Viļakas novada domes mājas lapa

„Cielavas gudrības” arī šinī mācību gadā

Arī šogad norisinās Latvijas Dabas muzeja konkurss – spēle „Cielavas gudrības” zinātkārajiem 5. un 6. klašu skolēniem. Konkurss notiek jau devīto sezonu, un visi, kas vēlas, var pārbaudīt zināšanas un uzzināt daudz jauna un pārsteidzoša. Šajā sezonā meklējam atbildes uz jautājumiem par rāpotājiem, dūcējiem un sīcējiem KUKAIŅIEM, vilnainajiem, zvīņainajiem ČETRKĀJAIŅIEM, spalvainajiem lidotājiem un dziedātājiem PUTNIEM un, visbeidzot, finālā par visiem šiem un arī par zaļajiem nestaigātājiem AUGIEM un raibajām SĒNĒM. Konkursā, kā parasti, ir trīs atlases kārtas un fināls, var piedalīties vienā vai visās trīs atlases spēlēs, bet uz finālu dodas labākie no atlases spēlēm. Arī šogad Žīguru pamatskola ir viena no sadarbības skolām, kurā pulcējas cītīgākie un veiksmīgākie atlases anketu atbilžu meklētāji no visām Viļakas novada skolām.

Jau decembrī noskaidrojām labāko kukaiņu pazinēju. Tas ir Rafaels Dmitrijevs no Rekavas vidusskolas 5.klases. Nupat sīvā konkurencē, savas zināšanas par četrkājainajiem pierādīja Keita Emīlija Orlovska no Viļakas pamatskolas 6.klases. Bet aprīlī atradīsim arī trešo finālistu. Viņš būs tas, kurš vislabāk pārzinās putnu pasauli.

Trešā atlases anketa jau ir gatava aizpildīšanai. Tā atrodama pie dabaszinību skolotājiem un arī Dabas muzeja mājas lapā http://www.dabasmuzejs.gov.lv/cielavas-gudribas Turpat var atrast arī informāciju par iepriekšējām kārtām un iepriekšējām sezonām. Uzdevumus atlases anketām un spēlēm veido Dabas muzeja speciālistes: Diāna Meiere, Una Bērziņa un Renāte Ozoliņa. Viņām ļoti labi padodas āķīgu un intriģējošu jautājumu sagatavošana.

Paldies visiem 5. un 6.-klasniekiem, kas jau piedalījušies, paldies viņu palīgiem un atbalstītājiem! Lai veicas trešajā kārtā!

Andra Korņejeva, konkursa „Cielavas gudrības” koordinatore Viļakas novadā
Foto A.Korņejeva

26.02.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...