Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada sākumskolas skolotāji apmeklē “Iespēju tiltu” Valmierā

Š.g. 17. martā Valmierā norisinājās tradicionālais forums sākumskolas profesionāļiem, kas bija veltīts tēmai “Kā attīstīt prasmi mācīties?”. Viļakas, Žīguru un Rekavas skolu sākumskolas skolotāji devās uz šo forumu, lai pilnveidotu izpratni, iegūtu zināšanas, mācītos no citu pieredzes, jo viens no vērtīgākajiem pasākumā gūtās pieredzes elementiem ir forumā piedāvātās darbnīcas, arī, lai veiksmīgi spētu sagatavoties kompetenču pieejā balstītai vispārējās izglītības satura aprobācijai un ieviešanai un skolotāji paaugstinātu profesionālo kompetenci mācīt mācīties pašreizējā situācijā un nākotnē.
Šogad katram dalībniekam bija iespēja piedalīties 3 dažādās darbnīcās, kas bija veltītas foruma pamattēmai “Kā ikvienā stundā vai ārpusstundu aktivitātē motivēt skolēnu mērķtiecīgam mācību darbam, veidot un attīstīt prasmi izvirzīt sev mērķus un mācīties”.

Katrā radošajā darbnīcā tika dota iespēja apmainīties ar idejām, kā plānot stundas, lai palīdzētu skolēnam saprast, ka mācīties ir interesanti, ja vien to dara no sirds. Vienlaikus padomāt arī par to, ka skolotājam šāda stunda ir gan izaicinājums, gan savas profesionalitātes apliecinājums. Viena no mūsdienīgas mācības stundas iezīmēm ir plānot un realizēt stundu tā, lai skolēni apgūtu ne tikai mācību saturu, bet arī gūtu iespēju pilnveidot savas personības dažādos aspektus.

Interesanti bija uzzināt, kā mācību līdzekļu apgāda “Lielvārds” piedāvātie mācību un uzskates līdzekļi dod iespēju pilnveidot mācību saturu dažādos mācību priekšmetos, izmantojot praktiskos digitālos materiālus, lai mācību procesu padarītu mūsdienīgu un aktīvu un pavērtu jaunas iespējas skolēnu mācību motivācijas veicināšanai. Diemžēl mūsu skolās ir minimāli resursi digitālo mācību līdzekļu izmantošanai.

Visās radošajās darbnīcās izskanēja aicinājums izglītot skolēnus, lai viņi kļūtu par nākamajiem darba devējiem, nevis ņēmējiem. Uzzinājām, kā, izmantojot dažādus radošus līdzekļus un metodes, varam sekmēt bērnā pašizziņu, pašpilnveidi un pašizglītošanos uzņēmējdarbības kompetenču jomā.

Šādas tikšanās radošā, idejām bagātā atmosfērā sniedz iedvesmu un pozitīvas emocijas nākamajam darba cēlienam.

Paldies Viļakas, Žīguru pamatskolas un Rekavas vidusskolas direktoriem par finansiālo atbalstu un šoferītim Zigfrīdam par sapratni.

 

Teksts un foto - novada sākumskolas skolotāju Metodiskās apvienības vadītāja Mārīte Supe-Tuča

 

24.03.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...