Viļakas novada domes mājas lapa

Aktivitātes novembrī Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”

Novembris – mēnesis, kad krāšņās rudens krāsas pamazām izzūd no dabas krāsu paletes un parādās atturīgie vēsie toņi. Laiks kļūst vēsāks un, rudenim raksturīgie, vēji sāk pūst aizvien sparīgāk, noraujot pēdējās lapas no kokiem, tādējādi vēstot par ziemas tuvošanos.

Bet ikvienam īstenam latvietim, savas zemes patriotam, novembris ir arī svētku un pārdomu laiks. Laiks, kad mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi nosargāja Latvijas valsts neatkarību, un svinam nozīmīgos svētkus – Latvijas dzimšanas dienu.

Par to, kā „Lāčuku”  grupas bērni pavadīja novembra mēnesi stāsta skolotāja Biruta Konovalova -

Novembra mēnesi “Lāčuku”  grupiņas bērni iesāka ar tēmu “Diena un nakts”. Bērni ieguva izpratni par atšķirīgo dienā un naktī, noskaidrojām, kas ir dienas režīms un, cik svarīgs tā ievērošanā ir pulkstenis.

Tuvojoties Mārtiņdienai, “Lāčuki” uzzināja, kas ir ķekatas un ķekatnieki, ar prieku gatavoja maskas, kuras uzreiz arī pielaikoja. Mārtiņdienā bērni vēroja laika apstākļus, lai uzzinātu, kāda tad būs ziema, klausījās tautasdziesmas, pasakas, minēja mīklas.

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā “Lāčuku” bērni piedalījās iestādes pasākumā “Tautasdziesma manai Latvijai”. Šim pasākumam bērni bija iemācījušies daudz tautasdziesmu, deju un rotaļu. Bērni bija iepazinušies ar Latvijas valsts simboliku, valsts bagātībām, Dzimtenes un patriotisma jēdzieniem.

Mūsu dzimtene šaurākā nozīmē ir mūsu mājas. Bērni mācījās katrs savas mājas adresi, noskaidroja, kādas telpas atrodas katra mājā un sprieda par to lietderību. Tika pētīti attēlos dažādi mājokļi, arī svešzemju, un iepazīti to nosaukumi. Bērni, liekot lietā papīra locīšanas prasmes un aplicēšanas prasmes, darināja dažādas mājas un kopīgi izveidoja veselu ciematu.

Par „Rūķīšu” grupas bērnu  darbu novembra mēnesī stāsta skolotāja Gunta Briediņa -

Novembris “Rūķīšos” iesākās “Lauku sētā”, kur bērni iepazina un  zināja stāstīt par mājdzīvniekiem un to mazuļiem. Tā, kā lielākā daļa bērnu dzīvo laukos, viņi paši stāstīja kā jārūpējas par mājdzīvniekiem, kur tie dzīvo, kad ārā paliek auksti, ar ko jābaro un ko mājdzīvnieki dod mums pateicībā par mūsu rūpēm. Mācījāmies salīdzināt dažādus mājdzīvniekus, saskatīt kopīgo un atšķirīgo. Iepazinuši mājdzīvniekus pilnveidojām zināšanas par mājputniem. Lielu interesi radīja tītars gan ar savu izskatu, gan ar savu “valodu”. Tēmas ietvaros noskaidrojām, kas ir Mārtiņdiena. Noskaidrojām, ka viens no Mārtiņdienas simboliem ir gailis, kuru gan aplicējām, gan veidojām no plastilīna. Apmeklējām Mārtiņdienas tirdziņu, kur netrūka ne pircēju, ne pārdevēju. Beigās gan izrādījās, ka visi ir pircēji un skolotājām nācās tirgot. Kāds prieks par iegādātajiem gardumiem, ēda paši un neaizmirsa arī par mammām, tētiem, brāļiem un māsām.

Nozīmīga bija novembra trešā nedēļa, kad noskaidrojām, kas ir Lāčplēsis, Lāčplēša diena – kāpēc to atzīmē. Aizdedzinājām svecītes logos, lai karavīru dvēselītes zina, ka viņus atceras. Svinīgi, ar karodziņiem rokās devāmies uz pasākumu par godu Latvijas dzimšanas dienai, ko gatavoja sagatavošanas grupas bērni. Nedēļas gaitā noskaidrojām, kas ir Latvija, kas dzīvo Latvijā, kas atrodas Latvijā un kāda tā izskatās kartē. Bērni stāstīja, ka ir bijuši Rīgā, bet kas ir Rīga, to nācās noskaidrot. Daudz runājām ne tikai par Latviju, Rīgu, bet arī par savu dzimto vietu – tā katram sava, bet Latvija mums visiem viena.

Mēnesis noslēdzās ar tēmu par transportu – tas aktuāls ne tikai zēniem, bet arī meitenēm. Zēniem ļoti gribējās iemācīties kā uzzīmēt mašīnu, traktoru, lidmašīnu. Mācījāmies locīt lidmašīnu un sarīkojām sacensības, kura lidmašīna lidos augstāk, kura tālāk, kura ātrāk. Spēlējām uzmanības spēli “Lido, nelido”, konstruējām dažādus transporta līdzekļus gan no klučiem, gan no ģeometriskajām figūrām – atkārtojot un nostiprinot to nosaukumus. Pilnveidojām skaitītprasmi 5 apjomā, mācījāmies atpazīt ciparus, noteikt kārtas skaitli rīkojot sacensības – kura mašīna ripo ātrāk. Vingrinājām skaņu izrunu atdarinot   dažādu transporta līdzekļu rūkoņu. Liela uzmanība tika pievērsta bērnu drošībai transporta līdzekļos, gan izspēlējot dažādas situācijas, gan apskatot un pārrunājot attēlus. Novembris “Rūķīšiem” izvērtās par interesantu , jauniem priekšstatiem un zināšanām bagātu mēnesi.

Kā mazie „Ežuki” pavadīja novembra mēnesi stāsta skolotāja Karina Aleksejeva.

Novembrī mazie „Ežuki” turpināja apgūt pašapkalpošanās prasmes, aktīvi piedalījās Iestādes pasākumos. Mēneša pirmajā nedēļā bērni un vecāki kopīgi piedalījās sporta pēcpusdienā, kur guva daudz pozitīvu emociju. Mārtiņdienā devās „iepirkties” Iestādē rīkotajā Mārtiņdienas tirdziņā un tad baudīja dažādus gardumus.

17.11. „Lāčuku” grupa aicināja svinēt mūsu Latvijas dzimšanas dienu, kur pēc pasākuma  varēja mieloties ar garšīgo medus kūku.

Pastaigu laikā vērojām kā mainās daba sagaidot ziemu. Bērniem bija liels pārsteigums, ka lielām pārslām krita pirmais sniegs.

Mēneša pēdējā svētdienā sagaidījām pirmo adventi.

Lai klusais Adventes  laiks  ir   patīkamu pārdomu, ģimenisku sarunu un mājīgu sajūtu piepildīts!

Informāciju apkopoja iestādes vadītāja Ilze Brokāne

03.12.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...