Viļakas novada domes mājas lapa

Projektu nedēļas norise Žīguru pamatskolā Latvijas valsts simtgades gaidās

Kā zināms, 2018. gada 18. novembrī  Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu. Masu medijos jau tagad tiek akcentēta gatavošanās šai lielajai jubilejai. Ikviens tiek aicināts gatavot dāvanu mūsu valstij tās nozīmīgajos svētkos.

Arī mēs, Žīguru pamatskolas saime, nolēmām gatavot dāvanu mūsu Latvijai. Trīs gadu garumā projektu nedēļu ietvaros mūsu darbs būs pētīt, izzināt, meklēt, mācīties izprast Latvijas valsti un tās vērtības, caur tām mācoties mīlēt savu tēvu zemi. Zināšanas cilvēkus dara garā stiprus un bagātus un, jo gudrāki un zinošāki ir ļaudis, jo bagātāka un laimīgāka ir valsts.

Ozols ir spēka un varenības simbols, tāpēc, sveicot Latviju simtgadē, esam iecerējuši visus mūsu skolas saimes labos darbus “iepīt” Latvijas diženākajā un stiprākajā ozolā – sienas dekorā, kuru “audzēsim” trīs gadu garumā.

Šajā mācību gadā projektu nedēļas tēma bija “Mēs lepojamies ar…”. Katra klase apkopoja Latvijā zināmākos, populārākos, redzamākos cilvēkus sportā, mākslā, kultūrā, kino, mūzikā, literatūrā un nedēļas noslēgumā dalījās savās zināšanās ar pārējiem skolas biedriem. Savukārt 9. klase gatavoja un noorganizēja spēli “Es mīlu Tevi, Latvija”, kura izvērtās ļoti aizraujoša, tādēļ radās ideja šādu spēli organizēt arī turpmākajos gados, līdz pat Latvijas simtgadei.

Pēc šī gada spēles norises aicinājām arī pašus tās veidotājus, 9. klases skolēnus dalīties iespaidos un atziņās par konkursu un projektu nedēļu kopumā. Pasākuma scenārija autore Elza Elksnīte spēli – konkursu raksturo šādi:

“Šī gada projektu nedēļas ietvaros norisinājās konkurss “Es mīlu Tevi, Latvija”, ko rīkojām mēs, devītie. Konkursā piedalījās divas komandas, viena no tām bija sākumskolas komanda, ko pārstāvēja skolēni no 1. līdz 4. klasei, savukārt otrajā komandā darbojās skolēni no 5. līdz 8. klasei. Katrai komandai tika sarūpēti dalībnieku vecumam un zināšanām atbilstoši jautājumi par mūsu valsti un tās ļaudīm. Konkursa mērķis bija ne tikai noskaidrot, kura komanda uzvarēs, bet arī iegūt jaunas zināšanas un vēlreiz pārliecināties, ka Latvijai ir ar ko lepoties un ka nekur nav tik labi kā mājās.

Pavisam norisinājās 6 dažādas spēles, kurās tika pārbaudītas skolēnu zināšanas un fiksēti iegūtie punkti. Visa pasākuma laikā tika uzsvērtas vērtības, kuras latviešos rada kopības sajūtu, tādēļ konkurss tika sākts tieši ar dziesmu minēšanu. Grūtāks pārbaudījums izrādījās Latvijas pilsētu atzīmēšana kartē, taču vislielāko prieku un arī pārsteigumu sniedza dzimšanas dienas spēle. Konkursā neizpalika arī interesantas reklāmas pauzes, ko mēs, devītie, aizpildījām, dejojot latviešu tautas un mūsdienu dejas, kā arī, skatoties Latvijas Valsts prezidenta un mūsu ievērojamāko un populārāko mākslinieku, sportistu video sveicienu mūsu skolai un asprātīgu pasākuma tapšanas retrospekciju.

Mums, devītajiem, bija liels prieks veidot šo pasākumu, jo tā bija ne tikai lieliska iespēja labi pavadīt laiku ar saviem klasesbiedriem, izjust vienotas komandas darba aizrautību, bet arī iespēja kārtējo reizi pārliecināties par to, cik skaista un radošiem cilvēkiem bagāta ir mūsu dzimtene – Latvija. Manuprāt, projektu nedēļa bija patiešām izdevusies.”

No 9. klases skolēnu atziņām:
“Gatavojot šo pasākumu, guvām daudz pozitīvas enerģijas - dejojot, strādājot un zīmējot. Šis pasākums izdevās!” Airita.

“Spēle “Es mīlu Tevi, Latvija!” noritēja ļoti jauki, skatītāji bija apmierināti, savukārt dalībnieki bija priecīgi par iegūtajām garšīgajām balvām – „Laimas” saldumiem. Domāju, ka Žīguru pamatskolai arī turpmāk projektu nedēļas jāpavada šādā tematikā.” Ulvis.

“Es uzskatu, ka pasākums iedvesmoja ne tikai dalībniekus, bet arī visus klātesošos vēl vairāk cienīt un mīlēt mūsu Latviju!” Ērika I.

“Man šī bija labākā projektu nedēļa deviņu skolas gadu laikā, taču, sagaidot Latvijas simtgadi, mūsu skolai, ciematam un žīguriešiem  novēlu jaukus, atmiņā paliekošus svētkus un prieku arī ikdienā!” Ērika Z.

“Man šis pasākums likās ļoti vērtīgs, jo tas palīdzēja gan skolēniem, gan skolotājiem atcerēties un, iespējams, pat uzzināt no jauna daudz ko interesantu par mūsu valsti!” Linda.

“Nopietnā gatavošanās saliedēja mūsu klasi, bet pats pasākums saliedēja visu skolu!” Līga.


Žīguru pamatskolas skolotāja Dzintra Uzkliņģe
Foto: Inga Vanaga

05.04.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...