Viļakas novada domes mājas lapa

Muzikāli izglītojoša ekskursija

Ar krāsainu emociju gammu un  zināšanām atgriezās no Rīgas  Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, vecāki un pedagogi.

Ekskursija iesākās ar  Jura Kulakova muzikālo izrādi „Mazais princis” pēc Antuāna De Sent – Ekziperī stāsta motīviem.  „Mazais princis „ tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem franču rakstnieka darbiem. Gan lielie, gan mazie skatītāji patiesi emocionāli sagaidīja Mazo Princi, Rozi, Lapsu, Karali un citus varoņus, ļaujot atcerēties paša autora atziņu – katrā pieaugušajā mīt bērns.  Īstenībā tā nav izrāde bērniem, tā ir izrādei visai ģimenei.  Lomās bērni atpazina divus aktierus no seriāla Ugunsgrēks – Jāni Jarānu un Madaru Zvaguli. To varēja arī sadzirdēt zālē, kā bērni viens otram čukstēja: „Šis taču Ugunsgrēkā tēlo ar.”

Izrāde notika, atjaunotajā Rīgas koncertzālē, kura atrodas Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās. Nu jau gadu pēc 42 gadu pārtraukuma koncertdzīvi atjaunotā veidolā atsāka Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstceltnes amfiteātra zāle ar skatuvi, ar 750 skatītāju vietām, orķestra bedri un, iesējams, skanīgāko akustiku Rīgā. Mēs visi šinī koncertzālē bijām pirmo reizi.

Tālāk devāmies uz Nacionālās operas un baleta ēku, kur notika fantastiska ekskursija. Tur iepazinām gan vēsturisko pusi, gan šīs ēkas ikdienu. Interesants fakts likās, ka lai atjaunotu operas ēku pēc pirmajām arhitektūras skicēm tika vākti ziedojumi no iedzīvotājiem, jo valdība nebija vienisprātis. Lielā lustra ar 124 spuldzēm, kura atrodas pašā nama centrā sver pusotru tonnu. Sienu, griestu apdarē ir izmantoti 4 kg. zelta.

Protams, paši varējām iesēsties  gan balkona, gan partera, pat belitāžas mīkstajos krēslos, kurus izrādes laikā izmanto mūsu ministri.

Ekskluzīvi atļāva uziet  uz skatuves, kur tika uzstādīta viena no sarežģītākajām dekorācijām Dž. Verdi operai „Rigoletto”.

Fantastiska aina pavērās pa baletdejotāju telpas logu, kur verējām redzēt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Universitātes ēku un protams Brīvības pieminekli. Bērni bija sajūsmā par baletdejotāju tērpiem, varēja skatīt baletdejotāju mēģinājumu, pat satikām un runājām ar izcilu baletdejotāju – Aleksandru Sokolovu. Kurš atklāja, ka baletdejotājiem izrādes laikā uz skatuves tiek klāts speciāls grīdas segums, jo uz dēļu grīdas dejot nedrīkst. Bijām pārsteigti, cik daudz ir jāzin operas direktoram,  lai varētu vadīt izrādi pie monitora, jo ārzemēs šos pienākumus veic trīs cilvēķi.  Ekskursijas galarezultātā nolēmām apmeklēt kādu izrādi ārī LNO.

Liels paldies visiem skolotājiem un direktoram A. Prancānam, par sarūpēto ekskursiju.

Metodiskās apvienības vadītāja Inita Raginska


25.11.2015
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...