Viļakas novada domes mājas lapa

Jauniem pieder nākotne!

Savas nākotnes karjeras izvēle jauniešu vidū šobrīd ir viena no apspriestākajām tēmām. Ir ļoti svarīgi saprast, ar ko vēlies saistīt savu turpmāko dzīvi, kā apvienot savas intereses ar prasmēm, spējām un iespējām.

No 26. februāra līdz 28. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika gada nozīmīgākais izglītības pasākums – 22. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2016”, kas vienuviet ļauj iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām un palīdz izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu.

Trīs izstādes dienās apmeklētāji varēja iegūt informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām. Izstādē varēja uzzināt par interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu, kā arī bija pieejama informācija tiem, kuri ir nolēmuši studēt augstskolās vai mācīties kursos ārvalstīs. Arī mēs, Viļakas Valsts ģimnāzijas 10.-12.klašu skolēni, kopā ar skolotājām Rasmu Vilkasti un Gaļinu Stepanovu devāmies uz izstādi, lai iegūtu sev vajadzīgo informāciju un  atbildes uz mums svarīgajiem jautājumiem par tālākās izglītības turpināšanu.

Skolēniem izstādes apmeklējums lika saprast, aizdomāties par to, cik gan ātri paskrien laiks, cik drīz būs jāsper šis svarīgais solis pieauguša cilvēka dzīvē. Savukārt studenti un pasniedzēji, kas prezentēja savas pārstāvētās skolas, skolēniem palīdzēja izprast gan mācību procesu, gan studenta ikdienu, prata ieinteresēt un piesaistīt nākamo studentu uzmanību. Tā bija iespēja brīvi, atklāti aprunāties ar saviem vienaudžiem par mums svarīgo un aktuālo. Jāteic gan, ka informācijas klāsts bija tik plašs, ka skolēni nedaudz apjuka, jo katra mācību iestāde vēlas piesaistīt sev topošos studentus.

Arī pēc izstādes apmeklējuma mājās uzreiz nebraucām, bet apmeklējām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāli - Mencendorfa namu, kurš ar savu 17.-18.gadsimta mājokļa noskaņu ir vienīgais šāda tipa muzejs Baltijā. Rīdzinieku māja - muzejs iepazīstina apmeklētājus ar turīga rīdzinieka sadzīves kultūras tradīcijām. Paciemojāmies senajā veikala telpā, virtuvē ar manteļskursteni, viesu salonā, ģimenes kapelā, saimnieka istabā, „meitas istabā” un vēsturiskajās pagraba velvēs un daudzās citās telpās.

Kopumā brauciens bija izdevies, tas bija saturīgs un izglītojošs. Liels paldies mūsu lieliskajām skolotājām Rasmai Vilkastei un Gaļiņai Stepanovai par izturību un atbalstu!

12.klases skolniece Laura Logina

04.03.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...