Viļakas novada domes mājas lapa

Projekta „Sniegavīra ceļojums” nedēļa Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis”

Ziema, ziema, sūti sniegu
Lai uz zariem sarma zied.
Sargā meža balto miegu,
Bērniem  ļauj ar slēpēm skriet.

Ziema februāra mēnesī Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē  „Lācītis”  ir atsūtījusi ne tikai sniegu, bet arī „Sniegavīru salidojumu”, vecākiem- Atvēro durvju dienas un arī mācību projekta nedēļu „Sniegavīra ceļojums”.

Visu februāra mēnesi iestādi priecē sniegavīri, kurus „Lācēnu” un „Rūķīšu” grupas bērni ir izgatavojuši kopā ar saviem vecākiem un atnesuši uz dārziņu.

No 15. līdz 19. februārim iestādē notika Atvērto durvju dienas vecākiem. Vecāki varēja nākt un dzīvoties ar savu bērnu no rīta līdz pusdienām - piedalīties nodarbībās, un arī nogaršot  pavārītes gatavotās brokastis un pusdienas.

Šīs nedēļas laikā vienlaicīgi notika arī mācību projekts „Sniegavīra ceļojums”. Katru dienu bērni kopā ar sniegavīru bija kaut kur devušies ceļot: pirmdien ceļoja pa tuvāko apkārtni vērot putnus, otrdien atgriezās atpakaļ domās un darbos vasarā, trešdien apskatījās meža dzīvnieku dzīvi ziemas laikā, bet pēcpusdienā, pēc sarunas par meža dzīvniekiem, notika arī radošā darbnīca, kurā bērni kopā ar vecākiem varēja sataisīt sev lāča un lapsas maskas. Ceturtdien bērni runāja par ziemas laika apstākļiem, bet piektdien notika mācību projekta nedēļas noslēguma pasākums, kurā piedalījās gan bērni, gan viņu vecāki.

Pasākuma „Sniegavīra ceļojums” laikā ciemos uz bērnudārzu  atnāca Sniegavīrs (sk. Nataļja). Kopā ar bērniem pārrunāja, ko viņi ir darījuši nedēļas laikā, ko jaunu uzzinājuši. Bērni Sniegavīru priecēja ar jaukām dziesmām un jautrām rotaļām. Visi kopā – bērni, vecāki un Sniegavīrs dejoja lustīgas dejas. Aktīvi piedaloties dejās un rotaļās, Sniegavīram palika karsti. Viņš sajūta, ka drīz var izkust, bet bērni viņam palīdz, dziedot dziesmas un dejojot dejas par ziemu un salu. Sniegavīrs ir laimīgs un, atvadoties bērniem apsola, ka viņi vēl šogad noteikti tiksies.

Žīguru PII „ Lācītis” skolotāja Nataļja Dmitrijeva22.02.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...