātēm fakultātes darbībā, kā arī uzklausīja skolotāju viedokļus.

Gan Viļakas Valsts ģimnāzijas, gan Rekavas vidusskolas skolēni šo neikdienišķo iespēju novērtēja un atzina, ka šāda veida stundas/lekcijas ļāva gūt nelielu priekšstatu par studiju formātu augstskolā.

Viļakas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece metodiskajā darbā Santa Bondare

07.04.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...