Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

,,ĪPAŠI JUMS!’’ Ziemassvētkos

Kaut logā klusi lietus lāses sit, ar prieku, svētlaimi un baltām domām klāt gaidītākie svētki – Ziemassvētki. Šogad  Viļakas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncertā „Īpaši jums” vēl skaistāka tika rotāta svētku eglīte ar mīlestības vārdiem, deju soļiem, skaņu melodijām un laba vēlējumiem.

Mūsdienās par sasniegumiem, par paveikto tiek izteiktas pateicības, piešķirtas nominācijas un pasniegtas balvas. Šajos Ziemassvētkos arī Viļakas kultūras darba rūķi centās, lai darbīgi, radoši ļaudis un labvēļi tiktu ieraudzīti un saklausīti. Tāpēc viļacēniem tika piešķirti īpaši goda tituli par ieguldījumu, pūlēm un atbalstu. Katrs nominants saņēma piemiņas zīmi un svētku piparkūku.

Veltījumu koncertu romantiskā noskaņā iedejoja  un ieskandināja mūsdienu deju grupas meitenes un vokālais ansamblis „Cansone”.  Pasākuma vadītājas – Ineta Lindenberga un Vida Zelča – atzina, ka  svētku ikvienam no mums nekad nebūs par daudz, jo kur gan mēs citus paskatīsimies un arī sevi parādīsim. Un ļoti skaisti izskatās, kad svētku reizēs kopā ir visa ģimene- no pašiem mazākajiem līdz vecvecākiem.

Par atbildības sajūtu un lielo varēšanu titulu „ Superome” saņēma Sandra Šaicāne, jo viņai jebkurā laikā pa spēkam gan savu mazmeitiņu, gan citus bērnus izvadāt uz mēģinājumiem un pasākumiem. Sirsnīgu sveicienu visiem vecvecākiem sniedza bērnu dziesmu un deju ansamblis „Podziņas” un tautu deju kolektīvs „Dēkainīši”. Katrā pasākumā mēs pamanām, ka pašdarbniekiem ir savi uzticīgie skatītāji, kas atrod laiku atnākt, izbaudīt un gūt emocionālu lādiņu. Kā pašas aktīvākās pasākumu apmeklētājas šoreiz titulu „Kultūras fanes” izpelnījās Maruta Matule, Irmina Vilciņa un Irina Romanova. Veselību, dzīvesprieku visai skatītāju saimei vēlējām kopā ar dāmu deju kolektīvu „Intriga”. Kad daudzi pēc darbīgas dienas cenšas atpūsties mājās, pašdarbnieki ir tie, kuri noņem nogurumu mēģinājumos. Sanākot kopā, aizmirst ikdienas rūpes un problēmas un vienkārši jautri pavada laiku. Priecē tas, ka pašdarbnieku pulks pieaug. Tāpēc šīs sezonas jaunie pašdarbnieki saņēma titulu „Svaigais gurķis” – vokālajā ansamblī „Cansone”  ienāk Irēna Logina, ansamblim „Sudaruška” piebiedrojas Irēna Frolova, Olga Abramova, Silvija Kuzmane, dramatiskajā kolektīvā – Biruta Ločmele un Juris Romanovskis, pēc 20 un25 gadu pārtraukuma pie „Dēkas” dejotājiem atgriežas Tatjana Aleksejeva un Guntars Kokorevičs, bet jauniešiem piebiedrojas Laila Milakne. Turēt buru un justies kā mūžīgiem dzinējiem pašdarbniekiem novēlējām kopā ar mūsdienu deju grupas meitenēm. Izvērtējot amatiermākslinieku radošo stāžu, goda titulu „Kultūras leģenda” izpelnījušies – danču meistars Andris Kiselevs un dziedošā lakstīgala Ingrīda Šaicāne. Viņu devums Viļakas  Kultūras nama  pašdarbnieku saimē  katram ir apmēram  35 gadi!!!.Būt entuziastiem un jauniem sirdī ,sveicām  ilggadējos pašdarbniekus kopā  ar „Pogu” dziedātājiem. Par rūpēm kolēģu labā tituls „Savējā savējiem” tika piešķirts Nadeždai Dmitrijevai. Savukārt goda titulu „Pārpilnības rags’’pasniedzām pilsētas čaklākajām saimniecēm - Birutai Narubinai par gardām  kūkām, ar ko mielojas pašdarbnieki un kuras baudījuši pasākumu apmeklētāji, ar visa veida piena produkciju kultūrascilvēku apgādāšanu un spēkā stiprināšanu - Olgai Aizgirevičai un Anastasijai Martinovai par pašmāju gardumiem, ko tikšanās reizēs saņemam kā ciemakukuli.

Patīkami, ka skatītāju vidū katrā pasākumā satiekam atbalstītājus, kas uzņemas brīvprātīgo darba misiju. Goda  titulu „Vērīgais paparaci”  saņēma Jānis Pužulis un Andris Zelčs par profesionālu kultūras dzīves iemūžināšanu, bet tituls „Brīnumu pavēlniece” tika piešķirts Skaidrītei Veinai par uzburtiem mākslas šedevriem un latviskas dzīvesziņas stiprināšanu. Kā arī goda tituls „Praktiskais latvietis” piešķirts Ārim Korņejevam kā ārštata darbiniekam saimnieciskajā jomā un brīvmāksliniekam pasākumu aizkadros.

Šogad īpaši lepni esam par divām dejiskām meitenēm, kuras Nacionālajā līnijdeju un kantrī vesterna deju asociācijas čempionātā ieguva godpilnu 1. un 2.vietu.  Par Viļakas novada vārda spodrināšanu valsts mērogā un māksliniecisko profesionalitāti  Dinija Šimanovska un Žaklīna Orlovska saņēma titulu „Deju pavēlniece”.

Meitenes arī nodemonstrēja savas solo dejas prasmes. Bet jābūt kādam, kas meitenēs saskata, piekopj dabas dotas spējas, svarīgi ir deju iemīlēt. Viļakas kultūras namā par jauniešu mīluli ir kļuvusi moderno deju vadītāja Marita Leišavniece. Par ieguldīto darbu meiteņu sagatavošanā, par mīlestību un draudzību pret savām audzēknēm Maritai piešķirts tituls „Dejas mūza”. Modernās mākslas popularitāte iespaidojusi arī citu kolektīvu izaugsmi, ko izrādīja dramatiskais kolektīvs jaunlaiku pasakā par Sprīdīti. Novada vadība, deputāti ir ļoti aizņemti cilvēki, bet esam ievērojuši, ka savā aizņemtībā kāds atrod laiku arī kultūras norisēm. Tāpēc ar goda  titulu „Varas cilvēks -kultūras draugs” tika nominēta daktere, deputāte Valda Buzijana. Vienmēr saprotošs un pretimnākošs ir uzņēmējs Jaroslavs Kozlovs. Visu pašdarbnieku vārdā par atbalstu pasniegts goda tituls „Dāsnā roka”.

Muzikālus sveicienus veltījumu koncertā ,,Īpaši jums!’’izdejoja arī līnijdejotājas, jauniešu deju kolektīvs, kolektīva „Dēka” dalībnieki, izdziedāja krievu dziesmu ansamblis „Sudaruška”.

Mums katram ir ko pateikt, atklāt un novēlēt. Lai tas nav skaļos vārdos izskanējis, tas noteikti domās atrod ceļu pie jums. Svarīgākais, ka mēs protam būt draudzīgi, vienoti un esam atvērti viens otram.

Pasākuma vadītāja I.Lindenberga

30.12.2015
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Vanda, Veneranda, Venija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...