Viļakas novada domes mājas lapa

Lāčplēša diena Rekavas vidusskolā

11.novembris ir īpaša diena Latvijai un arī Rekavas vidusskolas kolektīvam. Tradicionāli šajā dienā notiek divi pasākumi: Ierindas skate un Lāpu gājiens.

Ierindas skatei gatavojās 2.-12.klašu skolēni skolotāja Jāņa  Dokāna vadībā. Skolēni kopā ar klašu audzinātājiem locīja svētku sarkanbaltsarkanās lentītes un izvēlējās soļošanas dziesmu, kā arī saskaņoja svinīgo apģērbu. Soļošanas elementi klašu grupām bija dažādi. Žūrija, kuras sastāvā  bija jaunsargu komandieris Valentīns  Keišs un mūsu skolas absolventi,  dažādu struktūrvienību pārstāvji, Lāsma Spridzāne un  Rihards  Supe, vērtēja ierindas skates dalībniekus trijās grupās. Šogad labākos rezultātus uzrādīja  4.klase (komandieris Marks  Ločmelis),  8.klase  (komandieris Niks Mičs) un 12.klase (komandieris Ernests Dukovskis). Skatītāju uzslavas saņēma 7.klase par saskaņotību ierindas elementu izpildē un klases noformējumā, kurā pat meitenēm matu pīnes bija vienādas. Visas klases saņēma garšīgas balvas, ko bija sarūpējušas SIA „Marbera” darbinieces. Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris  Mežals arī sveica uzvarētājus ar saldumiem, lai pietiek enerģijas nākošajai ierindas skatei.

Pirms Lāpu gājiena pie ugunskura pasākuma dalībnieki cienājās ar pašu sarūpētajām maizītēm un tēju.  Lāpu gājiena vadību uzņēmās jaunsargi. Brīvības cīnītāju piemiņas vietās tika nolikti ziedi un svecītes  pateicībā par mūsu šodienu – iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī. Skolotāju  Dainas, Ilzes  un 6.klases izjustie vārdi un cīnītāju dziesma lika aizdomāties par tālajiem notikumiem katram Lāpu gājiena dalībniekam. Pagasta pārvaldes vadītājs Andris  Mežals aicināja neaizmirst tos, kas cīnījās par mūsu nākotni un būt arī šodien miera un drošības sardzē. Daba kopā ar visu Latviju svinēja Lāčplēša dienu, jo laikapstākļi bija ļoti piemēroti šādam pasākumam.

Tikai neaizmirstot pagātni mums var būt nākotne.

MK „Cilvēks un sabiedrība” vadītāja Inese Cibule

20.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...