Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada Svešvalodu un Latviešu valodas metodiskās apvienības skolotāju pieredzes apmaiņas brauciens uz Madonas novada skolām

Mācību procesā nodibini draudzību, piesakies komandās,
iemācies sadarboties. Sadarbības kultūra dod ne vien lielāku
iespēju radīt ko jaunu, bet arī dalīšanos uzvaras priekā.
Tas, kurš pārtrauc mācīties, kļūst vecs – vienalga,
vai viņam ir divdesmit vai astoņdesmit gadu.
Henrijs Fords

Viļakas novada Svešvalodu( angļu, krievu un vācu) un Latviešu valodas metodiskās apvienības skolotāji izbaudīja lielisku braucienu uz Madonas novada skolām, iegūstot jaunu pieredzi, zināšanas un pozitīvas emocijas.

Pirmā pieturas vieta bija gaišā, skaitā un plašā jaunbūve – Cesvaines vidusskola, kuras vēsture ir gan kā liela nelaime, gan kā veiksmes stāsts. 2002. gada 5. decembrī ugunsnelaime nopostīja arhitektūras pieminekli – Cesvaines pili, kurā notika mācību process. Skolēni turpināja izglītošanos divās maiņās 6 dažādās ēkās. Šis periods skolas vēsturē bija ļoti grūts.

2004. gadā tapa jaunās skolas projekts, un no 2005. līdz 2007. gadam notiek jaunās skolas ēkas celtniecība. 2007.gada 1. septembrī tika atklāta jaunā skolas ēka pamatskolai un vidusskolai. Skolā, kas būvēta vairāk kā 500 skolēniem, pašlaik mācās 273 skolēni no vairākiem pagastiem.

Direktora vietniece mācību jomā mūs laipni iepazīstināja ar skolas darbību, tās vēsturi un tradīcijām, kā arī izrādīja visas jaunās skolas ērtās telpas un gaišās, ar modernām tehnoloģijām aprīkotās klases, kurās mācīties un strādāt ir prieks gan skolēniem,  gan skolotājiem. Mūspuses skolotājus pārsteidza jaunās ēkas plānojuma praktiskums, kur katram skolotājam pie mācību klases ir sava maza darba telpa, kura ir nodrošināta ar visu nepieciešamo: darbagaldu, datoru, skapi dokumentiem un pat mazu atpūtas dīvāniņu. Nākamais objekts, kas izraisīja sajūsmu, bija plašā, stiklotā foajē ar zaļojošu oāzi vidū. No skolas veiksmīgi sakombinētās krāsu gammas un gaišuma izstaroja neparasts mājīgums un omulība.

Tālāk ceļš veda mūs uz Madonas Valsts ģimnāziju, kura 2003.gada 11.jūlijā izcīnīja Valsts ģimnāzijas  statusu, reorganizējot Madonas pilsētas ģimnāziju un izveidojot 2 atsevišķas skolas: Madonas Valsts ģimnāziju un Madonas pilsētas 1.vidusskolu.

Madonas Valsts ģimnāzijas mērķi ir sagatavot intelektuālā, praktiskā un ētiskā ziņā darba un izglītības tirgū konkurētspējīgus, Latvijas valstij uzticīgus jauniešus, veidot izglītības vidi, kas nodrošina valsts vispārējās vidējās izglītības un valsts pamatizglītības standartā noteikto mērķu sasniegšanu, garantējot augstākas prasības izglītības kvalitātes nodrošināšanā, lai absolventi būtu sagatavoti augstākās izglītības iegūšanai Latvijā un ārvalstu augstskolās, kā arī realizēt reģionālā metodiskā centra funkcijas. Ģimnāzija realizē 5 izglītības programmas.

Tieši šajā dienā ģimnāzijā notika „Valodu diena” visiem Madonas novada skolotājiem; tās ietvaros tika rādītas gan atklātās stundas, gan notika dalīšanās pieredzē skolas metodiskajā darbā, metodiskās apvienības darbībā un aktuālajā problēmā- kā piesaistīt un motivēt skolēnus mācībām. Arī mūsu skolotāji dalījās pieredzē un iepazīstināja kolēģus ar sasniegumiem mācību darbā, izmantojot mūsdienīgas idejas un interaktīvās tehnoloģijas. Pēc iedvesmojošā pasākuma skolas parlamenta jaunieši iepazīstināja ar skolu- tās šaurajām, bet mājīgām telpām.

Interesanta šķita arī ģimnāzijas ieviestā vienotā skolas forma- tumši zilā krāsā ar ģimnāzijas simboliku. Tā jānēsā mācību procesā ikdienā, lietišķos pasākumos, pārstāvot ģimnāziju konkursos, prezentācijās, mācību priekšmetu olimpiādēs. Tas patiešām ir skolas piederības simbols un vienotības elements.

Pēc pasākuma Madonas skolotāji mums bija sagatavojuši pārsteigumu - ekskursiju pa Madonu, tās modernās daudzfunkcionālās halles apskati (tajā notiek arī ģimnāzijas sporta stundas), kā arī iepazīstināja ar Madonas atpūtas bāzi "Smeceres sils", ar kuru patiešām lepojas. Tajā ir ne tikai distanču slēpošana, biatlons, rollerslēpošana, bet arī piedzīvojumu parks ar trošu nobraucieniem, BMX trase, orientēšanās poligons, pludmales volejbola un strītbola laukumi, sporta spēļu organizēšana, airsoft spēle, naktsmītnes, ēdināšana , telpas semināriem,  treileru pieslēgums, telšu vietas, piknika vieta, peldvieta, velosipēdu noma , slēpošanas inventāra noma, laukums sporta spēlēm, sauna.

Pēc plašās pasākumu programmas devāmies mājās ar gandarījumu, jaunām idejām, ar pozitīvām emocijām piepildītas dienas sajūtu.

Paldies Madonas Valsts ģimnāzijai par jauko uzņemšanu !

Pateicamies arī Izglītības, kultūras un sporta  pārvaldei un šoferim Mārtiņam par atbalstu brauciena īstenošanā.

Svešvalodu MA vadītāja Līga Leitena
Valodu MA vadītāja Rasma Vilkaste


28.01.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...