Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ”Pasaciņā”

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” ( turpmāk tekstā –Iestāde) laiks pirms Ziemassvētkiem noritēja ļoti aktīvi un darbīgi. Katru Adventa pirmdienu iededzām svecīti  Adventa vainagā un grupiņās pārrunājām, ko nozīmē katra svecīte, ko  simbolizē  adventes vainagā sveču krāsa un, kas ir Advente.

Pirmajā adventa nedēļā Iestādes bērni kopā ar pirmsskolas grupu skolotājām, skolotāju palīgiem un pavāri cepa garšīgas piparkūkas, kuras vēlāk paši arī baudīja.

Šīs nedēļas nogalē Iestādē viesojās luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis. Mācītājs  runāja ar bērniem par kluso Adventa laiku, par gaidīšanas prieku, par mazā Jēzus bērniņa dzimšanas dienu un dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Otrajā  adventa nedēļā mūsu Iestādes bērni piedalījās pagasta eglītes iedegšanā, kā arī devās ekskursijā uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju, lai piedalītos izglītojošajā programmā “Pār pasauli nāk  Ziemassvētki”.

Trešā adventes nedēļa sākās ar aktīvu gatavošanos Ziemassvētku pasākumiem.

Pirmdien, 14.decembrī, Iestādē viesojās katehēte Žanna Maksimova  kopā ar meitiņām -Terēzi un Annu. Žanna uzbūra bērniem ainu, kurā varēja skaidri saskatīt Ziemassvētku īsteno burvību – Jēzus bērniņa piedzimšanu. Kopā ar meitenēm dziedāja Ziemassvētku dziesmas un sarunas beigās visi vienojāmies kopīgā Ziemassvētku dejā.

Jau no otrdienas visi aktīvi gatavojāmies Ziemassvētku pasākumiem – rotājām eglīti, kuru mums sagādāja Sanda  un Sanijas  Molodcovu vecāki, rotājām Iestādes zāli, grupiņas un gaidījām, kad nāks Ziemassvētku vecītis  un nesīs dāvanas.

Pirmie sagaidīt lielo brīnumu devās paši mazākie Iestādes  bērniņi – „Ežuku ”grupiņa.  Izglītojamie bija tērpušies dzīvnieku un rūķu maskās. Kopā ar lielo Rūķi, lielo Ezi un mūzikas skolotāju  gāja rotaļās, dziedāja dziesmas  un dejoja. Mazajiem „ežukiem” pievienojās arī Medņevas pagasta bērni, kuri vēl neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.

Tad ar savu priekšnesumu nāca „Rūķīšu” grupas bērni. Izglītojamie bija pārģērbušies par ežiem, vāverēm, lāčiem , zaķiem un kopā ar lielo Zaķi  un lielo Ezi devās meklēt savu brīnumu.

Savukārt, „Lāčuku” grupas bērni, bija tērpušies par rūķiem, sniegpārsliņām un sunīti. Arī šajā pasākumā netrūka pārsteigumu, jautru dziesmu, rotaļu un skaistu dzejoļu.

Pasākumi raiti ritēja uz priekšu ar teatrāliem  uzvedumiem, jautrām, skaļām dziesmām un dejām. Protams, ka ciemos nāca brīnums – Ziemassvētku vecītis, kuram mugurā velts liels maiss pilns ar garšīgu konfekšu paciņām.

Pagājušo nedēļ  jau adventes vainagā iededzām ceturto svecīti  ar domu, ka pavisam drīz jau svinēsim Ziemassvētkus katrs savā mājā.

Par pasākumu organizēšanu saku lielu paldies manām  jaukajām un radošajām skolotājām  - Karinai Aleksejevai, Guntai Briediņai, Birutai Konovalovai, Valentīnai Circenei, mūzikas skolotājai Elitai Loginai, pirmsskolas skolotāju palīgiem, pavārei Aijai Locānei, saimniecības pārzinei Antoņinai Pabērzai, naktsauklītei Birutai Ločmelei, kā arī visam Iestādes kolektīvam par atbalstu  un sadarbību.

Laimīgu Jauno gadu!

Medņevas PII ”Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne

 

 

 

28.12.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...