Viļakas novada domes mājas lapa

Ozols pie ozola Viļakā, Pils ielā

4.novembra pēcpusdiena bija īpaša diena Viļakā, Pils ielā 11. Vareno ozolu kuplumu nu papildinājis mazs ozoliņš, kas tika iestādīts akcijas “Simts ozolu meži simtgadu Latvijai” ietvaros. Nelielā, bet sirsnīgā kopāsanākšanā pulcējās lieli un mazi izglītības iestāžu saimju pārstāvji, lai zem viena jumta mītošo  Viļakas Valsts ģimnāzijas, Pamatskolas, bērnu un jauniešu Sporta skolas, Mūzikas un mākslas skolas, Jauniešu iniciatīvu centra  zaļajā laukumā iedēstītu vienu mazu ozoliņu. Tas un deviņi citi stādi, pateicoties Viļakas Valsts ģimnāzijas direktores Sarmītes Šaicānes iniciatīvai un skolotājas Lilitas  Šaicānes klātbūtnei akcijas pasākumā Rugājos, atceļojuši uz novadu, lai Latvijas simtgadei par godu mūsu zemē augtu stipro un sīksto koku audzes.

Kociņu iestādīja skolotāji - skolu cienījamākie, viedākie pedagogi, kas savu darba mūžu mēra jau vairākos gadu desmitos - Virgina Riekstiņa, Ēvalds Vancāns, Ņina Romanova, Biruta Miņina un Tamāra Mihačova. Pasākuma jaunākais dalībnieks Ritvars Ozols vēl nav pat vienu gadu vecs.

Īpašo pasākuma sajūtu spēcināja Viduču pamatskolas skolotājas Initas Raginskas koklēšana un skolotājas Valentīnas Bečas ceptā maizes rieciena un kaņepju aizdara garša.

Atklājām arī svarīgu ziņu – viens no pagalmā augušajiem ozoliem ir izaudzis jau līdz dižkoka izmēriem, sasniedzot 4.38m apkārtmēru. Par to pārliecinājāmies, uzmērot ozolu vienpadsmitklasnieces Sandras vadībā.

"Pēc piecgadīgā ozoliņa iestādīšanas raisās pozitīvās emocijas, jo priecājamies, ka valsts mēroga dižozolam, kas aug ģimnāzijas teritorijā, nu ir vēl viens ozolu dzimtas turpinātājs.Izteikti tautisks un vienojošs pasākums visām Viļakas skolām. Vēlam ozolam augt lielam, kuplam un stipram! " saka devītklasnieces Agnese un Lāsma.

Un nu gaidīsim pavasari, kad ozolītis zaļos. Būsim pacietīgi, jo kā skandēja trešklasnieki Endijs, Samanta un Viktors:

Visi koki salapoja

Ozolītis nelapoja

Tad lapoja ozolītis,

Kad atskrēja lakstīgala.

Paldies visiem, kas piedalījās! Īpašs paldies skolu tehniskajiem darbiniekiem Jurim, Jurijam, Regīnai un Dainai!

Foto Inese Rēvalde

Teksts – Anželika Ločmele

09.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...