Viļakas novada domes mājas lapa

Skaļās lasīšanas konkurss „Vārds pie vārda”

24. februārī Viļakas Valsts ģimnāzijas lasītavā uz dzimtās valodas dienas atzīmēšanas aktivitāti  – novada skolu bibliotēku lasītāju skaļās lasīšanas konkursu „Vārds pie vārda” pulcējās 7.klašu izglītojamie. Jau  otro gadu to organizē  novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa.

Pasākumu ieskandināja šī gada Viļakas novada skatuves runas konkursa laureātes – Viļakas pamatskolas skolnieces Samanta Martiņenko un Kristiāna Kokoreviča.

Skaļās lasīšanas konkursam tika piedāvāta savulaik populārās bērnu un jauniešu rakstnieces - jubilāres  Zentas Ērgles (1920.- 1998.), grāmatas „Starp mums, meitenēm, runājot” nodaļa „Dzimšanas diena kvadrātā”. Pirms 40 gadiem aprakstītie notikumi, jauniešu dzīves stāsti, kā arī klasesbiedru savstarpējās attiecības ir aktuālas arī šodien.

Desmit novada skolu konkursa dalībnieki izlozēja uzstāšanās kārtas numuru. Katrs dalībnieks lasīja vienu fragmentu  un sagatavoja īsu teksta pārstāstījumu, pārējie klausījās.

Žūrija – Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inese Circene, Viļakas Valsts ģimnāzijas direktore, latviešu valodas skolotāja Sarmīte Šaicāne un Skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa, vērtēja skaidru izrunu un valodu, izteiksmīgo lasīšanu un pārstāstījumu.

Pēc nodaļas izlasīšanas, dalībniekiem bija jāatbild uz vienu jautājumu par dzirdēto tekstu. Lasīšana skolēniem veicās raitāk, bet atbildes  uz jautājumiem sagādāja grūtības.  Lasītprasmes attīstīšanā ir svarīgi, lai skolēns lasītu ar izpratni, uztvertu lasāmajā tekstā izteikto domu, veidotu  stāstījumu par dzirdēto un lasīto.

Skaļās  lasīšanas konkursā „Vārds pie vārda” labākie lasītāji saņēma godalgotās vietas, diplomus un balvas:
1.vietu ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas dalībnieks Dāvis Bisenieks.
2.vietu – Žīguru pamatskolas skolniece Žaklīna Orlovska un
3.vieta Rekavas vidusskolas – Evelīnai Ločmelei.

Konkursa dalībnieki – Betija Brokāne, Dinija Šimanovska (Viļakas Valsts ģimnāzija), Jurģis Milaknis, Linna Šakina (Rekavas vidusskola), Edīna Kļava, Alise Prancāne (Viduču pamatskola), Valērija Bukovska (Žīguru pamatskola) saņēma pateicības par piedalīšanos.

Par veiksmīgu teksta pārstāstījumu Alise Prancāne no ģimnāzijas direktores saņēma simpātiju balvu - Ontana Slišāna grāmatu.

Pateicības par atbalstu konkursa norisē saņēma skolu bibliotekāres L.Šaicāne, A.Koniševa, A.Korņejeva, R.Jeromāne un latviešu valodas un literatūras skolotājas R.Vilkaste, S.Orlovska, A.Cibule.
V. Riekstiņa pateicās žūrijas loceklēm par sadarbību un atbalstu.

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa
Foto: Madara Jeromāne

26.02.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...