Viļakas novada domes mājas lapa

„Kavēsimies atmiņās un krāsim jaunas!”

Ar šo domu sirdī uz Atkalredzēšanās svētkiem – Žetonu vakaru - Viļakas Valts ģimnāzijā ieradās ikviens skolas absolvents. Klusas čalas un smaidi, pavasarīgo ābeļziedu zaru rotājumi un fotogrāfijas gaiteņos radīja siltu un gaišu noskaņojumu pasākuma dalībniekiem. Svinīgs un satraukuma pilns 12.klases jauniešiem bija žetona zīmes saņemšanas mirklis, ko ģimnāzijas direktore S.Šaicāne dāvināja kā simbolisku laivu, kura jau pavisam drīz savas buras cels pretī  dzīves vējiem. Klātesošos sirsnīgi sveica Viļakas novada domes priekšsēdētājs S.Maksimovs, bet 12.klasei un audzinātājai G.Stepanovai dāvināja jautro autobusiņu, kurš jau pavasarī viņus aizvizinās vēl neizzinātos plašumos.

Ar smeldzi un klusuma brīdi klātesošie pieminēja direktori I.Strapcāni, 2015.gada absolventu K.Meikališu un visus mūžībā aizgājušos pedagogus, audzēkņus un tehniskos darbiniekus.

Kā allaž sevi pieteica jubilejas gadu absolventi.  Īpašs ciemiņš pasākumā bija M.Golubeva, kura skolu absolvēja 60 gadus atpakaļ. Kuplā pulkā bija ieradušies 1966.gada Viļakas vidusskolas izlaidumnieki, kuri dalījās atmiņās gan ar pašsacerētu dzejoli, gan foto video stāstu.  Līdz sirds dziļumiem aizkustināja V.Goldinovas izpildītā dziesma. Arvien nenopietni jūtas 1986.gada absolventi, kuri vēlēja skolai panākumiem un uzvarām bagātu ceļu pretī rītdienai. Patīkami bija satikties ar 20, 15, 10, 5 gadu skolas absolventiem un pašiem jaunākajiem – pagājuša gada abiturientiem.

11.klases skolnieces dāvāja muzikālu sveicienu gan pasākuma viesiem, gan 12.klases audzēkņiem.

Paši 12 – tie saskata sevī līdzību ar Boņuku no J.Klīdzēja romāna „Cilvēka bērns”, jo ar neviltotu prieku jūsmo par ikdienas sīkumiem, mācās godīgi dzīvot, veidot savu pasaules uztveri, ieklausīties apkārtējo padomos, draugu ieteikumos. Vecātēva un Boņuka saruna atklāja dažādu paaudžu skatījumu uz lietām mūsdienu pasaulē, atsauca atmiņā jaunības piedzīvojumus. Tautu deja atklāja jauniešu attiecības, puišu kvartets izdziedāja pirmās mīlestības izjūtas, bet skečā tika atainota vecmātes gādība par mazdēlu. Uz skatuves atdzīvojās M.Džeksons, Visuma cilvēki. Skaļus aplausus izpelnījās celtnieka deja, bet emocionāli saviļņoja bērna dzīves ceļš ēnu priekšnesumā. Pēc kopīgas divpadsmito dziesmas raisījās sarunas klasēs un balli kopā ar grupu „Kamēr jauni” iedejoja 12.klase, izpildot Žetonu valsi.

Vienmēr skumji ir šķirties, tomēr mēs zinām, ka dzimtā skola pēc gada atkal visus gaidīs ciemos.

Vasarā Viļakas Valsts ģimnāzija aicina uz jubilejas pasākumu “Viļakas Valsts ģimnāzijai-85, Viļakas pirmajai skolai-150, Valsts ģimnāzijām-20”. Tiksimies 6.augustā plkst.18.00 ģimnāzijas zālē!

Direktora vietniece ārpusstundu darbā: I.Lindenberga


10.02.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...