Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas pamatskola uz gadu mijas sliekšņa

2015./2016. mācību gada I semestris visiem skola iemītniekiem ir bijis aktīvs un radošs ar daudziem labiem darbiem un dažādiem sasniegumiem. Ceru, ka ikviens kaut ar nelielu gandarījumu var atskatīties uz savu veikumu, savu personīgo izaugsmi, kas būtībā arī ir viens no izglītības kvalitātes galvenajiem rādītājiem. Sacensties pirmkārt jau pašam ar sevi, pārspēt pašam sevi ir katra skolēna pamatuzdevums.

Septembrī notika radoši aktīvās dienas, kad klases veidoja ziedu mandalas, vingroja, izdejoja latviešu rotaļdejas un pozitīvu kopības sajūtu izbaudīja kustību rotaļās. Turpinām mācīties šķirot atkritumus, bet 3. klase ir uzņēmusies atbildību par izlietoto baterijas  savākšanu.

Oktobris tradicionāli iesākās ar Skolotāju dienas svinībām, kuru laikā skolotājiem tika dota iespēja atcerēties savu bērnības mīļāko dzejoli, to nodeklamēt, kā arī klausīties dzejnieces un dziesminieces Dženijas uzstāšanos. Pateicoties skolotāja  Ervīna Veļķera un Ingūnas Andersones sadarbībai tika organizētas orientēšanās aktivitātes. Par tradīciju rudenī ir kļuvusi skolas apkārtnes sakopšana un kopīga tējas un pankūku baudīšana pēc ražīga darba. Gatavojoties izcilā Dainu tēva 150. gadadienai, skolas bibliotekāres  Ruttas Jeromānes vadībā veidojām Dainu sienu, kas lika atcerēties un sameklēt savu mīļāko tautasdziesmu.  Ar pacilātu noskaņojumu sevi pieteicām Viļakas -70 gadu jubilejas pasākumos gan piedaloties bibliotēkas rīkotajā viktorīnā, gan uzstājoties koncertā Kultūras namā. Pirms došanās brīvdienās skolēniem bija iespēja sevi garīgi pilnveidot, tiekoties  ar dzejnieku Uldi Ausekli un apmeklējot novada Latviešu valodas un literatūras skolotāju Metodiskās apvienības organizēto Raiņa un Aspazijas dzejas pasākumu. Mēnesi noslēdzam ar jautru pasākumu un diskotēkām.

Novembrī norisinājās Latvijas dienas, kuras laikā skolēni izdziedāja, izdejoja, izjuta sev zināmās un mīļākās “Tautasdziesmas Latvijai”. Savu piederību Latvijai izbaudījām, lokot un visu mēnesi nēsājot sarkanbaltsarkanās lentītes, kā arī piedaloties Lāčplēša dienas pasākumā. Skolā aktīvi darbojas jaunsargi, pateicoties to vadītājam Valentīnam Keišam notika jaunsardzes starpbrīdis, lai  arī pārējos skolēnos radītu lielāku interesi un izpratni par šo organizāciju. Praktiski apguvām finašpratību, jo skolā notika tradicionālais Mārtiņdienas tirgus. Visa mēneša garumā apmeklējām Viļakas novada muzeju un bibliotēku, ar mērķi – veicināt skolēnu savstarpējās komunikāciju prasmes kopīga uzdevumu veikšanai brīvā atmosfērā un atgādināt par vēstures un grāmatu nozīmi cilvēku dzīvē. Apmeklējām Teātris2 piedāvāto  izrādi ‘’Pifa piedzīvojumi’’ un cirka izrādi Kultūras namā. Lai veicinātu skolēnu spēju izvērtēt situāciju, analizēt iespējamos riskus un pieņemt personiski atbildīgu, veselībai un drošībai labvēlīgu lēmumu skolā tika organizētas Drošības stundas kopā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Viļakas iecirkņa inspektori Lilitu Vancāni. Skolēnu motivāciju mācīties pozitīvi ietekmē tikšanās ar skolas bijušajiem absolventiem, tāpēc Nākotnes starpbrīdī tikāmies ar Mariju Bratuškinu, kura jau ir student.

Decembrī kopā ar 2. klasi katru pirmdienu aizdedzām sveces skolas Adventa vainagā.  Tradicionāli  notika Vecāku diena, kurā aicinājām aizdomāties par atbildību, kā arī individuāli tikties ar mācību priekšmetu skolotājiem, administrāciju un apmeklēt klases vecāku sapulces. Apmeklējām Labdarības koncertu, lai  ziedotu un atbalstītu  novada smagi slimos bērnus, kā arī apmeklējām novada egles iedegšanu. Atzinību par piedalīšanos konkursā ‘’Esmu redzams- esmu drošs’’ saņēma 1. klases skolniece Deimante Stumbraite. Lai Ziemassvētki būtu  visgaidītākie svētki - gaiši, dāsni un cerību nesoši, visi kopīgi veidojām Pateicības avīzi. Svētku gaidīšanas laikā palīdzību sagaidījām no mūsu iknedēļas ciemiņa – Ramonas, kas gandrīz katru otrdienu bija kopā ar mums Kabatiņā. Aktīva darbošanās ienesa rosību un pozitīvu nemieru  visiem skolēniem, bet jo īpaši interešu izglītības pulciņu dalībniekiem, jo tieši viņu uzdevums  bija sagatavot ‘’Ziemassvētku dāvanu’’.3. klases teātramīļi skolotājas Irēnas Loginas vadībā bija sagatavojuši interesantu izrādi, kuru veiksmīgi papildināja skolas kora, ansambļa, tautu deju un ritmikas pulciņu priekšnesumi.

Skolēni ne vien apguvuši jaunas zināšanas un prasmes mācībās, bet arī aktīvi piedalījušies ārpusstundu  pasākumos. Priecājamies par to, ka no 87 skolas bērniem, 50 skolēni  zināšanas ir apguvuši augstā un optimālā līmenī.

Paldies skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem, tehniskajam personālam, skolas sadarbības partneriem un atbalstītājiem par ieguldīto darbu! No visiem mums, no mūsu kopējās sadarbības lielā mērā būs atkarīgs arī tas, kāds būs Jaunais 2016.gads. Vēlu, lai tas visiem ir labs, ar pozitīvu skatu uz dzīvi, lietām, notikumiem, lai tas nes mieru, iedvesmu jauniem darbiem un priecīgi krāsainai ikdienai! Lai mums pietiek gan prāta, gan sirds gudrības un katram izdodas atrast savu gaismas ceļu, tajā neapmaldīties un virzīties uz priekšu!

Mārīte Supe –Tuča, direktores vietniece izglītības jomā


 

06.01.2016
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...