Viļakas novada domes mājas lapa

Pieredzes apmaiņas braucienā

26.novembrī  Viļakas novada izglītības  iestāžu vadītāji, vietnieki, Metodisko apvienību vadītāji  devās  pieredzes apmaiņas braucienā uz Alūksni. Pieredzes apmaiņas braucienu organizēja Viļakas novada Valsts ģimnāzija sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi.

Kā pirmo Alūksnes izglītības iestādi apmeklējām Rīgas Pedagoģijas izglītības un vadības augstskolas Alūksnes filiāli.Tur mūs sagaidīja vienmēr smaidīgā un optimistiskā vadītāja  Anita Pētersone. Izrādās, ka mūsu novads ir ceturtajā vietā pēc studentu skaita filiālē. Patīkami bija dzirdēt, ka arī šogad no mūsu novada ir prāvs studentu pulciņš.

Tālāk mēs devāmies uz Alūksnes Mākslas skolu, kur varējām vērot Alūksnes Mākslas skolas sadarbības partneru - Igaunijas Veru Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi "ZILS- MELNS- BALTS". Izstādes motīvs - Igaunijas karoga krāsas, kuru noskaņās ir visa izstāde, kas stāsta par dzīvi, dabu un cilvēkiem Igaunijā. Apskatījām arī Alūksnes  renovēto Kultūras centru.

Turpmākais ceļš veda uz Alūksnes novada vidusskolu, kur bija jūtama dzīvība un skolēnu rosme. Vidusskolā mūsu Izglītības, kultūras un sporta speciālisti tikās ar Alūksnes Izglītības pārvaldi un pārsprieda aktuālās tēmas izglītībā un darba niansēs, tikmēr kolēģiem bija iespēja iepazīt vidusskolas telpas un skolas turpmākos plānus attīstībā.

Ap pusdienlaiku, kad debesīs arī iemirdzējās saulīte, devāmies uz PII "Pienenīte", kur pastaigas laikā mūs sagaidīja mazās smaidīgās sejiņas. Iestādes vadītāja ar prieku iepazīstināja ar iestādes telpām un pirmsskolas iespējām. Patīkama bija vēsts, ka vasarā bērniem tiek piedāvāts āra baseins, tad bērnu  smiekli un prieks dzirdams tuvākā un tālākā apkārtnē.

Pēcpusdienā mēs apmeklējām Alūksnes Glika ģimnāziju un Alūksnes sākumskolu. Jāteic, ka katrā izglītības iestādē bija ko redzēt un arī kādu ideju realizēt savā pedagoģiskajā darbā.

Pēcpusdienā mūs visus pārsteidza tikšanās ar kokmeistaru Hariju Stradiņu. Kopš 1997.gada Harijs strādā  ar dabā radītām un viņa  iedvesmas papildinātām koka formām, veidojot unikālas mēbeles, savdabīgus aksesuārus  un individuālus interjerus.

Vēlā pēcpusdienā ,mazliet saguruši, devāmies mājupceļā. Nu  bija laiks visu pārdomāt, salīdzināt, izdarīt secinājumus. Kopumā brauciens bija ļoti jauks – daudz ideju radošam darbam un pozitīvu emociju, kā arī jaunas ierosmes pedagoģiskajā darbā. Šādas tikšanās ir vērtīgas, jo ļauj salīdzināt, ļauj radīt  jaunas ieceres  turpmākajam darbam.

Paldies  Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājai Guntai Kupčai un apmeklēto izglītības iestāžu  vadītājiem, kokmeistaram Harijam, „Jolantas” meitenēm, šoferim Mārtiņam un ikvienam atbalstītājam.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja - Inese Circene
Foto – Ginta Locāne


01.12.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...