Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē

18. martā Daugavpils Universitātē jau sesto reizi notika Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā izvirzīto zinātniski pētniecisko darbu autori prezentēja savus pētījumus.

2015. gada oktobrī tika izsludināta pieteikšanās skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursam – konferencei. Konkursa laikā skolēniem bija iespēja izpētīt kādu no pašu izvēlētajiem jautājumiem humanitārajās, sociālajās vai dabaszinātnēs.

No 37 Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 188 zinātniski pētnieciskie darbi 26 zinātņu nozarēs. No Viļakas Valsts ģimnāzijas konferencei tika iesniegti 3 pētnieciskie darbi un visi trīs arī tika izvirzīti prezentācijai.

Visaugstāko vērtējumu ieguva 11. klases skolniece Rainelda Zondaka. Par savu pamatīgo darbu “Viļakas novada Susāju pagasta viensētu stāsti” viņa izcīnīja 1. vietu kulturoloģijas sekcijā un ieguva tiesības to aizstāvēt Latvijas 40. skolēnu zinātnisko darbu konferencē Rīgā š.g. 23. aprīlī. Raineldai - konkursa laureātei - ārpus konkursa ir tiesības studijām Daugavpils Universitātes bakalaura studiju divās programmās.

Rainelda veica nopietnu pētījumu, apsekojot desmit Susāju pagasta viensētas, savācot atmiņas un fotogrāfijas un uzrakstot viensētu stāstus. Viņai ir mērķis papildināt viensētu skaitu un izdot nelielu grāmatu. Lai veicas!

Ieguldīts milzīgs darbs un labi panākumi arī 12. klases skolēnam Arvilam Zelčam par pētījumu “Fotogrāfijas kā amata vēsture un attīstība Viļakā”. Viņam - atzinība. Darba vadītājs - skolotājs Jānis Laicāns. Žūrija atzinīgi novērtēja Arvila sniegumu, aicinot iesākto darbu turpināt, jo Latvijā vispār ir maz pētījumu par fotogrāfiju, fotografēšanu un cilvēkiem, kas to darījuši un dara.

Veselības zinātnes sekcijā savu lielo pētījumu “Ielu vingrošanas attīstība Viļakā” prezentēja 12. klases skolēns Deivis Dvinskis. Viņa darbs tika novērtēts ar atzinības rakstu un žūrijas viedokli - lielisks, liels un interesants, kā arī vēlējumu to turpināt un paplašināt. Darba vadītāja - skolotāja Līga Leitena.

Kulturoloģijas sekcijas žūrijas komisija kārtējo reizi patiesi priecājās par Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu veikumu, par lokālpatriotismu, par savas dzimtās vietas objektu vispusīgu izpēti, par prasmi prezentēt savus darbus. Pētījumi pēc formulas: vieta- priekšmets-cilvēks ir tieši tas, kas ir vajadzīgs novadpētnieciska rakstura darbiem.

Liels paldies visiem skolēniem, kuru milzīgais ieguldītais darbs ir atmaksājies un ir ticis novērtēts visa Latgales reģiona līmenī. Audzēkņi ir gandarīti par savu veikumu, par to, ka ir iegūta jauna pieredze un zināšanas, kas neapšaubāmi noderēs turpmākajās studiju gaitās.

Dabaszinību metodiskās apvienības vadītāja Lilita Šaicāne

21.03.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...