Viļakas novada domes mājas lapa

Svētki aizvadīti!

Vissiltāk atmiņā palikuši 17.novembrī notikušais Valsts svētku rīta sveiciens mūsu valstij „Labrīt, Latvija!”, Adventes laiks un, protams, Ziemassvētku ieskaņu koncerts „Mans ziemas stāsts”.

Mēs katrs sarosāmies, kad tuvojas kādi svētki. Gribam sevi parādīt, pierādīt, gribam, lai kaut uz mirkli pasaule kļūst sirds siltuma pārpilna. Tāda kļūst mūsu valsts dzimšanas diena. Žīguru pamatskolā šis svētku rīts bija jo īpašs. Jau no paša rīta skolēni, skolotāji un tehniskie darbinieki pulcējās skaisti izrotātajā skolas foajē, lai teiktu skanīgu „Labrīt, Latvija!” Par pasākuma norisi rūpējās 9.klases skolēni kopā ar skolotājām Sanitu Orlovsku un Initu Raginsku. Visus pārsteidz skolēnu muzikalitāte, jo ikvienam tika dota iespēja izpausties – gan dziedot, gan spēlējot blokflautas. Klātesošos saviļņoja 9.klases priekšnesums – kopīgā, visiem labi zināmā Ulda Stabulnieka dziesma „Tik un tā”. Dienas gaitā skolā tika atskaņota latviešu mūzika, bet skolas pavāre parūpējās par to, lai šī diena atmiņā paliktu ikvienam, un uzklāja īstu svētku pusdienu galdu.

Savukārt Adventes laiks skolā noritēja ļoti mierīgi, katru pirmdienu tika iedegta Adventes svecīte. Pirmo svecīti Adventes vainagā iededza Žīguru pamatskolas skolotāju kolektīvs, ikvienam novēlot ticību, cerību, mīlestību, neizsmeļamu sirds siltumu un sapratni. Iesākās tik ilgi gaidītais ceļš pretī gaišajam, pretī brīnumam, pretī Ziemassvētkiem.

Jau Adventes laikā 9.klase kopā ar audzinātāju Ingu Vanagu sāka gatavot scenāriju Ziemassvētku pasākumam, kurā bija paredzēts piedalīties visiem – gan lielāko un mazāko klašu skolēniem, gan skolotājiem. Jau laicīgi visi kopīgi vienojāmies par pasākuma tēmu – „Mans ziemas stāsts” – brīvā interpretācijā. Skolotājas Viktorija Zaharova un Andra Korņejeva parūpējās par to, lai skolas telpas atgādinātu mums ik dienu, ka svētki vairs nav aiz kalniem – fantastiskos logu un gaiteņu noformējumos.  Tika izsūtīti ielūgumi gan vecākiem, vecvecākiem, gan tehniskajiem darbiniekiem.

Un tā - 17.decembra pēcpusdiena  izvērtās patiesi neviltota satraukuma un saviļņojuma brīdi.  Pasākuma sākumā skatītājus pārsteidza visiem labi zināmā Viļa Plūdoņa dzejoļa „Rūķīši un Mežavecis” attēlojums ēnu teātrī, par ko bija parūpējusies 9.klase. Ziemīgā meža iemītnieki – rūķi, zaķi un tik baisais mežavecis atdzīvojās un iemiesojās „devīto”  atraktīvajā un iespaidīgajā  priekšnesumā. Liels paldies jāsaka 9.klases audzinātājai Ingai Vanagai, kas šo ideju padarīja iespējamu! Turpinājumā 1.un 4.klases kopā ar audzinātāju Aiju Orlovsku vēstīja savu ziemas stāstu, par to, kā mūsdienu versijā modernā Sniegbaltīte sadzīvo ar saviem 7 stilīgajiem rūķīšiem. Savukārt, 5. un 6. klases skolotājas Benitas Troškas vadībā visiem atsauca atmiņā Imanta Ziedoņa „Balto pasaku”, uzburot milzu sniega kupenas, pasauli un paši sevi tik baltus! 2.un 3. klases kopā ar audzinātāju Birutu Kuzmani bija pārtapuši par rūķiem izrādē „Ziemassvētku apsveikums”. Vecāko klašu priekšnesumi bija tik pat interesanti. Spridzīgā 7.klase kopā ar audzinātāju Igoru Šneperu  atveidoja skatītājiem labi zināmo stāstu no „Viens pats mājās”, tikai šoreiz mājās viena pati bija „aizmirsusies” Žaklīna, taču, protams, visu jezgu, trakulīgās dejas un jampadraci par labu vērta mīļo vecāku – 7. klases audzinātāja Igora Šnepera un skolotājas Sanita Orlovskas - ierašanās un pozitīvais piemērs līgana Ziemassvētku valša taktī. Tomēr visus pārsteigt prata 8.klase, kas skolotājas Viktorijas Zaharovas vadībā svinēja „Šreka Ziemassvētkus” un pasaulē tik brīžam zaļi drūmā prata atrast Svētku sajūtu. Pasākumā neizpalika skaistas, sirdis saviļņojošas Ziemassvētku dziesmas vokālo ansambļu un skolas „Ziemassvētku kopkora” sniegumā, par ko jāpateicas mūsu mūzikas skolotājai Initai Raginskai. Un – neizpalika arī pārsteigums – ņipra, žiperīga, taču ļoti noslēpumaina zaķēnu kolektīva uznāciens! Pasākuma noslēgumā lielās zaķu un citu ziemas stāstu iemītnieku  saimes „mamma” Sanita Orlovska, atklāja tik daudzo pēdiņu sniegā, kas bija izraibinājušas skolas zāles grīdu, noslēpumu un kopā ar klašu audzinātājiem visiem bērniem pasniedza ilgi kārotās dāvanas, kuras sarūpēja hokeja kluba „Žīguri MRS” valdes priekšsēdētājs Ainārs Miņins sadarbībā ar Zviedrijas humanitārās palīdzības organizāciju “GNOSJO HJALPER” un Dagniju Dalbiņu. Iepriecināti un līksmi skolēni, skolotāji, vecāki un visi, kam tīkams gaišs, līksms Ziemassvētku gaidīšanas prieks, pievienojās mūsu „devīto” spriganajam dejas solim Ziemassvētku rokenrola ritmā.

Žīguru pamatskolas skolēni un skolotāji


08.01.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...