Viļakas novada domes mājas lapa

„Lāčplēša nakts” orientēšanās sacensības Žīguros

Jau par tradīciju kļuvis, ka katru gadu tumsai iestājoties, Žīguros startē nakts orientēšanās sacensības, kas veltītas Lāčplēša dienai. Pēdējos gados to rīkošanas priekus sadala Žīguru sporta organizatore Ginta  Locāne un Žīguru pamatskola.

Arī šogad apmērām 40 piedzīvojumu un  kontrolpunktu  (KP) meklētāji stājās pulksten 20-00 uz starta līnijas, lai stundu pavadītu aktīvā darbībā tumsas pārņemtajās Žīguru ielās. Sakarā ar to, ka absolūtais vairākums no skrējējiem pirms tam piedalījās arī lāpu gājienā Viļakā, organizatori izmainīja sacensību formulu, un tās notika izvēles distancē ar maksimālo laika limitu 60 minūtes.

Distances veidotāju piedāvātos 15 KP kopumā atrada visus, taču maksimālos 30 punktus savākt neizdevās nevienam. Cīņas ilga līdz pat pēdējām minūtēm, un tikai daži dalībnieki iedzīvojās soda punktos par pārtērēto laika limitu. Sacensībās startēja un pie medaļām tika  arī interesenti no kaimiņu novadiem, kas organizatorus tikai priecēja. Īpašs prieks, ka sacensībās kopā ar saviem bērniem kuplā skaitā bija pārstāvētas māmiņas. Jāsaka, ka tēvus uz starta nesagaidījām- vismaz šogad. Savā dāmu grupā  L.Timmermane izcīnīja uzvaru, bet dēlam Kristeram  godam nopelnīts sudrabs. Īpašu ievērību ieguva Mija Ludikova, kurai ir tikai 4 gadi, bet kopā ar mammu Ingu veica iespaidīgu distanci, un laikam jau palīdzēja mammai tikt pie bronzas godalgas.

Par sacensību uzvarētajiem zēnu un jauniešu grupās attiecīgi ar lielāko punktu guvumu 25  kļuva Gustavs Vanags un Kristers Kaņepe, bet vīriem K. Bukšs no Balvu novada -17 punkti. Jaunietēm uzvara Amandai Orlovskai ar iegūtiem 23 punktiem, bet meitenēm vislabāk savus spēkus sadalīja Aleksa Jakučeva- 16 punkti.

Neiztika bez kritieniem, maldīšanās pat savas mājas tuvumā, reizēm bez vajadzības mēģināja kāpt pāri grāvjiem un žogiem, taču tas pieder pie lietas.

Atliek tikai novēlēt- pēc gada tajā pašā laikā un vietā, bet vēl kuplākā skaitā!

Sacensību tehniskai direktors- Žīguru skolas skolotājs Igors ŠNEPERS

19.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...