Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolas skolotāji apmeklē 6.konferenci- praktisko semināru pedagogiem Valmierā

30.oktobra rītā Rekavas vidusskolas skolotāji devās uz Valmieru, lai piedalītos 6.konferencē- praktiskajā seminārā. Semināra apakštēma “Mūsdienu pedagogs un jaunietis– izaicinājumi un iespējas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā” solīja jaunas atziņas un idejas turpmākajam darbam.

Konferences ievadreferātā Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile aktualizēja jēdziena “melnā gulbja notikumi” (tas, ko nav bijis iespējams prognozēt) saistību ar izglītības sistēmu. Ministre uzsvēra, ka izglītības kvalitāte ir ciešā saistībā ar pedagoga darba kvalitāti un aicināja uzdot sev jautājumus: “Vai es ticu, ka katrs skolēns spēj sasniegt augstus mērķus kādā no jomām? Vai es ticu, ka varu palīdzēt viņam?” Noslēgumā M.Seile uzsvēra, ka vienmēr  ir svarīgi zināt, ko konkrēti mēs gribam iemācīt bērniem un ieteica skolēniem vairāk mācīt faktus. Tas attīstītu spēju analizēt un domāt plašāk.

Konferences turpinājumā klausījāmies Vidzemes Augstskolas Komunikācijas un mediju studiju virziena direktores, lektores Agneses Karasevas lekciju “Ar tehnoloģiju lietošanu pedagoģiskajā darbā saistītie faktori”. Lektore akcentēja moderno tehnoloģiju nozīmi pedagoģiskajā procesā, tomēr atzina, ka tās nav kvalitatīva pedagoģiskā procesa noteicošais faktors, ir jāuzticas pedagoga izvēlei– profesionālisma princips vēl nav atcelts.

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, runājot par tēmu “Kompetenču pieeja izglītības saturā” plaši analizēja jēdziena “ kompetence” izcelsmi un tajā izteikto jēgu, akcentējot, ka juridiski šis jēdziens ietver sevī arī atbildību par rezultātu. Svarīgākā kompetence mūsdienu pedagoģiskajā procesā joprojām -  mācīt mācīties.

Ar aizrautību klausījāmies Latvijas Universitātes profesores Zandas Rubenes lekciju “Kas mums būtu jāzina par mūsdienu bērniem un jauniešiem? Millennium paaudzes izaicinājumi mūsdienu izglītībai”.  Runājot par paaudžu iedalījumu, paaudzi, kuru pārsvarā pārstāv mūsu pedagogi, vācu pētnieki nodēvējuši par krīzes paaudzi. Mēs esam pēdējā paaudze vecajā civilizācijā un pirmā – jaunajā. Pētnieki prognozē, ka nākamajai paaudzei būšot raksturīgs sapņu un ideālu samazinājums, viņi neņemšot kredītus, jo būšot reālisti un nesapņošot par neiespējamo. Viņiem būšot ļoti izteikta interese par tehnonoģijām un daudzveidīga domāšana, turklāt viņi būšot narcistiski, pašpārliecināti, ar  ļoti augstām  prasībām pret sevi un citiem.

Pētnieki aicina skolotājus un vecākus šim laikmetam raksturīgos ”morālo paniku” un “tagadnes šoku” neuzskatīt par krīzes pazīmēm izglītībā, bet gan par iespēju censties saprast bērnus un viņu vajadzības. Viņi ir mūsu bērni, viņi dzīvo mūsu radītajā pasaulē un mēs viņus mīlam tādus, kādi viņi ir.

Pasniedzēja biznesa augstskolā “Turība”, RPIVA un SIA “BeYou”, psiholoģe Zane Veinberga, daloties pieredzē par tēmu “Interese, motivācija un efektivitāte ikdienas darbā”, analizēja jēdzienu “ interese” un aicināja ļaut bērniem vairāk praktiski darboties, mācīt tā, lai gribas vēl un vēl…Noslēgumā lektore aicināja lielās pārmaiņas sākt no sevis - apstāties un padomāt: “Ko es ar savu personību mācu skolēnam?”

Konferences turpinājumā katram skolotājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties divos praktiskajos semināros, kur kopā ar speciālistiem pedagoģiskajā jomā tika sīkāk iztirzātas un analizētas  mācību procesā aktuālas tēmas.

Mājupceļā, pārrunājot dzirdēto,  secinājām, ka būtu vērts nopietnāk iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem par mūsdienu skolniekiem. Konferences tēma bija saistoša, saturs – pārdomas rosinošs.

Rekavas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Aina Keiša

04.11.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...