Viļakas novada domes mājas lapa

Fizikas praktikums Viļakas novada skolu 9. klašu skolēniem

Laika posmā no 2008. līdz 2011. gadam Latvijā tika īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts „Dabaszinātnes un matemātika” (sadarbībā ar VIAA un ISEC), kura galvenais mērķis bija bērnu un jauniešu intereses veicināšana par dabaszinātnēm un matemātiku.

Minētā projekta ietvaros līdzās mācību satura pilnveidei,  tika domāts arī par mācību vides sakārtošanu. Tādējādi  daudzās republikas skolās, arī  Viļakas Valsts ģimnāzijā,  tika labiekārtoti dabaszinību un matemātikas kabineti, kur tika sagādātas  mūsdienīgas ierīces un piederumi pētnieciskajai darbībai, nodrošinājums eksperimentu sagatavošanai un demonstrēšanai, laboratorijas darbu piederumu komplekti u.c.

Tāpēc Viļakas novada matemātikas un fizikas  MA skolotāju tikšanās reizē notika vienošanās  par  praktiskas  nodarbības organizēšanu Viļakas Valsts ģimnāzijas fizikas kabinetā, lai pilnveidotu citu novada skolu  9. klašu skolēnu zināšanas un prasmes  laboratorijas darbu veikšanā.

1.martā  Viduču pamatskolas, Žīguru pamatskolas un Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni pulcējās Viļakas Valsts ģimnāzijas telpās, lai veiktu fizikas laboratorijas darbus un  strādātu ar  piederumu komplektiem “Optika”, “Mehānika” un “Elektrība un magnētisms”. Jaunieši strādāja darba grupās un varēja palīdzēt viens otram, bet  konsultācijas sniedza novada skolu fizikas skolotājas Gaļina Stepanova, Ilze Maksimova, Svetlana Romāne un Anita Zaremba. Bija vērojams ieinteresētu personu kopdarbs. Pēc paveiktā darba skolotājas atzina, ka veikums bijis ļoti nozīmīgs skolēnu praktisko iemaņu  pilnveidošanā, zināšanu apguvē un  mācību motivācijas veicināšanā.

Dažas skolēnu atziņas:
-Man ļoti patika visi praktiskie darbi, ko darījām. Vajadzētu vēlreiz atkārtot.
-Patika, jo iemācījos lietot jaunas ierīces. Bija interesanti.
-Man patika, jo bija dažādas nodarbes, kas palīdzēja apgūt fiziku.
-Man nepatika, jo fizika ir garlaicīga. Bet patika satikties ar citiem cilvēkiem un garšoja pīrāgs.
-Es ieguvu jaunu pieredzi par ģimnāziju.

Pasākumu vēroja Matemātikas, fizikas un informātikas MA vadītāja L.Bizune

06.03.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...