Viļakas novada domes mājas lapa

Deg atmiņu ugunskuri…

2016.gada janvārī Latvija sildās pie atmiņu un sirds ugunskuriem. Aizritējuši 25 gadi,  kopš Latvijas Tautas fronte organizēja barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs. Tas bija satraukuma pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju. Šodien barikādes ir simbols, vēstures liecība, kuru šodienas paaudze tur godā un cieņā.

18.janvārī Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni, skolotāji pulcējās uz barikāžu atceres stundu. Iedegtas sveču liesmas, Bruno Vilka veltījuma dzejolis un himnas skaņas radīja īpašas sajūtas – vienotības spēku un lepnumu par mūsu Latviju.

Ģimnāzijas direktore Sarmīte Šaicāne, uzrunājot klātesošos, atzina, janvāra barikādes Rīgā bija gaismas un tumsas, maldu un patiesības meklējumu robeža, kuru baltu tautas apzinājās un izturēja.

Šodienas skolēniem 1991.gada notikumi ir gana attāla pagātne. Viņi dzīvo nostāstos, citu atmiņās, ar kurām padalījās pasākuma viesis, notikumu aculiecinieks – Viļakas novada domes priekšsēdētājs S.Maksimovs.

Jaunieši ar interesi klausījās par redzēto, piedzīvoto, par bailēm, par neziņu, kas toreiz valdīja, atrodoties Rīgā, esot barikādēs pie Latvijas televīzijas torņa, izstaigājot Rīgas vecpilsētu.

Vēstures skolotāja A.Leitena dalījās emocijās, ko izjuta atceres pasākumā Ķīpsalā „Bulvārī brīvība”, kurā režisors Zigurds Vidiņš visām Latvijas vidusskolām un profesionālajām izglītības iestādēm dāvināja dokumentālās filmas „Tēvu barikādes” ierakstus. Ar klusinātu pietāti pasākuma dalībnieki noskatījās filmu, kas nevienu neatstāja vienaldzīgu par piedzīvoto, izdzīvoto un izjusto.

Skolēnus nesenā pagātne uzrunāja, raisīja viņos pārdomas. Pasākums lika aizdomāties un saprast, kā jūtas notikumu dalībnieki tagad, pēc 25 gadiem. Rodas lielāka cieņa pret tiem, kas cīnījās un riskēja savas valsts labā.

Dir.vietniece ārpusstundu darbā I.Lindenberga

21.01.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...