Viļakas novada domes mājas lapa

Adventes laiks domās un darbos

Adventes laiku gaidām ar cerību piepildīt sapņus, izjust gandarījumu un piedzīvot ko neparastu. Ir tik vienkārši darīt līdzcilvēkus laimīgus un smaidīgus! Ar katru labu darbu, pateiktu vārdu un uzmanības mirkli mēs kļūstam tuvāki viens otram.

Šai laikā katra nedēļa Viļakas Valsts ģimnāzijāsākās ar Adventes sveces iedegšanu un laba vēlējumiem. Īpašu gaisotni skolā radīja skolēnu  veidots ziemīgs noformējums – te sniegpārslas smaida, te sniegavīri pretī steidz, te sniega pikas veļas. Līdz svētkiem 9.klases skolēni ciemojās pie mazajiem draugiem PII „Namiņš” , kur lieli un mazi gāja rotaļās, dziedāja dziesmas un spēlēja didaktiskas spēles. Ģimnāzisti pārsteidza mazos ķiparus ar priekšnesumiem. Savukārt, 12.klases skolēni apmeklēs Viļakas sociālās aprūpes centra iedzīvotājus, lai dalītos priekā, teiktu mīlestības vārdus un dāvātu sirds siltumu.

Atskatoties uz skolas ikdienas darbu, I semestra noslēgumā visa Viļakas Valsts ģimnāzijas saime pulcējās uz pasākumu „Sirds dodas lielus sapņus piepildīt”.

Kad pilsētā ienāk egle un izstaro gaismu, sirdī mostas priekšnojauta – tuvojas svētki. Drīz, pavisam drīz pienāks garākā gada nakts, mirdzēs visspožākās zvaigznes un skanēs Ziemassvētku zvani. Bet Ziemassvētku vecītim, rūķiem un sniegpārsliņām tagad darba pilnas rokas. Pasākuma dalībnieki izdzīvoja Ziemassvētku rūķa ikdienu, kad kopā ar sniegpārslām, rūķiem bija jāsagatavo dāvanu maisi, saldumu tūtas. Ziemeļbriedis Rūdis parūpējās, lai pa rudenīgiem ceļiem būtu ērtāka izbraukšana – ragavas pārveidoja par motorizētu  braucamo un pārkvalificējās par šoferi. Šuvēja parūpējās par vecīša izskatu - mājas apģērbu nomainīja uz svētku drānām. Bet pavāre ar saviem palīgiem pacentās sacept speķa raušus un sagādāt vitamīnu devu no dienvidu zemēm – mandarīnus, ar ko cienāja visus pasākuma dalībniekus – gan skolas kolektīvu, gan skatītājus. Sniegpārslas pārbaudīja svētku pastu, kur bija ienācis apsveikums no Mičigānas Santa Klausa, bija skumja vēstule par to, ka kāds arī netic Ziemassvētku brīnumiem. Pasākuma vadītāju lomu uzņēmās 12.klases skolēni. Noticēt Ziemassvētku brīnumam palīdzēja 10.c klase, dāvājot dziesmu un sniega pikas, kurās varēja atrast saldumus. 9.klases rūķi pārsteidza ar dziesmu virtuozā glāžu pavadījumā, bet 10.a klases skolēni rotaļā iesaistīja skatītājus. 7.klases meža zvēri baudīja kopā būšanas prieku stilizētā mežā, izpildot dziesmu popūriju. Bet 8.klases rūķu saime izlādējās jestrā dejā. Neiztika arī bez latviskām tradīcijām – 11.klase uzdeva mīklas, atklāja ticējumus, kā arī veltīja dziesmu. Koncertprogrammu papildināja teātra kopas skečs, ritmikas grupas, deju kolektīvu azartisks sniegums, vokālā ansambļa priekšnesums un Betijas Brokānes, Sanijas Zelčas un Magdalēnas Garderes solo dziedājums. Noslēgumā visus klātesošos uzrunāja ģimnāzijas direktore S.Šaicāne, vēlot un dāvinot katram savu sargeņģeli. Klašu kolektīvi saņēma saldās dāvanas no Ziemassvētku vecīša krājumiem. Steidzoties pretī Ziemassvētkiem:

Lai tie atmirdz katrā sirdī, katrā dvēselē
Un kā sniega pārslas atnes mieru pasaulei.
Atver vārtus, atver durvis, atver sirdi,
Ziemassvētki nāk kā burvis, ticība kā puķe plaukst.

Ineta Lindenberga, ārpusklases darba organizators

22.12.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...