Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

ALTUM pieejamas plašas valsts atbalsta iespējas uzņēmējiem

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama gan komercbankās, gan arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kas ir specializēta, valsts izveidota un valstij piederoša finanšu institūcija, kura piedāvā finansēt tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras paaugstinātu risku dēļ nevar saņemt finansējumu komercbankās.

Par ALTUM piedāvājumu uzņēmējiem stāsta ALTUM Gulbenes reģionālā centra vadītājs Valtis Krauklis.

Ko ALTUM piedāvā uzņēmējiem?
ALTUM šobrīd piedāvā aptuveni 20 dažādas valsts atbalsta programmas: aizdevumus investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem biznesa uzsākšanai un attīstīšanai; zemes iegādes aizdevumus; eksporta kredītu garantijas. Savukārt sadarbībā ar komercbankām piedāvājam mezanīna aizdevumus, kredīta garantijas, īstenojam mājokļu galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem, kurā gada laikā esam piešķīruši jau vairāk nekā 1200 galvojumus. Strādājam arī startup jeb tehnoloģisko iesācējuzņēmumu atbalsta jomā – mums ir īpaša startup vides attīstības veicināšanas programma, veicam arī ieguldījumus riska kapitāla fondos.
Biznesa uzsācējiem sniedzam arī nefinanšu atbalstu:  mentorings, konsultācijas, u.c.
Mūsu piedāvājums ir ļoti plašs, gribētu pat teikt, ka valsts atbalsta iespējas šobrīd ir plašākas nekā jebkad agrāk. Jāatgādina, ka pirms nepilna gada vienotā organizācijā spēkus apvienoja trīs institūcijas (ALTUM, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds), kas sniedza valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā, un tagad visi šie atbalsta instrumenti pieejami vienuviet – ALTUM. Turklāt, mēs strādājam iespējami tuvu klientam, jo mums ir reģionālie centri 9 lielajās pilsētās un vēl 15 konsultāciju centri mazākās pilsētās, kuri klientiem ir atvērti noteiktos laikos.

Kādos gadījumos uzņēmējam jānāk uz ALTUM?
ALTUM piedāvātais atbalsts paredzēts uzņēmumiem visās attīstības stadijās – sākot no biznesa idejas izstrādes un uzņēmuma darbības uzsākšanas līdz pat lielu biznesa projektu attīstīšanai. Mūsu klientus, kuriem šobrīd piedāvājam dažādas valsts atbalsta programmas, var iedalīt četrās lielās grupās, tie ir: biznesa uzsācēji, mazie un vidējie uzņēmumi, lauksaimnieki un iedzīvotāji.
ALTUM nekonkurē ar komercbanku piedāvāto finansējumu, gluži pretēji – mūsu piedāvātais finansējums paredzēts tām uzņēmējdarbības jomām, kurās privātais finanšu tirgus nesniedz finansējumu pietiekamā apjomā, tas paredzēts tiem klientiem un projektiem, kuriem nav pieejams kredītiestāžu finansējums. Dažādu iemeslu dēļ daļai uzņēmēju aizdevumi komercbankās nav pieejami, piemēram, biznesa uzsācējiem vai maza apjoma projektiem, uzņēmumiem ar strauju izaugsmi vai nepietiekamu nodrošinājumu, jo no komercbanku viedokļa šie projekti ir pārāk riskanti un tos nav ekonomiski izdevīgi finansēt. Tomēr šie projekti ir ļoti svarīgi Latvijai, tie palīdz saglabāt esošās un rada jaunas darbavietas, nodrošinot ienākumus iedzīvotājiem un ģenerējot nodokļus valstij, gala rezultātā veicinot reģionu attīstību.

Ar ko ALTUM piedāvājums atšķiras no citiem?
Mūsu piedāvātajiem aizdevumiem var būt garāki atmaksas termiņi, zemākas nodrošinājuma prasības, mazākas procentu likmes, atsevišķās programmās piedāvājam arī procentu likmes subsīdijas.
Taču jāuzsver, ka arī ALTUM finansē dzīvotspējīgas idejas, mēs izvērtējam biznesa perspektīvu un uzņēmēja iespējas atmaksāt aizdevumu, lai tas nekļūst uzņēmējam par nepanesamu nastu.  Esam gandarīti, ka mūsu īstenotās atbalsta programmas ir noderīgas, ko apliecina arī skaitļi – pēdējo divu gadu laikā ar mūsu rīcībā esošo valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību esam atbalstījuši vairāk nekā 4600 dažādu jomu projektus par kopējo summu 229 miljoni eiro. Mēs ar gandarījumu un lepnumu raugāmies uz mazākiem un lielākiem uzņēmumiem, kas savam atspērienam un izaugsmei izmantojuši valsts atbalsta programmu iespējas.

Ko ALTUM piedāvā tiem, kas vēlas sākt savu biznesu vai ir uzsākuši to nesen?
ALTUM rīcībā ir patiešām lieliska programma, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem sākt savu biznesu. Tā ir Starta programma, kas ir ļoti pieprasīta un augstu novērtēta. Tās ietvaros ALTUM sniedz šādu atbalstu: aizdevumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem, procentu likmes subsīdiju 70 vai 80% apmērā, kā arī bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai.
Biznesa uzsācējiem pieejami arī mikrokredīti, strādājam arī pie tā, lai tehnoloģiskajiem startup uzņēmumiem ar augstu izaugsmes potenciālu būtu pieejams riska kapitāla finansējums idejas attīstības un produkta izstrādes stadijā.

Kas paredzēts pieredzējušiem uzņēmējiem?
Arī šiem uzņēmējiem ir plašs piedāvājums – sākot no maziem aizdevumiem, kas pieejami mikrokredītu programmā, līdz pat liela apjoma finansējumam MVU izaugsmes aizdevumu programmā. Finansējumu piedāvājam gan investīcijām, gan apgrozāmajiem līdzekļiem, turklāt MVU izaugsmes aizdevumu programmā nelauksaimniecības projektu realizētāji, kas saimniecisko darbību sākuši ne senāk kā pirms pieciem gadiem, var saņemt procentu likmes subsīdiju 50% apmērā pirmajos piecos gados maksājamiem aizdevuma procentu maksājumiem.
Uzņēmumiem piedāvājam arī kredītu garantijas, kas kalpo kā papildu nodrošinājums bankas aizdevumam, ja tam nepieciešama lielāka ķīla, nekā uzņēmums spēj dot.  Savukārt eksporta kredītu garantijas, kas faktiski ir eksporta darījumu apdrošināšanas pakalpojums, paredzēts eksportētājiem. Tās uzņēmumam ļauj saņemt atlīdzību par zaudējumiem ārvalstu partnera nemaksāšanas gadījumā, kā arī sniedz nodrošinājumu finansējuma saņemšanai eksporta darījumiem uz valstīm ārpus Eiropas Savienības ar paaugstinātu risku.

Kā ar lauksaimniekiem?
Tuvojas lauksaimnieciskās darbības aktīvā sezona un arī šeit mums ir ko piedāvāt – gan apgrozāmie līdzekļi, bez kuriem neiztikt pavasara lauku darbos, gan aizdevumi investīcijām. Ļoti pieprasīta ir arī lauksaimniecības zemes iegādes programma, kurā aizdevumus turpmāk varēsim piešķirt uz termiņu līdz 30 gadiem. Tāpat ir pieejamas kredītu garantijas lauksaimniekiem.
Pagājušajā gadā darbu uzsāka arī ALTUM pārvaldītais Latvijas Zemes fonds. Tas darbojas trīs virzienos – lauksaimniecības zemes iegāde, noma un pārdošana vai maiņa ar mērķi sekmēt, ka lauksaimniecībā izmantojamā zeme tiek saglabāta un izmantota lauksaimniecības vajadzībām.  Fonds lauksaimniecībā izmantojamo zemi pērk no īpašniekiem – fiziskām un juridiskām personām, darījumi tiek veikti saskaņā ar vidējām lauksaimniecības zemes tirgus cenām attiecīgajā novadā un pagastā. Iegādātā zeme nonāk Zemes fonda īpašumā un, gādājot par tās vērtības saglabāšanu un uzlabošanu, tiek piedāvāta pārdošanai vai iznomāšanai lauksaimnieciskās darbības veicējiem. Pagājušajā gadā Zemes fonds veica darījumu viena miljona eiro apjomā, šogad plānoti darījumi aptuveni 2 miljonu apjomā.

Kur saņemt vairāk informācijas par ALTUM piedāvājumu?
Informācija pieejama mājas lapā www.altum.lv un 9 reģionālajos centros, tostarp Gulbenē, Rīgas ielā 47 (atvērts no 8.30 – 17.00), un Attīstības programmu konsultāciju birojos visā Latvijā. Tuvākie konsultāciju biroji atrodas Madonā (Saieta laukumā 1) un tas apmeklētājiem ir atvērts otrdienās un ceturtdienās no 10.00 – 14.00, kā arī Balvos (Brīvības ielā 46a), tas apmeklētājiem ir atvērts ceturtdienās no 12.00 – 14.00, un Alūksnē (Pils ielā 21), ceturtdienās no 9.00 līdz 14.00.04.02.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ildze, Ilze, Izolde
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...