Viļakas novada domes mājas lapa

Izglītības līderu forums Valmierā

Šī gada 16. martā Valmierā notika izglītības līderu forums - Iespēju tilts. “Mūsdienīga mācību vide”.

Pasākumā tikās skolu attīstībā ieinteresēti skolu vadītāji un skolotāji, skolēni un viņu vecāki, kuri vienojās kopīgam darbam pie problēmjautājumiem un risinājumu meklēšanas domājot par to, kādai jābūt mūsdienu mācību videi, kas veicinātu ikviena skolēna vēlmi mācīties tagad un visa mūža garumā.

Lai sasniegtu iespējami augstākus rezultātus, mācību videi būtu jāveicina prasmēs balstīta mācīšanās, virzoties no virspusējas faktu apguves uz mācīšanos iedziļinoties un izprotot. Tādā vidē cita citu papildina jaunā pedagoģija, telpas plānojums un tehnoloģiju sniegtās iespējas - šādas atziņas pauda daudzas izglītības jomas nozares pārstāvošā foruma organizācijas darba grupa. Atziņas tika nodotas klātesošo apspriešanai, rezultāti - apkopoti un analizēti.

Lai īstenotu pārmaiņas, būtiska vienlīdzīga visu mācību procesā iesaistīto pušu izpratne, savstarpēja uzticēšanās un sadarbība, tāpēc foruma darbā tika pieaicinātas visas iesaistītās puses visos atbildības līmeņos.

No Viļakas Valsts ģimnāzijas foruma darbā piedalījās skolotājas - Metodisko apvienību vadītājas - L. Leitena, R. Vilkaste, L. Bizune, V. Beča un direktora vietniece izglītības jomā V. Medne.

“Mūsu skolas komanda foruma laikā aktīvi piedalījās diskusijās, sadarbojās ar komandas biedriem I. Dunduri (Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības, bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos), D. Kļansku (Laikraksta “Izglītība un Kultūra” galvenā redaktore) un G. Turlaju (Izglītības tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs) un bagātinājās ar jaunām atziņām un idejām mūsdienīga un progresīva mācību procesa organizēšanai.

Šādas paplašinātas tikšanās ir nozīmīgas tieši tādēļ, ka tajās satiekas un viedokļiem apmainās visas puses, kas atbildīgas par mūsdienīga un efektīva mācību procesa nodrošināšanu izglītības sistēmā.”

 

Viedokļus apkopoja skolotāja V. Medne

Fotomirkļi: skolotāja L. Bizune

21.03.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...