Viļakas novada domes mājas lapa

Jaunsargu ekskursija ‘’uz spārniem’’!

Mēs, Viļakas, Rekavas un Baltinavas jaunsargi instruktora Valentīna Keiša vadībā, devāmies ekskursijā uz Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi Ludzā un II pasaules kara muzeju Ciblas novada Līdumniekos.

Aviācijas pārvaldē priekšnieka palīdze virsleitnanate Vija Enikova mūs laipni sagaidīja un savā stāstījumā iepazīstināja ar Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvaldes darbu, veicamajiem uzdevumiem un pārvaldē dienošo robežsargu ikdienu, kā arī ar prasībām attiecībā uz topošajiem robežsargiem: jāiegūst  vidusskolas izglītība ar ne mazāk kā 5,6 ballēm, ir jāprot svešvalodas - krievu valoda, un it sevišķi angļu valoda, kura ir darba valoda veicot lidojumus un lidaparātu apkopi. Īpaši liela vērība tiek pievērsta kandidāta fiziskajai sagatavotībai. Dokumenti jāiesniedz kādā no Valsts robežsardzes pārvaldēm, jāiegūst medicīniskās komisijas atzinums, un var doties uz Valsts Robežsardzes koledžu, kur sekmīgi mācoties un nokārtojot valsts pārbaudījumus pēc gada var kļūt par pilntiesīgu robežsargu, tiesa lai kļūtu par pilotu ir jāmācās vēl 2-3 gadi. Par labu pilotu var kļūt tikai ar laiku: dienējot, regulāri trenējoties un veicot praktiskos lidojumus.Kā pārsteigumu uzzinājām, ka Aviācijas pārvaldē savulaik ir dienējušas divas sievietes – pilotes.

Ekskursijas turpinājumā noskatījāmies video, kur nofilmēta robežsargu ikdiena, treniņi un sporta sacensības, neviltotu interesi izraisīja pilota ar 10 gadu pieredzi, Sergeja stāstījums par to kādi ir Aviācijas pārvaldes uzdevumi, ka fiziskās sagatavotības pārbaudes notiek regulāri,tas ka apmācībās tiek izspēlētas reālas dzīves situācijas, piemēram: likumpārkāpēja aizturēšana, vai cilvēku  pūlī jāatpazīst un jāaiztur noziedznieks. Pārvaldes robežsargiem jābūt gataviem, ka jebkurā brīdī var nākties pildīt dienesta uzdevumus. Mums tika dota arī iespēja noklausīties Aviācijas pārvaldes himnu, kuras mūziku un vārdus ir sarakstījis kāds no pārvaldē dienošajiem robežsargiem.

Aviācijas pārvaldes angāros varējām apskatīt helikopterus AGUSTA ar kuriem robežsargi dodas lidojumos,  apsekot valsts robežu, aizturēt nelegālos imigrantus, kontrabandistus. Robežsargu helikopteru aprīkojums ļauj meklēt un glābt cilvēkus, dzēst ugunsgrēkus, transportēt slimniekus un cietušos uz ārstniecības iestādēm.

No pilota Sergeja stāstītā uzzinājām atbildes uz visiem mūs interesējošajiem jautājumiem par helikoptera AGUSTA uzbūvi, konstrukcijas īpatnībām, par pieredzi piedaloties starptautiskajās misijās Vidusjūras reģionā.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz II pasaules kara muzeju Līdumniekos, kur apskatījām vietējo iedzīvotāju un novadpētnieku, tuvākajā apkārtnē savāktās II pasaules kara vēstures liecības, sadzīves senlietas kā arī ne tik senā padomju laika priekšmetus.

No gida Ērika stāstītā uzzinājām ka II pasaules kara laikā Līdumnieku apkārtnē norisinājās smagas, tā sauktās Mozuļu kaujas, kurās Latviešu leģiona karavīri uz ilgu laiku apturēja Sarkanās armijas virzīšanos uz priekšu. Apkārtnes meži savulaik bija pilni ar II pasaules kara liecībām. Mums ļoti patika ka varējām ne vien apskatīt eksponātus, bet arī tos paņemt rokās, uzlaikot formas tērpus, uznemt selfijus. Patīkami pārsteidza vietējo iedzīvotāju izdoma un prasmes, kas ļāva pamestām kara mantām rast jaunu pielietojumu sadzīvē: tā tanka tornis pārvērtās par pirts krāsni, ķivere par apjomīgu smeļamo kausu un gāzmaskas futrālis par bišu dūmekli.Manuprāt, ekskursija jaunsargiem bija ļoti noderīga, jo mēs uzzinājām daudzusjaunus, interesantus faktus par ierastām lietām, kuras cilvēki kādreiz ir izmantojuši, kas ir bijušas neatņemamas Latgales cilvēku sadzīves sastāvdaļas.

Raksta noslēgumā gribam teikt lielu paldies Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieka vietas izpildītājam, pulkvežleitnantam Varim Pētersonam, pārvaldes priekšnieka  palīdzei virsleitnantei Dainai Korņejevai, Ludzas Aviācijas pārvaldes priekšnieka palīdzei virsleitnantei Vijai Enikovai, pilotam Sergejam, pārvaldes kolektīvam, novadpētniekam un  Ludzas jaunsargu instruktoram Ivaram Novožilovam, kā arī Alūksnes SIA ‘’Sabiedriskais autobuss’’ un  šoferim Ludim Bukalderam par ieguldītajām pūlēm ekskursijas norisē. Paldies sakām arī Viļakas Valsts ģimnāzijas, Rekavas un Baltinavas vidusskolu vadībai par atbalstu ekskursijas organizēšanas procesā, kā arī  SIA ‘’SendaDz’’ kolektīvam par garšīgajām pusdienām.

Viļakas novada Rekavas vidusskolas jaunsardze, 9. klases skolniece Lāsma Mežale

 

 

 

 

22.01.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...