Viļakas novada domes mājas lapa

Žīguru pamatskolas skolēnu un skolotāju ekskursija uz Rīgu

Skola nav tikai vieta, kur mēs apgūstam jaunas zināšanas un prasmes. Šeit mēs iegūstam arī jaunus draugus, pozitīvas emocijas un pieredzi, kas noderēs mums tālākajā dzīves ceļā. Žīguru pamatskolas skolotāji parūpējas par to, lai skolēni iegūtu zināšanas jautrā un interesantā veidā, piemēram, katru mācību semestri rīkojot vismaz vienu aizraujošu ekskursiju. Iepriekšējos gados esam pabijuši Stokholmā, Igaunijā, arī dažādās Latvijas pilsētās, bet šoreiz devāmies vēl labāk un rūpīgāk iepazīt mūsu skaisto galvaspilsētu – Rīgu.

Tā kā mēs esam skaitliskā ziņā maza skola, tad ekskursijā devās gandrīz visi. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka lielāko klašu jauniešu un mazāko skolnieku intereses nesakritīs, tāpēc grupa dalījās - mazākās klases devās uz Dabas muzeju un Vladlenas leļļu muzeju, savukārt vecāko klašu jauniešiem tika dota iespēja iepazīt Vecrīgu un, pateicoties lieliskajam gidam -  skolotājam Igoram, uzzināt arī daudz neparastu faktu par šo skaisto Rīgas daļu. Protams, neatņemama ekskursijas daļa ir arī iepirkšanās, pēc kuras visi devāmies uz Modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva skaistāko vakartērpu kolekcijas izstādi „Ielūgums uz gadsimta balli”. Ieejot izstādes telpā, visām meitenēm sāka spīdēt acis - mums priekšā bija neatkārtojami skaisti tērpi – ikvienas meitenes sapnis. Arī puiši, lai gan sākumā skeptiski noskaņoti, atzina, ka ir visnotaļ interesanti pavērot, kā gadsimta laikā meiteņu ģērbšanās stils svinīgākos pasākumos ir mainījies. Vēl viens muzejs, ko apmeklējām bija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kurš bija ne tikai ļoti izglītojošs, bet arī aizraujošs un interesants.

Pēc visu muzeju apmeklējumiem, satiekot jaunākos ekskursijas dalībniekus, bija prieks uzzināt, ka arī viņiem viss ir ļoti paticis. Nogurums nemaz nebija manāms, jo visi nebeidza vien jūsmot par pēdējo pieturu – Līvu akvaparku! Tā bija patiešām lieliska atpūta gan skolēniem, gan arī skolotājiem. Kārtējo reizi apstiprinājās mums jau sen zināms fakts, ka Žīguru pamatskolas skolotāji ir aktīvi un mūžam jauni. Skolēnu pamudināti, daudzi stājās pretim bailēm un piedzīvoja asas izjūtas izmēģinot plašo akvaparka aktīvās atpūtas piedāvājumu. Dodoties ceļā uz mājām, visi bija patīkami noguruši un priecīgi par lieliski pavadīto dienu.

Vēlamies pateikties mūsu skolotājiem par šo vienreizējo iespēju - padarīt ikdienišķu darba dienu krāsainu un atmiņā paliekošu!

Žīguru pamatskolas 9.klases skolēni06.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...