Viļakas novada domes mājas lapa

Mārtiņdienas un Lāčplēša dienas aktivitātes Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē “Lācītis”

Kas skanēja, kas žvadzēja
Manā sētas pagalmā?
Tur sagāja Mārtiņbērni
Ar sudraba zobeniem.

Senajā latviešu gadskārtā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Pirmsskolā viens no uzdevumiem ir iepazīstināt audzēkņus ar latviešu folkloru gan ikdienā, gan svētkos, apgūstot latviešu tautas tradīcijas. Tāpēc Žīguru pirmsskolas iestādē “Lācītis” tiek svinēti - Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki, Meteņi, Lieldienas u.c. Bērniem tiek mācītas tautas dziesmas, stāstītas, lasītas pasakas gan nodarbībās, gan ārpus nodarbību laika, protams, pirms miedziņa. Mācām atrast pareizo atminējumu mīklām, skaitām - apspēlējam skaitāmpantus, mācāmies izprast gudrību, kas pateikta sakāmvārdos un parunās.

Gatavojoties Mārtiņiem, līmējām, zīmējām „Mārtiņgailīšus”, mācījāmies tautas dziesmas, rotaļas. Mārtiņdiena atnāca ar siltu laiku. Bērni priecīgi, čalīgi, saģērbušies dažādās maskās: gaiļu, vistu, zaķu, lāču, eža, kazas u.c., mūzikas instrumentus skandinot, grabinot, pēc iespējas sataisot lielāku troksni, lai sadzirdētu, ka ir ieradušies „Mārtiņbērni”. Mārtiņbērni (Rūķīšu grupas bērni) mūzikas skolotājas Daigas vadībā devās jautrā gājienā  pa iestādi, ciemos uz bibliotēku un Žīguru pamatskolu. Visi priecājās ejot jautrās rotaļās, dejojot, dziedot, skandinot tautas dziesmas, minot mīklas. Pēc lustēšanās „saimnieces”- „budēlīšus” pacienāja ar konfektēm un āboliem. Liels paldies visai PII komandai: vadītājai, skolotājām, skolotāju palīgiem, arī pārējiem darbiniekiem, jo katrs darbinieks pildīja savu uzdevumu, lai šis pasākums būtu lielisks: gan piemeklējot maskas vai tautas tērpu, gan sagatavojot bērnus pasākumam, gan iepazīstinot bērnus ar daudziem vērtīgajiem latviešu tautas ticējumiem. Galvenā balva pasākuma organizētājiem ir prieks bērnu acīs un sirsniņās. Tas liecina, ka pasākums ir labi izdevies.

Lāčplēša diena nav tikai pagātnes liecība- tā ir diena, kad patiesā cieņā godinām katru mūsu karavīru, kurš savus dienesta pienākumus pilda Latvijā vai ārpus tās robežām. Tāpēc svētku patriotisko nedēļu Žīguru PII ’’Lācītis” vecākās grupas bērni iesāka ar  ekskursiju uz Valsts Robežsardzes Viļakas pārvales Bērziņu robežapsardzības nodaļu, kur mūs sagaidīja cilvēki formas tērpos- nodaļas pr-ks majors Dz. Salaks, galvenā inspektore kapteine K. Birska, nodaļas pr-ka vietnieks kapteinis M. Kalnejs un citi posteņa darbinieki. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstījumu par robežsardzi un dabā apskatījām robežu. Mūsu zēniem un arī meitenēm acis iemirdzējās, kad tuvojamies tehnikai, kas atradās pagalmā. Apskatījām kvadraciklu, sniega motociklu un iejutāmies vadītāju lomā. Iepazināmies ar speclīdzekļiem, kurus izmanto veicot robežas apsardzi. Inspektore- kinologe virsniekvietniece L.Gailīte ar dienesta suni Farko demonstrēja robežpārkāpēja aizturēšanu, apvidus pārmeklēšanu un Farko paklausību. Bērni ar lielu interesi skatījās demonstrējumus un samīļoja suni. Sveicām visus robežsargus svētkos- Robežsargu dienā (7.novembrī), Lāčplēša dienā un Latvijas dzimšanas dienā  ar bērnu gatavotajiem darbiņiem. Kad izaugsim lieli būsim robežsargi: solīja bērni robežsargiem. Dāvanā no robežsargiem saņēmām skaistus lācēnus- atstarotājus un cienāja ar saldumiem.

Izjūtot lepnumu un gandarījumu, pateicamies par jūsu nesavtīgo dienestu un sakām lielu paldies Valsts Robežsardzes Viļakas pārvales Bērziņu robežapsardzības nodaļas kolektīvam par iespēju iepazīties ar viņu darbu un ceram uz turpmāko sadarbību.

Aicinu katru paturēt prātā vērtības, kas visos laikos mūsu tautai devušas spēku- ticību sev un savām spējām, apņēmību īstenot savus sapņus, neatlaidību apgūt jaunas zināšanas, prieku par labi padarīto darbu un lepnumu par kopīgi sasniegto.

Rūķīšu grupas skolotāja Elita Locāne

13.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...